Lankytinos vietos > Kaunas

Aštuntasis (Linkuvos) fortas 1

VIII FORTAS pastatytas 1889-1890m., Milikonyse.
Baigus Linkuvos įtvirtinimų statybas, Kaunas buvo apjuostas įtvirtinimais iš visų pusių. VIII fortas tapo moderniausiu įtvirtinimu Kaune. Pastatytas naudojant betoną, su erdviais kazematais, apskaičiuotais 1 000 žmonių įgulai, fortas buvo aprūpintas elektros energija, kanalizacija ir kitomis inžinerinėmis naujovėmis. Iš pradžių VIII fortas buvo vadinamas Linkuvos įtvirtinimu ir tik vėliau gavo forto vardą.

Išsidėstęs Neries slėnio šlaito viršutinėje terasoje, fortas yra taisyklingos simetriškos penkiakampės konfiguracijos, orientuotas į vakarus. Forto teritorijoje beveik nėra želdinių reikšmingų kraštovaizdžiui, aplinkoje jis matomas kaip žole apaugusi kalva. Vietos kraštovaizdžiui reikšmingi žole apaugę pylimai, grioviai matomi tik iš pagal forto perimetrą nutiestų gatvių bei gretimų sklypų, todėl jų poveikis lokalus. Iš paukščio skrydžio formuojantys tapybišką vaizdą, didesnę dalį teritorijos užimantys gyventojų daržai, pastatytos pašiūrės niokoja istorinį forto įvaizdį. Atspindintys lūžį tvirtovės statyboje betoniniai antžeminiai pastatai konkuruoja su neretai menkaverčiais sodybinio tipo pastatais įsiveržusiais į forto teritoriją. Kraštovaizdį niokoja išdegintos žolės plotai, šiukšlėmis užversti gynybiniai grioviai. Svarbus kraštovaizdžio elementas – siauras, iš dalies urbanizuotas ryšys su Linkuvos įtvirtinimo teritorija. Intensyviai urbanizuotoje teritorijoje svarbi miesto sodo-parko funkcija nėra pakankamai akcentuota.

Kauno tvirtovės fortai turi įvairius šeimininkus – Kultūros, Krašto apsaugos ministerijas, Kauno savivaldybę, Turto fondą. Problemiška VIII forto situacija – jis niekam nepriklauso, nes virš žemės nėra statinio, taigi traktuojamas tik kaip žemės sklypas.

Daugiau informacijos: http://tvirtove.kaunas.lt/

Komentarai:

    jonas

    per vienus metus forto,net siais laikais niekas nepastatytu,o tada

    sausio 13, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.210.83.132
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.