Lankytinos vietos

Grūto parkas 2

Grūto parkas – revoliucinio, represinio režimo, okupacijos laikotarpio veikėjų paminklinių skulptūrų, biustų, bareljefų, plakatų, apdovanojimo ženklų ir kitos atributikos, surinktos iš visos Lietuvos, muziejus.

seniai

Parko skulptūros pagal jų prototipų “nuopelnus” ir veiklą suskirstytos lyg Dantės “Pragare” – į atskirus – totalinį, teroro, sovietinį ir kitus ratus.

Parką supantis griovys, sargybos bokšteliai sudaro kraupią iliuziją, kad čia tremties lageris. Tik dabar jame sovietinio tautų valymo iniciatoriai ir uoliausi vykdytojai, sovietinės okupacijos režimo patriotai, komunizmo fanatikai.

stalinasstatula

ranka moja

Sovietinių skulptūrų ekspozicija
Eglių ir pušų paunksmėje, dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje išdėstyti 1989–1991 m. demontuoti 46 autorių 86 sovietmečio paminklai, atvežti iš Lietuvos miestų ir miestelių. Tai kelių dešimtmečių lietuviškosios monumentalistikos paveldas. Šie tragiško lietuvių tautai sovietinio laikotarpio primesti stabai ir simboliai mums atskleidžia istorinę tiesą apie sovietinę okupaciją Lietuvoje. „Sovietinio lagerio“ parko skulptūrų grupavimas pagrįstas tuo, kad visi istoriniai personažai daugiau ar mažiau dalyvavo organizuojant ir vykdant terorą, antivalstybinę veiklą naikinant Lietuvos valstybingumą. Skulptūros grupuojamos „ratu“, nevengiant kai kurias pastatyti ir nugara (šonu) į lankytoją.

Darbo laikas:
žiemos metu: kiekvieną dieną 9–17 val.;
sezono metu: kiekvieną dieną 9–20 val.
Bilieto kaina
Informacijos ieškokite čia.

Kontaktai
Grūtas, LT-66441, Druskininkai.
Tel.: (8~313) 55511, (8~682) 42320.
Faksas (8~313) 47451.
El. paštas: info@grutoparkas.lt
Muziejaus svetainė internete: http://www.grutoparkas.lt/

Komentarai:

  Vaida

  Parko kasininke labai jau primine sovietinio mastymo valdininke. Su mama buvau tam parke rugsejo viduri. Penisinkams atseit 50% nuolaida. Mama neturejo pazymejimo su savimi tik parode pasa. Pagal parko nusistatytas taisykles reikia parodyti pazymejima. Kai paprasem telefono numerio pakalbeti su administracija, tai ji dave ta, kuriuo gali tik jai paskambinti. Durnyste kazkokia, visiskai kaip sovietu laikais. Nuo kada neuztenka LR paso. Bet kurioje uzsienio salyje butu isvis problemu del to nekile, nes zmones neturi tokio dalyko kaip Schadenfreude! Na gal tai buvo tiesiog nostalgiskas kasininkes protruikis?? 20lt yra isties per brangu, nes kaip komentaras pries tai rase, nera i ka ten per daug ziureti. Grybu karalius sugalvojo buda, kaip is vasko isspausti suda ir tiek!

  spalio 6, 2010
  Ignas

  Savaitgali buvau tam Gruto parke, vardas zymiai garsesnis uz ispudi, arba kitaip sakant - idomu gali buti tik sovietiniu laiku pasiilgusiam zmogui, o as zmogus jaunas, nostalgijos jokios nejauciu, tai idomumo nebuvo jokio. Labiausia nuvilia bilietu kaina, zmogui 20 Lt, sumoki, isivaizduoji, kad pamatysi kazka tokio, bet.. Nieko nepamatai, jei ne mini zoologijos sodas, tai buciau isvis nusivyles, o dabar tai bent gyvuneliu pamaciau, ypac gausu ten ivairiu rusiu pauksciu.. O skulpturu ten nedaug ir ta taka apeit galima labai greit, na kiekvienam sava, tokia tik mano nuomone..

  liepos 20, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.227.240.72
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.