Patarimai turistui

Kaip sukurti ugnį be degtukų 6

Reikia sukurti ugnį, bet neturi jokių degtukų? Yra daug būdų užkurti liepsnelę, degančią iki tol, kol jūs turesite galingą laužą. Yra keli skirtingi metodai, užkurti ugnį, priklausomai nuo to, ką jūs turite su savimi.

Daiktai kuriuos galite panaudoti užkurti ugnį:

* Padidinamasis stiklas(akinių lęšiai, butelis ir pan.)
* Pluoštas degios medžiagos(šiaudai, pagaliukai, sausa žolė ir pan.)
* Titnagas
* Šautuvas su šoviniais
* Peilis

Iš pradžių surinkite pradžią savo laužui – medžio drožlių, sausos žolėss, mažų pagaliukų.

Nesvarbu kokiu būdu kursite ugnį, pradžioje reikia pasiruošti pluoštą greitai užsidegančių medžiagų. Savo paruoštą mini lauželį suspauskite proto ribose ir palikite vietos cirkuliuoti orui ir padarykite jį panašų į paukščio lizdą. Būkite pasiruošę didesnių malkų, kai pavyks užkurti liepsną.

Naudokite padidinamąjį stiklą jei yra saulėta: nukreipkite stiklą į saulę ir sukoncentruokite spindulį į savo mini laužą. Kai tik pamatysite dūmus atsargiai pūskite, taip turėtų įsiliepsnoti ugnis. Sudužę stiklai, buteliai ir pan. dalykai gali suveikti, jei bus tikrai labai saulėta.

Jeigu turite titnagą, jums labai pasisekė, jei nelyja turėtumėte greitai užkurti savo mini laužą, skeldami kibirkštį su titnagu.

Jei turite šautuvą su kulkomis :) Išimkite kulką iš šautuvo ir atsargiai pradarę ją išpilkite puse parako ant savo mini laužo, jei turite dujines kulkas geriau taip nedarykit. Įdėkite kulką su puse parako atgal į šautuvą, pasidėję patogiai mini laužą stabilioje vietoje, iššaukite į jį, laužas turėtų iškart užsidegti.

Jei neturite nieko, kaip dažniausiai ir būna, jums reikia susirasti tvirtą sausą pagaliuką ir platesnę sausą lentelę ir labai daug kantrybės, viduryje lentelės peiliu ar kokiu kitu būdu padarykite pagaliuko pločio skylutę ir aplink ją sudėkite savo mini laužą, tada nusiteikite stipriai sukioti pagaliuką kol pamatysite dūmus, atsiradus dūmams švelniai pūskite į žariją taip turėtų įsiliepsnoti ugnis.

ugnis

Komentarai:

  Koks

  Nitroglicerino + kalio permanganato

  birželio 7, 2018
  danielius

  kas per nesamone

  kovo 3, 2014
  anonimas

  girdejau kad dar yra vieanas budas su krona batarke vielike priglaudi prie vieno galo ant vielikes uzdedi sausu zoliu ir kita gala vileos prideti prie kito galo batarkes ir viela ikaista ir usidega bet negarantuoju pats nebandziau

  rugsėjo 8, 2010
  nesvarbu

  Sovini ardyti labai paprasta, ir nereikia jokio akmens. Kulkos gala tiesiog stumiant i viena ir i kita sona praplatinama tutos virsus laikantis kulka ir kulka issiima (radus skyle panasaus diametro kaip kulka, ikisus i ja kulka, lenkiant pasukus sovini atpalaiduosite kulka) ir ji issims. Tik nupylus parako uzkisti tuta reiktu ne kulka, o skudureliu ar pagaliuku, nes lekdama kulka ta lauziuka isardys.

  sausio 20, 2010
  sergejus

  abejoju kad su kulka iseis ir isvis tai yra pavojinga kaip jus isivaizdojat atsargej pradarit tai reiskia ardit be jokiu reikalingu tam irankiu akmeniu ja skelt ar kaip,jeigu publikojat toko pobudzio straipsni paaiskinkit placiau kaip tai daroma,nes manau jus skaito netik spec nazo kariaj bet ir paauglei kuriem viskas idomu ir norisi viska pabandit,atsiprasau uz klaidas tekste

  gruodžio 12, 2009
  Grybas

  Geri patarimai,pravers.

  rugsėjo 8, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.