Lankytinos vietos > Kaunas

Kauno Botanikos sodas 0

Botanikos sodas Kaune įkurtas 1923 m. Aukštojoje Fredoje, buvusiame Juozapo Godlevskio dvare. Išlikusi istorinė senojo dvaro aplinka kartu su VDU botanikos sodasKauno botanikos sodo augalų kolekcijomis sudaro nepakartojamo grožio žaliąją salą beveik pačiame miesto centre. Šiuo metu VDU Kauno botanikos sodas užima 62,5 ha plotą. Turtingos augalų ekspozicijos ir kolekcijos, egzotinių augalų pilna oranžerija, savito grožio didelis parkas su įdomia tvenkinių sistema, galimybė turiningai praleisti laisvalaikį su šeima ar draugais gamtos prieglobstyje – visa tai kauniečiai bei miesto svečiai gali rasti mūsų sode. Čia vyksta įvairūs edukaciniai ir kultūriniai projektai, apie kuriuos galite sužinoti apsilankę svetainėje www.botanika.vdu.lt ir mūsų „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/KaunoBotanikosSodas.

Jus išties sužavės didžiausia Lietuvoje oranžerija, didžiausias šalies rožynas, turtingos bijūnų, tulpių ir kitų augalų kolekcijos, „Vaistinių ir prieskoninių augalų ekspozicija neregiams ir silpnaregiams“, žaliosios klasės „Retieji ir nykstantys Lietuvos augalai“, „Inkilų klasė“, unikali garsios pasaulyje lietuvių kilmės profesorės Birutės Galdikas ąžuoliukų giraitė, NSO laboratorija vaikams ir kitos įdomybės. Čia įgyvendinamos individualios, projektinės ir tarptautinės savanorystės programos, įvairūs ekologinės edukacijos projektai, vyksta spektakliai, koncertai, parodos, konferencijos, pramoginiai ir mokomieji seminarai. Mūsų kvalifikuoti gidai visada pasirengę atskleisti įstabaus augalų pasaulio paslaptis ir papasakoti legendomis apipinto, tarpukario Lietuvos dvasios kupino Botanikos sodo istorijas.

KODĖL VERTA APLANKYTI?
– Didžiausia Lietuvoje oranžerija: čia auga Oginskių dvarą puošęs per 120 metų amžiaus valgomasis kiaušvis, noksta papajos ir bananai, su istorija ir simbolika supažindina bibliniai augalai.
– Didžiausias Lietuvoje rožynas: jame – per 1 000 veislių, tarp kurių ypatingas dėmesys tenka senosioms, dvarų kultūrą atspindinčioms rožėms.
– Žydėjimo šventės: tradicinės augalų žydėjimo savaitės – nuo tulpių jūros, iki jurginų spalvų sprogimo.
– Ekskursijos: kelionė su kvalifikuotu gidu po Botanikos sodo gėlynus, parką, oranžeriją ir turtingą istoriją.
– Tradiciniai renginiai: nuo paslaptingos Kvapų nakties, spalvingo Augalų žavadienio, iki Moliūgų festivalio ir Tropinių drugelių parodos.

 

Informaciją apie kainas rasite čia.

Kontaktai
Adresas: Ž. E. Žilibero g. 6, LT-46324 Kaunas
Telefonas (8-37) 295300
El. paštas info.bs@vdu.lt
Interneto svetainė http://botanika.vdu.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.215.16.238
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.