Lankytinos vietos > Kaunas

Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse 2

Lek_040Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse (Kaišiadorių rajonas) – tai muziejus po atviru dangumi. Jo svarbiausi eksponatai – gyvenamieji namai, ūkiniai trobesiai ir liaudies technikos paminklai, atgabenti iš visų Lietuvos sričių: Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos.

Tai vienas didžiausių (195 ha) ir daugiausiai eksponatų (140 eksponatų ir daugiau nei 88 827 kilnojamų eksponatų) turintis etnografijos muziejus Europoje po atviru dangumi. Muziejus atspindi XVIII a. pab. – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas. Muziejaus centre – miestelis su jam būdingais pastatais, kuriuose žiedžiami puodai, gamianami gintaro, medžio dirbiniai, audžiama. Skaudžius Lietuvai momentus atspindi tremties ir pasipirešinimo sektorius.

Muziejuje vedamos ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, vyksta renginiai, skirti kalendoriniams ir šeimos papročiams, rengiami folklorinių kolektyvų koncertai, veikia jojimo būrelis.

Muziejuje veikia „Karčiama“ ir „Arbatinė“, kuriose autentiškoje aplinkoje galite paragauti tradicinių lietuviškų patiekalų.

Kiekvieną sekmadienį (vasaros sezono metu) 11 val. laivas „Algirdas“ plaukia į Rumšiškes aplankyti Lietuvos liaudies buities muziejaus.

Darbo laikas

 

Mėnuo          Diena             Valanda       

Kai interjerų ekspozicijos atidarytos muziejus lankomas

Gegužės-rugsėjo mėn. I – VII 10 – 18 val.
 Spalio 1-15 dienomis(atidaryta dalis ekspozicijos)  I – VII  10 – 17 val.

Kai interjerų ekspozicijos uždarytos muziejus lankomas kaip parkas

 Gegužės-rugsėjo mėn.  I – VII  18 – 20 val.
Nuo spalio 16 d. iki kovo 31 d.  III – VII  10 – 16 val.
 Balandžio mėn.  III – VII  10 – 17 val.

 

Įėjimo bilieto kaina:

Bilietas muziejaus ekspozicijų lankymui suaugusiesiems – 10,- Lt.

50% nuolaida taikoma: mokiniams, studentams, pensininkams (pateikus tai įrodantį dokumentą).

80% nuolaida taikoma socialiai remtiniems asmenims, pateikus tai įrodantį dokumentą arba pagal socialinės globos ir rūpybos institucijų patvirtintą sąrašą

Nemokamai muziejų lanko: ikimokyklinio amžiaus vaikai (iki 7 metų), vaikų namų auklėtiniai, Lietuvos Respublikos muziejininkai, asmenys, kuriems nustatytas 0 – 25% ir 30 – 40% darbingumo lygis, asmuo, lydintis vieną neįgalųjį lankytoją, kuriam nustatytas 0 – 25% darbingumo lygis, vienas grupės (iki 20 žmonių) vadovas, autobuso vairuotojas.

Daugiau informacijos: www.llbm.lt

 

Komentarai:

  Egle Skurdelyte

  Buvo gėda . Kasininkė pasitiko bene rėkdama, kad šunų į muziejų negalima vestis. Kad jai neįdomu kas parašyta muziejaus lankymo taisyklėse. Tiesa,nebuvo nė "Laba diena". Taigi, mandagumo, bendravimo su klientais reikėtų pasimokyti. Prieš draugą, kuris atvyko iš svečios šalies buvo tikrai GĖDA dėl mūsų bendravimo kultūros. Ir gaila, kad būtent taip atsispindi mūsų "GRAŽI LIETUVA" tose vietose, kuriose gausu turistų. Lankantis muziejuje bene kas antrame nemelyje niekas nesisveikino,nesišypsojo, arba dar neįėjus jau pradėdavo bumbėti,kad su mumis šuo. ( Šuo, laikantis visų nustatytų taisyklių buvo vedamas pavadėliu ir t.t.). Taigi, gal derėtų aptarnaujantį personalą pamokyti elementaraus mandagumo?

  rugpjūčio 27, 2014
  lina

  manau net nekyla klausimu aplankyti sy muzieju ar ne ,tik padarysiu dar reklama ir pasiulysiu i muzieju plaukti laivu Nemunas pamatysit ir patirsit per viena diena dar daugiau ispudziu ...mums labai patiko

  liepos 30, 2013

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 35.172.230.21
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.