Lankytinos vietos > Kaunas

Maironio lietuvių literatūros muziejus 0

maironio-muziejusMaironio lietuvių literatūros muziejus įsteigtas 1936 metais poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio (1862-1932) namuose. Poetas gyveno aštuoniuose šio namo antro aukšto kambariuose, tačiau praėjus ketveriems metams po Maironio mirties, buvo įrengti ir atidaryti tik trys memorialiniai kambariai. 1992-aisiais atkurtas visas poeto butas. Autentiškai butas restauruotas 1998 metais.
Šiuo metu muziejuje viskas atkurta taip, kaip Maironiui gyvenant: intensyvus su keistais plunksniniais piešiniais ir ornamentika darbo kambario sienų dekoras, auksu spindintys balto gipso reljefai ir rožių girliandos žydroje Mažojoje svetainėje, kontrastingas lubų ir sienų dekoras Didžiojoje svetainėje.
Rūmai, kuriuose įkurtas muziejus, pastatyti XVIII amžiaus viduryje ant trijų gotikinių XVI amžiaus namų rūsių pamatų. Po 1812 metų karo šiame name buvo ligoninė. Malšinant 1863-1864 metų sukilimą, čia veikė karo lauko teismas. Rūsiuose kalintas ir myriop nuteistas vienas iš sukilimo vadų – kunigas Antanas Mackevičius.
Maironiui gyvenant šiuose namuose, pirmame aukšte buvo įsikūrusi knygų leidykla „Sakalas“, dailiųjų amatų mokykla, pirmoji Kaune viešoji lietuviška biblioteka ir skaitykla, nemažai kitų kultūros organizacijų.
Maironio namuose yra gyvenę ir svečiavęsi nemažai iškilių Lietuvos meno, mokslo, bažnyčios ir visuomenės veikėjų.

Maironio lietuvių literatūros muziejuje ne tik pastoviai yra kaupiami, saugomi eksponatai, tyrinėjami rinkiniai, rašomos publikacijos, rengiamos parodos, organizuojami įvairūs renginiai, skaitomos paskaitos moksleiviams, mokytojams, Trečio amžiaus universiteto lankytojams, ruošiamos edukacinės programos, bet ir yra vykdomos ekspedicijos po rašytojų gimtąsias ar gyventas vietas, rengiami projektai.

Muziejaus lankymo kainas rasite čia.

Darbo laikas:
antradieniais-šeštadieniais 9.00-17.00

Kontaktai
Maironio lietuvių literatūros muziejus (MLLM)
Rotušės a. 13,
LT–44279 Kaunas

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.92.91.54
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.