Lankytinos vietos

Partizanų muziejus Balninkuose 0

2006 m. liepos mėn. laisvės kovoms įamžinti buvo įsteigtas ir pradėjo veikti partizanų muziejus.

Muziejaus lankytojus iš karto pasitinka nebylūs partizanų, žvelgiančių iš nuotraukų, žvilgsniai, kiekvienam primenantys atkaklias to meto laisvės kovas. Vieta partizanų muziejui Balninkuose pasirinkta neatsitiktinai: čia buvo 1944–1945 m. Balninkų apylinkėse veikusios Balninkiečių laisvės rinktinės pasipriešinimo centras, be to, netoli Balninkų yra vieno pagrindinių muziejaus įkūrėjų tėviškė.
Šiuo metu muziejuje eksponuojama daugiau kaip šimtas 205×295 cm formato ir kelios didesnės nuotraukos. Jose įamžinti Balninkiečių laisvės rinktinės, vėliau performuotos į Didžiosios Kovos apygardos (DKA) B rinktinę, partizanai bei Lietuvos laisvės kovos (LLKS) sąjūdžio vadovai, taip pat vėliausiai šiame krašte žuvęs ir ilgiausiai išsilaikęs ginkluotas partizanas. Eksponatus partizanų muziejui padovanojo Molėtų krašto muziejus.

Ekspozicija yra svarbi tuo, kad padeda išsaugoti ateinančioms kartoms jų tautiečių, paaukojusių gyvybę už Tėvynės laisvę, atminimą.

Balninkai yra Molėtų rajone prie Anykščių–Želvos kelio, tarp Alaušų ir Piršeno ežerų, 20 km į šiaurės vakarus nuo Molėtų ir 25 km į šiaurės rytus nuo Ukmergės.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.