Aktyvios pramogos

Paukščių stebėjimo maratonas „Nemuno kilpos 2008“ 0

2008 metų gegužės 23 – 25 d. Lietuvos ornitologų draugija (LOD) kartu su Nemuno kilpų regioniniu parku organizuoja 24 valandų paukščių stebėjimo maratoną „Nemuno kilpos 2008“.
Tai naujo pobūdžio paukščių stebėtojų varžybos, kurių metu susiskirstę į komandas paukščių stebėtojai varžysis, kuri iš komandų per 24 valandas numatytoje teritorijoje užregistruos kuo daugiau paukščių rūšių. Nuo Lietuvos ornitologų draugijos rudenį pajūryje organizuojamo paukščių ralio, paukščių stebėjimo maratonas skirsis tuo, kad vyks palyginti nedidelėje teritorijoje ir truks parą laiko.
Dalyvavimas

24 valandų paukščių stebėjimo maratone gali dalyvauti visi paukščių stebėtojai, nepriklausomai nuo amžiaus ir paukščių stebėjimo patirties. Norintieji dalyvauti varžybose turėtų iš anksto suburti 2 – 4 asmenų komandą (arba susitarti dėl prisijungimo prie kitų), pasirūpinti transporto priemone ir užsiregistruoti. Norintys dalyvauti privalo iš anksto registruotis. Galite registruotis susisiekdami su Žydrunu Preikša, tel. 8-319-65613, mob. tel. 8-698-34125, el. pastas: griciukas@gmail.com . Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą. Visi norintys privalo užsiregistruoti iki 2008 m. gegužės 20 d.

Kainos ir mokesčiai

Komandoms yranumatytas 10 lt už žmogų (nuo 14 m. amžiaus) registracijos mokestis. Dalyviai turi patys apsimokėti kelionės, kuro maratono metu (važinėjimo atstumai nėra dideli, tai ir išlaidos nebus didelės) išlaidas ir pasirūpinti maistu, paukščių stebėjimo technika, apibūdintojais. Organizatoriai pateiks teritorijos žemėlapius, padengs nakvynės gegužės 24/25 naktį išlaidas, taip pat parūpins nemokamai alaus bei užkandžių prie jo, bei bus užsakyta pirtis (norintieji eiti į pirtį, turėkite tam reikalingus daiktus).

Apgyvendinimas

Maratono naktį kiekviena nusprendusi pailsėti komanda savo nakvynės vieta pasirūpina savarankiškai. Paskutinę naktį (gegužės 24/25) visi dalyviai galės pernakvoti kaimo turizmo sodyboje esančiuose namukuose. Esant didesniam dalyvių skaičiui, daliai žmonių gali tekti nakvoti ant čiužinių svirne, todėl būtų gerai, kad kas turite, pasiimkite miegmaišius. Norintieji prabangesnių sąlygų gali pasinaudoti Alytaus viešbučių paslaugomis (nakvynę viešbučiuose apsimoka patys).

Oras ir apranga

Maratonas vyks bet kokiu oru, kuris iš anksto yra sunkiai prognozuojamas. Todėl dalyviai turėtų būti pasiruošę bet kokioms oro sąlygoms. Be apsaugos nuo lietaus, taip pat reikėtų pasirūpinti apsauga nuo uodų. Paprastai parko miškuose daug uodų nebūna, bet atskirais metais gali jų būti nemažai. Norintieji eiti į pirtį, nepamirškite pirties reikmenų.

PROGRAMA

ATVYKIMAS:
2008 gegužės 23 d.

Dalyvių registracija: dalyvių registracija vyks nuo 18.00 iki 19.00 val. Nemuno kilpų regioninio parko direkcijoje (Tylioji g. 1, Birštonas).
Atidarymo ceremonija (Nemuno kilpų regioninio parko direkcijoje).
Numatomas atidarymo laikas 19.00 val. Atidarymo metu bus pristatyti renginio organizatoriai ir svarbiausia informacija, maratono taisyklės, duomenų registravimo, priėmimo tvarka, varžybų teritorija, išdalinti žemėlapiai, paukščių registravimo formos ir kt.

PAUKŠČIŲ STEBĖJIMO MARATONAS (VARŽYBOS): 2008 gegužės 23-24 d.

Gegužės 23 d. 19.30 val. – Startas (prie Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos, Tylioji g. 1, Birštonas).
Gegužės 24 d. 19.30 val. – Finišas (Punios šile Stražiškių km. esančioje kaimo turizmo sodyboje (priešais Nemajūnų gyvenvietę, kitoje Nemuno pusėje)).
20.00 val. – Atraktyvioji dalis: stebėjimų pristatymas, rezultatų suvedimas, paskelbimas, apdovanojimai.
22.30 val. – Uždarymas: diskusijos, pirtis.

IŠVYKIMAS: gegužės 25 d. ryte.

Varžybų taisyklės

Varžybų metu visi dalyviai privalo griežtai laikytis ne tik kelių eismo taisyklių bet ir maratono taisyklių bei gamtosaugos reikalavimų ir nerašytų paukščių stebėtojo etikos normų. Komandos privalo paisyti teises į privačią nuosavybę.
Komandą sudaro 2-4 asmenys. Pilna komandos sudėtis pagal jos narių amžių, lytį, profesiją, kvalifikaciją ir t.t. nereglamentuojama, tačiau komandoje turėtų būti bent du ne jaunesni nei 14 m. dalyviai.
Komanda automobiliu pasirūpina pati. Taip pat galima važinėti ir dviračiais. Organizatoriai neatsako už transporto priemonių gedimus ar kitus įvairius pažeidimus. Kiekviena komanda gali naudotis tik vienu automobiliu. Sustojus komandos nariai gali paukščių ieškoti pavieniui, bet tam, kad jį užregistruotų, turi matyti bent du komandos nariai, vyresni nei 14 m.
Visus varžybų dalyvius identiškais maratono teritorijos žemėlapiais, varžyboms reikalingais dokumentais aprūpina organizatoriai.
Maratono dalyviams leidžiama naudotis žiūronais ir teleskopais. Tačiau draudžiama naudoti technines paukščių viliojimo priemones (pavyzdžiui, paukščių balsų įrašų retransliavimo priemones), prijaukintus laukinius paukščius, paukščių muliažus. Sugautų, rastų negyvų, nelaisvėje laikomų paukščių stebėjimai neregistruojami. Registruojamos tik laisvėje pastebėtos visos laukinių paukščių rūšys.
Varžybų teritorija – Nemuno kilpų regioninis parkas. Tai 25000 ha teritorija, patenkanti į Prienų raj., Alytaus raj. bei Birštono savivaldybių teritorijas. Paukščiai negali būti fiksuojami už varžybų teritorijos ribų.
Punios šilo gamtiniame rezervate bei Nemuno salose lankymasis draudžiamas.
Už taisyklių pažeidimus, komandoms skiriami baudos taškai. Už grubius taisyklių pažeidimus komandos gali būti diskvalifikuojamos. Varžybų taisyklių kontrolę atlieka paskirti teisėjai. Jie taip pat susumuoja varžybų rezultatus ir pagal juos skelbia nugalėtojus.
Nugali tas ekipažas, kuris per visą varžybų laiką pasiekia geriausią rezultatą – pamato daugiausiai paukščių rūšių ir gauna mažiausiai baudos taškų.

 

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 35.175.191.46
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.