Aktyvios pramogos

Siaurieji geležinkeliai Lietuvoje 0

Siaurasis geležinkelis (kitaip siaurukas) – tai toks geležinkelis, kurio vėžės plotis yra mažesnis nei standartinis geležinkelio vėžės plotis.

Siaurieji geležinkeliai skirstomi į pramoninius bei civilinės paskirties. Pramininiai siaurieji geležinkeliai skirti pervežti krovinius ar žaliavas įmonės teritorijoje. Lietuvoje išliko tik pramoniniai geležinkeliai, skirti išvežti durpes.

Šiuo metu tik Panevėžio-Rubikių siaurųjų geležinkelių atkarpa tinkama naudoti. Praėjus keliems metams po sovietmečio pabaigos, nutrūko krovinių – kvarcinio smėlio srautas šiuo geležinkeliu ir jis tapo nuostolingu, todėl buvo uždarytas ir dabar naudojamas tik užsakomiesiems reisams, turistams vežioti. Daugiausiai naudojamas vasarą, kuomet per dieną atkarpa Anykščiai-Rubikiai kartais važiuoja net po kelis traukinius.

Siaurojo geležinkelio kompleksas yra didžiausia Lietuvoje nekilnojama kultūros vertybė – jis gana gerai atspindi XIX a. pabaigos realijas (įsteigtas 1899 m.). Anykščiuose yra siaurojo geležinkelio muziejus, kuriame galima pamatyti ir kelis tikrus jo lokomotyvus.

Šiuo metu yra išlikusios kelios siauruko atkarpos:

* Panevėžys – Rubikiai;
* Panevėžys – Biržai;
* Joniškėlis – Linkuva.


Šiuo metu Aukštaitijos siaurasis geležinkelis rengia reguliariuosius reisus, užsakomąsias keliones, ypatingas šventines keliones.

Reguliarūs reisai iš Anykščių:

Gegužės 3 d. pradėtas reguliarių reisų sezonas iš Anykščių stoties, kuris bus tęsiamas iki spalio 26 d.
Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį siaurukas išvyks 11.00 val.
Vieno bilieto kaina 20 Lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 34.239.170.244
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.