Kurortai Lietuvoje

Kuršių Nerija 0

„Kuršių Nerija yra tokia savita, kad būtina pamatyti kaip Italiją ar Ispaniją, jeigu sielai norima suteikti nuostabių vaizdų“, – XIX a. pradžioje rašė žymus vokiečių mokslininkas Vilhelmas Humboldtas.kopos

2000 m. Kuršių Nerija (www.visitneringa.lt ) įtraukta į UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąrašą kaip vienas gražiausių ir unikaliausių Europos kraštovaizdžių.

V. ir K. Mizgirių Menininkų namuose visą vasarą kuria dailininkai, rengiamos jų darbų parodos. O greta Gintaro galerijoje-muziejuje – gintaro istorija, jo spalvų vaoivorykštė, inkliuzai, Juodkrantės lobio amuletai. Miestelyje būtina aplankyti senąsias kapines, kuriose išlikę senieji krikštai. Dar vienas Neringos savitumas – vėtrungės, anksčiau žymėjusios burvaltės (kurėno) priklausomybę konkrečiam kaimui.

Administracinis Kuršių nerijos – Neringos miesto ( 2,8 tūkst. gyv.) – centras yra Nida; kita didesnė gyvenvietė – Juodkrantė; spalvingus žvejų kaimus primena Pervalka ir Preila. Nidoje yra nemaža įvairaus lygio viešbučių; be to, butus ar kambarius vasarotojams nuomoja ir kai kurie gyventojai. Raudonstogis tarp pušynų pasislėpęs miestelis yra nepaprastai jaukus ir švarus. Nidos ir Juodkrantės paplūdimiai jau keletą metų atitinka Mėlynosios vėliavos reikalavimus.

Juodkrantė žavi puikiai sutvarkyta ir išpuošta Kuršmarių krantine, atstatytomis stilingomis senosiomis vilomis, soduose ir gėlynuose skendinčiais žvejų namais.nida

Būti nerijoje ir neaplankyti keliaujančio smėlio ar „mirusių“ kopų, nepasižvalgyti į netoli Juodrantės įsikūrusią didžiulę juodųjų garnių ir kormoranų koloniją, nepaišdykauti ir nepakvatoti su Juodkrantės Raganų kalno mediniais herojais – nuodėmė. Viso to nepamačius, sunku ir suvokti, koks iš tikrųjų turtingas ir gražus yra šis kartais dykumą primenantis Baltijos jūros ir Kuršių marių skalaujamas pusiasalis.

Kuršių Nerija – nacionalinis parkas. Jame puikiai sutvarkyta informacinė sistema, nurodanti kur koks objektas yra, o prie objekto – jo ypatumų aprašymas keliomis kalbomis.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.