Lankytinos vietos

Akmuo su runomis Dūkštų ąžuolyne 6

Dūkštų ąžuolyne, gamtiniame rezervate, netoli Airėnų kaimo, guli akmuo apie dviejų metrų ilgio. Akmuo unikalus tuo, kad ant jo iškalti žeklai apie 1 cm pločio juostelėmis. Tie ženklai vadinami runomis. Deja, dar niekas neperskaitė užšifruoto teksto. Šis akmuo, kaip ir daugelis kitų akmenų, ledynmečiu atridentas iš Skandinavijos.

Anksčiau, pagonybės laikais, lietuviai šioje vietose melsdavosi ir aukodavo, o dabar mėto centus ant akmens šiaurės rytinės dalies, kurioje išraižyti ženklai yra panašūs į raides – bando nusipirkti laimę.

Taip pat šiame rezervate jus tikrai nustebintų iš medžio išdrožtų skulptūrų – pagonių dievų, deivių ir blogiukų – gausa.

Komentarai:

  izizizi

  P e r k u n o . ar ne taip? :-)

  2 rugsėjo, 2018
  baltas

  Nepridėjau, kad ten tik 4 rašmenys. Šioje nuotraukoje užrašas aukštyn kojom :)Ant akmens dar yra iškaltas kryželis šone, dėl to žmonės galvojo, kad ten užkastas lobis, todėl bandė traktoriumi nuversti.

  12 gegužės, 2010
  baltas

  Kažkada atidengiau šį akmenį ir parašiau ant rodyklių, kad čia akmuo su runomis :))) Deja, tai ne tos runos, kurias daugelis pažįsta. Tai greičiau graikiškos abėcėlės variantas, užrašas slaviškas. Šeimys skaito ir kas ant debesų praskrendančio lėktuvo užrašyta :)))Šis žmogus nusikliedėjo, o gaila... Akmuo guli ne savo vietoje. Kaimiečiai ji nustūmė traktoriumi keletą metrų, kol įregistravo akmenį. Tai greičiausiai riboženklis, tikrai ne kulto akmuo. Centus ten pripratino mėtyti amžina atilsi Ida, buvusi kultūrologė, kuri norėjo žmones įtikinti, kad tai slapta kulto pagoniškoji vieta :DDD Parko administracija ypač palaiko tokius kliedesius. Keista visa tai, ypač tie dirbtiniai stabai.

  12 gegužės, 2010
  Ramunas

  reiktu tas runas parodyti Juozui Seimiui is Marijampoles, jis runu specas, manau isskaitytu.

  19 sausio, 2010
  AS

  Lorentai, ar jau pavyko ką sužinoti? Ar jau buvai prie to akmens nuvykęs?

  24 balandžio, 2009
  Lorentas

  Akmuo negalejo atkeliauti su runomis, nes ledynmetis baigesi pries 10 tukst metu, o runos atsirado pries 3 tukst. metu. :) Dabar suzinojau tik apie si akmeni-bandysim issifruoti uzraseli :).

  23 kovo, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.192.52.167
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.