Metų renginiai > Archyvas

Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja Palangoje 1

kaledu-alejos-piesinysValstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos visus ragina dalyvauti Palangos miesto savivaldybės ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos organizuojamoje šventėje „Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja“. Šventiniai renginiai prasidėjo gruodžio 5 d. ir tęsis iki 2010 m. sausio 6 d. Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje.

Atsižvelgiant į ši rudenį vykusiame antrajame Baltijos jūros šalių turizmo forume paskelbtas gaires apie Baltijos jūros šalių regiono siekį – sudaryti stiprų, patrauklų ir konkurencingą turistinį vienetą, kuris konkuruotų su Viduržemio bei Juodosios jūros regionais, gimė idėja jau šiais metais organizuoti tarptautinį renginį pakviečiant Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos ir Latvijos ambasadas papuošti kalėdines egles pagal jų nacionalines puošimo tradicijas. „Tikimasi, kad šis renginys paskatins ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių gyventojus aplankyti Lietuvos kurortą – Palangą. Renginių dalyviai galės susipažinti su Rusijos ir Europos šalių šventinėmis tradicijomis, taip pat prisiminti senuosiuos lietuviams būdingus amatus“, – sakė Valstybinio turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė.

Palangos restoranų ir viešbučių asociacijos iniciatyva devyniuose asociacijai priklausančiuose restoranuose ir kavinėse, J. Basanavičiaus gatvėje visą gruodžio mėnesį veiks tų šalių šventinės ambasados, kurios pasipuošusios šalių heraldine ir šventine atributika siūlys susipažinti su tų šalių kultūra ir istorija bei paragauti nacionalinių kulinarinių patiekalų.

Kiekvieną gruodžio savaitgalį Eglių alėjoje sutiksite Kalėdų senelį, bus organizuojamas Kalėdinis kermošius, kuriame savo pagamintus suvenyrus pristatys Lietuvos tautodailininkai, Gintaro gildijos meistrai, gardžių patiekalų bei karštų gėrimų siūlys paragauti kulinarinio paveldo atstovai, Palangos ir kitų miestų verslininkai, įvairios žuvies siūlys pajūrio žvejai.

Šventės partneris AB „Lietuvos paštas“ sukurs specialų proginį spaudą, kuriuo bus pažymimi visi gruodžio mėnesio Palangos laiškai ir siuntiniai.

Kalėdų alėjos šventėje sutiko dalyvauti visos Baltijos jūros šalių ambasados ir konsulatai. Lietuvos Kalėdų eglę puoš ir šventę globos Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, o Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos taps informaciniu partneriu .

Komentarai:

    Skaiste

    Tikrai smagu praleisti žiemos šventes Palangoje prie jūros, gerame viešbutyje :)

    gruodžio 31, 2013

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.