Lankytinos vietos

Bitėnų paveikslų sodas Pagėgių rajone 2

bitenu-paveikslu-sodasMažosios Lietuvos paveikslų sodas-galerija po atviru dangumi yra Bitėnuose. Martyno Jankaus muziejaus namų kieme eksponuojami žymių dailininkų paveikslai ant specialiai iš lentų sukaltų medinių skydų. M.Jankaus namų kiemas tarpukario metu buvo tapęs Mažosios Lietuvos reprezentacine vieta, kurioje viešėdavo žymiausi to laikmečio žmonės. Muziejus yra Bitės upelio slėnyje, netoli Rambyno kalno, Pagėgių savivaldybėje.
2003 m. rugpjūčio 7 dieną Sueigos pas Martyną Jankų Bitėnuose metu, minint šio Mažosios Lietuvos patriarcho 145-ąsias gimimo metines Bitėnai atgimė ir pasipuošė nauju kultūros ženklu – Mažosios Lietuvos paveikslų sodu. Pirmuosius paveikslus ant specialiai iš lentų sukaltų medinių skydų nutapė žymūs dailininkai: Laisvydė Šalčiūtė, Audrius Gražys, Kęstutis Grigaliūnas, Linas Liandzbergis ir Danas Andriulis.

bitenu-paveikslu-sodas-1Po metų sodas pasipildė ir dailininkų Angelinos Banytės, Danieliaus Rūsio bei naujais Dano Andriulionio ir Audriaus Gražio paveikslais. Nutarta į kūrybinę savaitę kviesti ir vietos dailininkus. Pirmasis Mažosios Lietuvos paveikslų sodui darbą sukūrė pagėgiškis Gediminas Kačiulis. Nauji dailininkų darbai sode pastatomi kiekvienų metų rugpjūčio pradžioje, minint M.Jankaus gimimo metines. Šiemet Mažosios Lietuvos paveikslų sodui sukaks penkeri metai. Tai Lietuvoje unikalus ir naujas kultūros ženklas, įamžinantis Mažosios Lietuvos kultūros paveldą bei sužavintis jo lankytojus idėja, ir aukšta menine verte.

Adresas:
Bitėnų km., Lumpėnai, Pagėgių raj.,
www.bitenai.lt

Komentarai:

  Ina

  Teko apsilankyti, labai patiko dailininkų darbai.

  gruodžio 6, 2013
  ILONA

  Nuostabu. Unikalu. Tiesiog miela ir gera. Lankiausi, net keletą kartų - skirtingais metų laikais ir vis, kas nors nauja. Sėkmės sėkmės, sodo-galerijos kūrėjams ir puoselėtojams.

  balandžio 14, 2010

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 34.239.170.244
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.