Metų renginiai > Archyvas

Juodasis penktadienis – sunkioji muzika Vilniuje rudenį 0

juodasis-penktadienis-1Pasibaigus vasaros festivalių sezonui, sunkiosios muzikos scena nesiliaus ošusi, iš gamtos prieglobsčio persikeldama į uždaresnes erdves. Įprastą metalinių rudens renginių tradiciją Vilniuje šiais metais pratęs naujas koncertas „Juodasis penktadienis“.

„Šį koncertą, su mintimi juo atidaryti naują sunkiosios muzikos renginių sezoną, rengiame pirmą kartą. Ir, tikimės, ne paskutinį, turint viziją rudens pradžią šitaip pažymėti kasmet. O per vasarą telkus dėmesį į gausybės Lietuvą aplankiusių užsienio žvaigždžių pasirodymus, „Juodojo penktadienio“ koncertu pagaliau atsigręšime į vietinę sceną“, teigia organizatoriai.

Tad rugsėjo 18 dieną į klubą „New York“ kviečiami Lietuvos sunkiosios muzikos išsiilgę gerbėjai. Tai bus proga simboliškai pasidalinti ir seniai subrandintu, ir šviežiausiu kūrybiniu Lietuvos muzikantų derliumi, užaugintu per praėjusius metus.

„Juodojo penktadienio“ koncertui numatytos 6 grupės, iš kurių šiuo metu patvirtintos 4. Tai kone ryškiausi Lietuvos black metalo vėliavos nešėjai Argharus, grind stiliaus atstovai Karma Jawless, pagoniškos dvasios skleidėjai Andaja ir heavy metal komanda Thundertale.

Būtent pastarąją grupę ir verta išskirti pirmiausiai. Šiuo koncertu Thundertale oficialiai pristatys trečiąjį, metus juodasis-penktadienisbrandintą studijinį albumą „Warriors of Thunder“. Net neverta abejoti, kad pasirodymas bus neeilinis – naujojo albumo kūriniai gyvai bus atlikti ir klausytojų vertinimui pateikti pirmą kartą. Juolab, tą pačią dieną, rugsėjo 18, albumas pasirodys ir prekyboje, tad šiam įvykiui ruošiamasi intensyviai ir nuoširdžiai. Iki „Juodojo penktadienio“ koncerto grupė žada atskleisti ir daugiau intriguojančių detalių apie patį albumą ir būsimą jo pristatymą.

Be Thundertale savo naujausią kūrybą pristatys ir Argharus. Šiais metais išleisto albumo „Pleištas“ kūriniai gyvai bus sugroti tik antrą sykį. Black metal atstovai iš Šiaulių šįkart puse lūpų užsimena ir apie sceninį įvaizdį – kone teatralizuotą performansą…

Ne mažiau dėmesio verta ir pagan metal grupė Andaja. Nors jų paskutinis albumas buvo išleistas 2006 metais, apie save jie kaskart primena netikėtai surengdami gyvų pasirodymų ciklą. Vasaros pabaigoje Andaja dar turės progą sugroti po atviru dangumi, o rugsėjo 18 dieną savo pagoniškus kerus paskleis Vilniuje.

Grindcore atstovai Karma Jawless, turintys savitą auditoriją, metalo scenoje paprastai nepasirodo. Tai hardcore ir punk stilių įkvėpta kūryba, kuriai, kita vertus, nesvetimas ir metalo skambesys. Tad savo išskirtinumu Karma Jawless ir paįvairins anksčiau pristatytą muzikinę plejadą.

Likusios dvi „Juodojo penktadienio“ grupės, kaip ir daugiau susijusių naujienų, bus paskelbtos vėliau. Koncertas vyks rugsėjo 18 dieną klube „New York“. Pradžia – 18:00. Bilieto kaina – 30 Lt. Bilietai bus platinami prie įėjimo. Informacija www.altevents.net puslapyje. Koncerto organizatorius – kūrybinė grupė ALT events.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.