Aktyvios pramogos

Kalnų slidinėjimas Lietuvoje 5

Kalnų slidinėjimo centras „Kalita“getphp

Nubanguojančios į tolumas, su šilais susiliejančios kalvos ir kalvelės supa prie Šventosios ir Anykštos santakos įsikūrusius Anykščius. Iš visų kalvelių labiausiai išsiskiria bene aukščiausiai rytiniame miesto pakraštyje iškilusi Kalitos kalva, kur, pasak A.Vienuolio, kadaise buvęs didelis bajoro Nykščio dvaras. Jau keleri metai ši vieta kalno šlaite slidininkų ypač mėgstama. Pabandžiusiems kalnų slidinėjimą suprantamas jausmas, kad šiai pagundai sunku atsispirti.

Kalvų masyvas užima apie 500 m ir 300 m dydžio plotą. Slidinėjimo trasos ilgis – 250 m, aukščio skirtumas – 40 m. Aktyviam poilsiui žiemą čia įrengtos ir veikia kelios įvairių sudėtingumų kalnų slidinėjimo trasos su 2 pakėlėjais. Tamsiuoju paros metu trasos apšviečiamos. Sezonui parengiamos naujos sniego gaminimo sistemos. Vaikams ir pradedantiems gelbsti slidinėjimo instruktorius. Vietoje galima išsinuomoti reikiamą slidinėjimui inventorių, pailsėti ir pasimėgauti arbatos puodeliu lauko kavinukėje.

Antradieniais raj. moksleiviams pakilimas keltuvu nemokamas.
Vaikams iki 10 m. pakilimas keltuvu nemokamas.
Vienkartinis pakilimas keltuvu vaikams – 0,5 Lt. , suaugusiems – 1 Lt

Slidžių komplekto (slidės, batai, apkaustai, lazdos) nuoma 8-10 Lt/val.;
Snieglentės komplekto (snieglentė, batai, apkaustai) nuoma 8-12 Lt/val;
Bėgimo slidžių komplektas (slidės, apkaustai, batai, lazdos) 5-10 Lt/val;
Slidės 6-7 Lt/val;
Snieglentė 6-8 Lt/val;
Bėgimo slidės 5-8 Lt/val

Darbo laikas: antradieniais-penktadieniais: 15.00-21.00
šeštadieniais-sekmadieniais: 10.00-17.00 (dieninis) /17.00-22.00 (vakarinis)

Komentarai:

  danielius

  Labai gundo ten nuvaziot.

  3 sausio, 2010
  vvv

  Nepatariu važiuoti su mažesniais vaikais, kuriu neplanuojate statyti ant slidzių. Jokiu trasų nusileidimui su rogutėmis nėra. "varlininkas" mokytis pradedantiesiems irgi kalno apačioje-bet iki tos apačios reikia kažkaip nusileisti nuo kalno viršūnės. Pramokusiems čiuožti trasa gera.

  2 sausio, 2010
  Sigitas

  O kaip rasti slidinejimo trasa ? Kur zemelapis ?

  1 sausio, 2010
  rimas

  na nereikia bijoti rimtu kalnu.siemet vasario men teko buti austrijoje ir slidineti.apart slidinejimo mokykloje sliuoziant begimo slidemis jokios patirties neturejau.o kalnus buvau mates tik paveiksleliuose.yra trasu pradedantiesiems ir pazengusiems tad viska galima ismokti.aisku beveik visas mano nuotykis vyko melynosiose trasose-pradedantiesiems.tiesa skausmingu griuvimu nepavyko isvengti.ir jie ivyko aisku del patirties stokos ir delto kad buvo per minkstas sniegas.esant minkstesnei sniego dangai ypac pradedanciuju trasose,nes jos daugiau apkrautos, sukasami kalneliai sniego ikuriuos patekus nors vienai slidei ivyksta griuvimas.padariau isvada kad tai ne tik malonus bet ir pobrangis poilsis,bei gan pavojingas.o pasitreniruoti lietuvoje ar latvijoje tikrai geras sumanymas.

  20 gruodžio, 2009
  stuff

  Labai įdomi informacija, neatsispirsiu pagundai nusileisti nuo Kalitos kalvos, planuoju važiuoti kur toliau paslidinėti, bet manau, kad be fastum nuo sumušimų ir traumų rimtuose kalnuose man dar anksti rodytis.

  4 vasario, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.192.38.248
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.