Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu arba dviračiu po Anykščių apylinkes 0

Šalti žiemos savaitgaliai – ne priežastis sėdėti namuose priešais televizorių. Žiemą pramogos dar originalesnės ir žavesnės, taigi griebkite termosą pilną karštos arbatos ir leiskitės specialiai Jums parengtu žiemos linksmybių maršrutu.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 21 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 35 min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Apie 14 Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Visi lankomi objektai yra nemokami, bendrąja prasme, Kaina priklausys tik nuo pramogų kiekio ir įvairovės žirgyne bei sniego parke.

ANYKŠČIAI

Anykčiai – šiaurės rytų Lietuvos miestas apipintas legendomis.Pasakojama, kad Anykščių vietoje anksčiau buvo kaimelis. Jame, žmonių teigimu, gyveno grafas Nykštas – geraširdis ir gyventojų mylimas. Vieną kartą grafas su sūnumi išjojo medžioti, o grįždami jiedu jojo per nedidelio upeliuko tiltą ir įlūžo. Sūnus prigėrė, o grafas po kelių dienų mirė iš sielvarto. Grafo atminimui upelis buvo pavadintas Anykšta, o kaimelis – Anykščiais.

A. PUNTUKO AKMUO

 Puntuko-akmuo

Puntuko akmuo nutolęs 5 km į pietus nuo Anykščių.  Akmens stovėjimo vieta yra Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje. Tai ne paprastas akmuo jis antras pagal dydį akmuo Lietuvoje (pirmasis Barstyčių akmuo). Tai ypač turistų pamėgtas objekats ir tikrai ne veltui.  Jo aukštis – 5,7 m, plotis – 6,7 m, ilgis – 6,9 m, svoris – net 265 tonos. Iš kur jis čia atsirado? Yra kelios teorijos, kuria iš jų tikėti Jūsų pasirinkimas.MOksliškai jo atsiradimas aiškinamas labai paprastai – rapakivio(amfibolitinis biotitinis granitas)  luitas, ledynų atneštas prieš 20–14 tūkstančių metų iš Suomijos, per paskutinį (Nemuno) ledynmetį.Antroji – pasak vieno mitų pasakojama, kaip velnias nešęs akmenį bažnyčiai nugriauti, o pragydus gaidžiams, jį pametęs. Akmuo gavęs karžygio Puntuko vardą.  Ant akamens įamžinti lakūnai S.Darius ir S.Girėnas. Bareljefe taip pat iškalti jų testamento žodžiai Lietuvių  tautai.

B. LAIMĖS ŽIBURYS

 laimes zib

Ant Liudiškių kalvos stovi antkapinis paminklas Lietuvos didžiam rašytojui J. Biliūnui.Paminklas vadinamas „Laimės žiburiu“ būtent todėl, kad J. Biliūnas yra parašęs savo žymų kūrinį tokiu pačiu pavadinimu. Laimės žiburio idėja perėjo į granitą, akmuo sujungė visų godas apie laimę. Ateina čia visi, kas atvyksta į Anykščius. Patiki Jonui Biliūnui savo svajas apie laimę čia atėjusieji pasitikti saulėtekio abiturientai, sumainę žiedus jaunavedžiai. Lietuviui rašytojo kapas tapo ta vieta, kur užkopus aukštai, gilaus apmąstymo akimirką, pasiryžtume gyventi taip, jog mūsų artimųjų gyvenimas “būtų laimingas, rožėmis ir lelijomis išpintas”

C. KALITOS KALNO PRAMOGŲ PARKAS

 ???????????????????????????????

Mylintiems slidinėjimą ar kitas tikrąsias žiemos pramogas visiškai nebūtina jų ieškoti užsienyje. Ant Kalitos kalno įrengtas žiemos sporto centras Jūsų laisvalaikiui gali pasiūlyti  net tris, vakare apšviečiamas, trasas ir snieglenčių parką, keturis keltuvus ir atskirus keltuvus vaikams bei pradedantiesiems. Pastarieji čia gaus profesionalių instruktorių paslaugas bei dėmesį. Jei neturite savo inventoriaus, tai ne bėda, nes čia Jūsų paslaugoms nuomos punktai. Pavrgę galėsite pailsėti  lauko kavinėje. Čia taip pat įrengta 500 m. vasaros rogučių trasa, kuria skriejant išvystomas net 40 km/h greitis. Taigi čia pramogų užteks ir mažiems ir dideliems.

D. VILART ŽIRGINIO SPORTO KLUBAS

 DSC_0496

Žirgas  – žmogaus draugas nuo seniausių laikų. Taigi ri Jums siūlome apsilankyti žirgyne, kur galėsite praleisti nepamirštamas akimirkas mokydamiesi susidraugauti su šiuo gyvūnu, jį suvaldyti ir joti, arba išmėginsite apsivažinėjimą vežimaičiu arba rogėmis.Čia galėsite ir sočiai papietauti.

E. ŠEIMYNIŠKĖLIŲ PILIAKALNIS

 piliakalnis

Šeimyniškėlių piliakalnis, vadinamas Voruta, yra šiauriniame Anykščių pakraštyje, prie kelio į Rokiškį. Piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje, kurio šiaurės vakarų papėde teka Varelis, o pietrytine – Volupis. Šiltuoju sezonu čia galite išgirsti apie piliakalnio istoriją ir čia buvusios pilies gyventojus, o šaltuoju metų laiku turistai priimami tik iš anksto susitarus. Tačiau šaloju metų laiku kalnelius galima išnaudoti smagiom greitojo nusileidimo varžybom.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

C. KALITOS KALNO PRAMOGŲ PARKAS

Adresas: Kalno g. 25, Anykščiai

Tel.: (8-381) 78144

El. paštas: kalita@res.lt

Centro vadovas Liudvikas Avietė

Darbo laikas
Pirmadienį – penktadienį – 13.00 iki 22.00 val.

Šestadienį – 10.00 – 22.00

Sekmadienį – 10.00 – 21.00

Tikslias kainas bei daugiau naudngos informacijos rasite internetinėje svetainėje: www.kalitoskalnas.lt

D. VILARTO ŽIRGINIO SPORTO KLUBAS

Adresas: Niūronių kaimas, Anykščių rajonas

Tel +370 618 84810 (Žirgynas)

+370 615 59120 (Jojimo treneris)
El. paštas: info@vilartas.lt

Internetinė svetainė:http://www.vilartas.lt

Orientacinė valandos kaina – 30 Lt. Platesnė informacija teikiama kontaktiniais telefono numeriais, bei elektroniniu paštu.

Maršruto žemėlapis:


View larger map

 

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.239.95.36
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.