Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu ar dviračiu – „Gintaro kelias“ – keliaujame po Lietuvos pajūrį 0

Lietuvos auksas – tai gintaras. Pažintį su savo kraštu derėtų pradėti nuo kertinių dalykų, kuriais mūsų šalis buvo garsi nuo seniausių laikų, taigi Jums siūlome nukeliauti gražų „Gintaro kelią“ ir sužinoti faktų ne tik apie šio akmens istoriją, bet ir apie gavybą, apdirbimą ir juvelyriką.

Pajūrio pirkliai gintarą gabendavo į tolimiausius Europos ir Azijos kraštus, pasiekdavo netgi Egiptą. Gintaro kelio, kuris anuomet vedė Adrijos jūros pakrančių link, kryptimi šiandien galima keliauti turistiniu maršrutu – Baltijos pajūriu nuo Kaliningrado iki Latvijos. Lietuvos ribose išsidėsčiusi 98 km ilgio “Gintaro kelio” atkarpa. Keliaudami ja ir aplankydami svarbius joje esančius objektus galėsite drąsiai teigti, kad pažinote vieną iš Lietuvos vertybių.

 MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 98 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 2 val. 30 min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orentacinė degalų kaina

Apie 58 Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie 30 Lt. plius išlaidos pagal asmeninius poreikius.

 ŠVENTOJI

Žemaičiai paskutiniai apkrikštytieji Europoje, tikriausiai todėl iki šių dienų čia gyvos pagoniškosios tradicijos. Čia 1998 metais buvo baigta įrengti Žemaičių alka – senosios žemaičių šventvietės su paleoastronomine observatorija modelis.

A. ŽEMAIČIŲ ALKA

alkas_m

Tai vienintelė Lietuvoje atstatyta pagoniškoji „Bažnyčia“. Pagrindu jos atstatymui buvo 7-ojo dešimtmečio archeologinių kasinėjimų radiniai. Archeologinės ekspedicijos vadovė dr. Rimutė Rimantienė rado vieną įdomiausių akmens amžiaus gintaro lobį, o Žemaičių alkos skulptūra atkartoja kasinėjimų metu rastą 5000 metų senumo 2 metrų aukščio medinį stulpą su pelėdos bruožų deivės kauke. Iš viso ant Žemaičių alko yra pastatyta 12 senųjų baltų dievybių skulptūrų. Tarp šių net ir saulėtą dieną mistiškai atrodančių medinių stabų daugelį apima keistas baimės, pagarbos ir tuo pačiu visiškos ramybės jausmas.

PALANGA

Tai vienas populiariausių lietuvos kurortų( klimatinis ir balneologinis) , nutolęs 25 km į šiaurę nuo Klaipėdos. Miestas žymus ne tik visiem gerai pažįstamu pėsčiųjų tiltu, bet ir keletu kitų įspūdingų objektų.

B. ATVIROS GINTARO DIRBTUVĖS PALANGOJE

gintaras_m

Atviros lankytojams gintaro dirbtuvės Palangoje įkurtos 2003 m. rudenį. Čia galima stebėti visą gintaro apdirbimo procesą nuo žaliavos iki užbaigto papuošalo, įsigyti gintaro dirbinių, pabendrauti su gintaro meistrais. Dirbtuvės vienija net 26 meistrus bei jų šeimas. Čia ne tik patys galėsite pamatyti gintaro apdirbimo procesą, bet r jame sudalyvauti.

C. GINTARO MUZIEJUS

_DSC5536-m

Muziejus įkurtas erdviuose grafų Tiškevičių rūmuose, kuriuos supa nuostabaus grožio 100 hektarų Palangos botanikos parkas. Penkiolikoje muziejaus salių pamatysite eksponuojamus unikaliausius Baltijos jūros pakrantėje rastus gintaro luitus ir jo dirbinius, susipažinsite su gintaro atsiradimo istorija, jo apdirbimo tradicijomis, rengiamos parodos. Viena įdomiausių ir didžiausių gintaro muziejaus ekspozicijų – gintaro inkliuzai. Tai gintare amžiams įkliuvę vabzdžiai, medžio atplaišėlės, sporos.

KARKLĖ

Klaipėdos rajone esantis etnografinis kaimas. Čia iki šiol išlikusios etnokultūrinės sodybos bei kuršių kapinės. Kaimo pietvakariuose yra unikali molinga jūros pakrantės atodanga, garsusis Olando kepurės skardis (24 m virš jūros)

D. GINTARO GAUDYMO VIETA

08_11_2526G11-47_m

Mokslininkų teigimu būtent šioje vietoje, ties Karklės kaimeliu, šiandien yra gausiausiai išmetamas gintaras Lietuvoje. Tad nenustebkite sutikę per 30 gintaro gaudytojų, palengva sliūkinančių paplūdimiu ir ieškančių jūros bangų išmesto gintaro. Apsilankykite – galbūt lietuviško aukso rasite ir Jūs.

 KLAIPĖDA

Tai trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas. Šis nepaprasto grožio  miestas prie vandens yra unikalus ne tik savo istorija, bet ir reikšmingų bei įdomių objektų gausa. Viename iš jų galite apsilankyti keliaudami šiuo maršrutu.

E. MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS

805759_m

Čia eksponuojami V-VI a. gintaro radiniai, galima susipažinti su gintaro istorija, apžiūrėti senovinius gintaro karolių vėrinius, kurie kadaise būdavo naudojami ne tik kaip papuošalai, bet ir atstojo pinigus.

JUODKRANTĖ

 

F. GINTARO ĮLANKA

d4aea0d664d17c52631d619e8401aa3c7ff58515_article

Gintaro įlanka vadinama nedidelė, idiliška marių įlankėlė šiaurinėje Juodkrantės dalyje. 1855 metais prie Juodkrantės begilinant laivybai Kuršių marių dugną, darbininkai dumble aptiko gintaro. Šiuo atradimu netrukus susidomėjo įvairūs verslininkai.Taip Juodkrantė tapo aktyviu industriniu miesteliu. Kasant įlankos uostą, marių dugne buvo rasta vidurinio neolito, žalvario amžių gintaro dirbinių kolekcija, kuri vėliau pavadinta Gintaro lobiu.

 NIDA                                                                                                                                                     

 

G. MIZGIRIŲ GINTARO GALERIJA – MUZIEJUS

???????????????????????????????

Muziejaus lankytojai savarankiškai gali aplankyti lauko ekspoziciją ir taip nukeliauti „Gintaro kelio“, kuris prasideda nuo Baltijos jūros ir driekiasi per visą Europą iki pat etruskų žemių Italijoje, atkarpą, kur sutiks senąsias gintaro apdirbimo dirbtuvėles, jose pristatoma, kaip ir kokiais įrankiais apdirbamas gintaras (norintieji netgi patys gali pabandyti tapti gintaro „meistrais“ ir pasigaminti sau laimę nešantį amuletą), apžiūrėti įspūdingą inkliuzų kolekciją, Juodkrantės lobio amuletus, susipažinti su gintaro morfologija. Vasaros metu į greta muziejaus įkurtus Menininkų namus atvyksta įvairūs menininkai, tuomet būna puiki galimybė stebėti kūrybinį procesą, aplankyti organizuojamas parodas.

 

 

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

A. ŽEMAIČIŲ ALKA

B. ATVIROS GINTARO DIRBTUVĖS PALANGOJE

Adresas:Vytauto g. 21/ S.Dariaus ir S.Girėno g.27, Palanga
Tel.: +370 652 3664

C. GINTARO MUZIEJUS

Adresas:Vytauto g. 17, LT-00101, Palanga.
Tel. (8 ~ 460) 53 501.
El. paštas: vilija.pgm[at]takas.lt
Vedėja – Vilija Macienė.

Internetinė svetainė: http://www.pgm.lt
http://www.ldm.lt/PGM/Index.htm

Darbo laikas
Rugsėjo 1 d. – gegužės 31 d.:
antradieniais – šeštadieniais 11–17 val.;
sekmadieniais, valstybinių švenčių išvakarėse 11–16 val.
Birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.:
antradieniais – šeštadieniais 10–20 val.;
sekmadieniais, valstybinių švenčių išvakarėse 10–19 val.
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

D. GINTARO GAUDYMO VIETA

Pajūrio ruožas ties Karkle.

E. MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS

Adresas: Didžioji Vandens g. 6, LT-91246, Klaipėda.
Tel. 41 05 27, 41 05 24 (lankytojų aptarnavimas).
Faksas (8 ~ 46) 31 21 39.
El. paštas: info@mlimuziejus.lt

Direktorius – dr. Jonas Genys.
Internetinė svetainė:

http://www.mlimuziejus.lt

Darbo laikas:
antradieniais – šeštadieniais 10–18 val.
Nedirbama valstybinių švenčių dienomis

F. GINTARO ĮLANKA

Gintaro įlanką rasite prie įvažiavimo į Juodkrantę.

G. MIZGIRIŲ GINTARO GALERIJA – MUZIEJUS

Adresas: Pamario g. 20, Neringa, Nida

Tel. (8 469) 52 573

Mob. tel.  8 610 04 280

El. paštas info@ambergallery.lt

Darbo laikas:    06–08 mėn.  I–VII  9.00–20.00 

 04, 05 ir 09, 10 mėn.  I–VII  10.00–19.00

Muziejaus lankymas nemokamas.

Daugiau informacijos:

www.ambergallery.lt

 

 


View larger map

 

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 98.80.143.34
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.