Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu: Pažintis su Japonija Lietuvoje – „Samogitia“ parkas 0

Savaitgaliui galite suplanuoti egzotišką kelionę į Lietuvoje įsikūrusį Japoniškąjį „Samogitia“ parką.

KRETINGOS RAJONAS

Kadangi mūsų šaknys pagoniškos, japonų meilę bei pagarbą visiems gamtos elementams nebus sunku suprasti. Atskleisti akmenų didybę, vietovės stiprybę buvo pasirinkta japoniško sodo idėja. Žemaičiai paskutiniai pagonys Europoje. Tradicinė japonų religija – šintoizmas (liet. „dievų kelias“).  Tai pagoniška religija, kurios garbinimo objektas yra kami – gamta ir jos objektai (medžiai, kalnai, akmenys, šaltiniai) ar reiškiniai.

Atvykę į šia egzotišką vietą pamatysiste ne tik tradicinį Bonsai sodą, bet ir sausąjį akmenų sodą, sužinosite, kokie elementai reikalingi tokiems sodams įrengti, bei galėsite sudalyvauti arbatos gėrimo ceremonijoje. Na, o vasarą čia vyksta japoniški festivaliai, bei bonsai mokykla, kur supažindinama su bonsai auginimo, persodinimo, karpymo pagrindais.

A. BONSAI SODAS

image001_1024x768_515_386_100

Bonsai – tai dviejų žodžių junginys: „Bon“ ir „Sai“. Žodis „Bon“ išvertus iš japonų kalbos reiškia padėklą, o žodis “Sai“ – augti arba sodinti. Tiesiogiai išvertus reikšmė gautųsi „sodinti padėkle“ arba „augti padėkle“. Dažnai žmonės klaidingai mano, kad bonsai – tai atskira medžių rūšis, tačiau tai yra meno forma, išreikšta per visų rūšių augalų ir medžių auginimą. Bonsai auginimas tai menas prilygintinas piešimui – piešimui yra naudojamas popieriaus lapas, pieštukas, spalvos… turint šias priemones, jūs galite nupiešti medį. Paęmus bonsai vietoj popieriaus lapo – jūs turite sodinuką su daugybę šakų ir vietoj pieštuko ir spalvų – žirkles ir vielą, ir iš šio sodinuko jūs turite iškarpyti nereikalingas šakas, su viela suformuoti kamieną, šakas taip, kad jis atrodytų kaip natūraliai gamtoje augantis senas medis. Menas….

B. AKMENŲ SODAS

image005_1024x768_515_386_100

Japoniškas akmenų sodas – tai tarytum židinys namuose, iš kurio kasdien galima pasisemti jaukumo ir šilumos. Šis sodas – tai jūra skalaujanti vienišas salas ir Jūs sėdėdami ant jos kranto išmokstate atsigręžti į save, pasinerti į savo sielos gelmes, pabėgti nuo nerimo ir pašėlusio gyvenimo tempo. Akmenų kompozicijos yra sudėliotos iš nelyginio skaičiaus akmenų. Paprastai jos susideda iš trijų, penkių arba septynių akmenų ar uolų atplaišų. Tai simbolizuoja jėgą, energiją ir amžinybę. O lyginiai skaičiai, japonų protėvių tikėjimu, galėdavo atnešti nelaimę. Vienodų akmenų japonų soduose nepamatysi. Turi būti svarbiausias dominuojantis akmuo, tarytum šeimininkas. Kiti akmenys tik papildo kompoziciją ir veikia kaip sudedamosios jos dalys.

C. ARBATOS GĖRIMO CEREMONIJA

p641_2g20100918143148831-12

Atvykę į parką galės pasimėgauti tikra arbatos gėrimo ceremonija su meistre Risa Miyata. au keturis šimtmečius japonai puoselėja arbatos gėrimo ceremoniją.Pagrindiniai japoniškos arbatos ceremonijos principai yra keturi : tyla,švara,ramybė ir pagarba-jų pagrindu ir atliekamas visas ritualas.
Arbatos gėrimo ceremonija prilygsta dzadzen meditacijai, kurios tikslas atverti žmogui jo dvasią, sujungti jį su Visata.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

Samogitia parkas

Adresas: Mažučių k., Darbėnų sen. Kretingos raj.

Tel.: +370 616 18530, +370 606 05756 , + 370 616 14202

El.p. jgardenfund@gmail.com

Direktorius Šarūnas Kasmauskaas

Apsilankymo kaina- vaikams 5 Lt Suaugusiems 8 Lt

Arbatos gėrimo ceremonijos kaina 7 Lt.

Darbo laikas: kas dieną nuo 9.00 iki 21.00

Į parką draudžiama vestis augintinius.

Lengviausiai parką rasite nuo Kretingos ar Palangos važiuodami iki Darbėnų. Darbėnuose už bažnyčios sukite Laukžemės kryptimi ir vadovaukitės atsirandančiomis nuorodomis.


View larger map

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.