Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu – pažintis su pietinėmis Lietuvos grožybėmis: Merkinė-Naujasodė-Druskininkai-Liškiava-Dargužiai 2

Jeigu savaitgaliais sukate galvą, kaip prasmingai praleisti laiką, meskite iš galvos mintis, jog nėra ką veikti. Mūsų šalyje gausu nenusakomo grožio neatrastų arba pamirštų vietų, kurių nepamatę negalime teigti, kad pažįstame savo gimtąjį kraštą. Šis maršrutas gali būti pritaikomas savaitgalio, dviejų dienų, kelionei, neskubant ir nežvilgčiojant į laikrodį, arba kiek aktyvesnei vienos dienos kelionei.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 149 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 2 val. 50 min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Apie 65 Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie 50 Lt/žmogui (neskaitant vandens pramogų, bei nakvynės)

MERKINĖ.

Kelionę pradėkite nuo mažo, bet istoriškai įspūdingo Varėnos rajono savivaldybei priklausančio miestelio Merkinės. Čia atrasite lankytinų objektų įvairių pomėgių žmonėms.

A. MERKINĖS VIEŠPATIES KRYŽIAUS CERKVĖ

 merkine cerkve

Pirmiausia rekomenduojama aplankyti miesto centrinę aikštę, išsiskiriančia neeiline trikampe forma. Jos centre Jus pasitiks Merkinės Viešpaties Kryžiaus Cerkvė – „smurtinės“ architektūros kūrinys, pastatytas dar 1887 metais, nugriovus Merkinės Rotušę. Šiuo metu Cerkvės bokšto rūsyje išlikęs tik buvusios rotušės skliauto autentiškas fragmentas. Patalpose veikia Merkinės kraštotyros muziejus, kuriame būsite nustebinti saugomų Merkinės krašto archeologijos, istorijos, etnografijos, numizmatikos, dzūkų buities eksponatų, bei nuotraukų gausa.

B. MERKINĖS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ BAŽNYČIA

 baznycia

Neaplenkite unikalios Gotikinės bažnyčios turinčios baroko architektūros bruožų, kurie atsirado rekonstrukcijos metu. Jus nustebins trisienės apsidės, trijų navų, atskirtų kolonomis ir  trijų triumfo arkų grožis. Atvykstančius čia pasitinka vartai su mūrine varpine.

C. MERKINĖS PILIAKALNIS

 merkines piliaalnis 2

Mėgstantiems unikalų Lietuviškos  gamtos žavesį, tiesiog būtina apžvelgti apylinkių grožį nuo Merkinės piliakalnio. Jūs tikrai liksite maloniai nustebinti ne tik atsiveriančiais Merkinės miestelio vaizdais, bet ir dramatiška Merkio bei Nemuno sąjunga.  Sausumos kyšulyje esančio piliakalnio šlaitai siekia 30 metrų aukštį. Manoma, jog ši istorinė vertybė pradėta formuoti nuo XIV a. tuomet pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose pradedama minėti ant jo stovėjusi viena stipriausių Nemuno gynybinės sistemos lietuvių medinių pilių.

D. MERKINĖS PIRAMIDĖ

 img.lrytas.lt

Subtilių energijų ieškotojams būtina aplankyti žymiąją Merkinės piramidę. 2002 metais Česukų kaime išdygo stebūklingas kūrinys, suteikiantis vilties ir tikėjimo daugeliui žmonių ne tik iš Lietuvos. Piramidė pastatyta ypatingoje vietoje, kur, pasak istorijos, 1990 metais įvyko apreiškimas: liudininkai stebėjo iš dangaus sklindantį šviesos srautą, o jame, Dieviškąją figūrą. Po septynerių metų piramidės įkūrėjui buvo perduoti nurodymai virš piramidės suformuoti kupolą. 2010 metais jis buvo baigtas ir šioje erdvėje pasak liudininkų tvyro ypatinga šventa energija, kuri skirtingų žmonių patiriama yvairiai. Tačiau liudijimai teigia, kad ji padeda išgyti, spręsti gyvenimo problemas ir neramumus.

NAUJASODĖ

Apie 3 kilometrus nuo Druskininkų nutolęs kaimelis žymus savo išskirtinai Lietuviškas tradicijas saugojančiu poilsio ir skulptūrų parku, sukurtu mūsų krašto tautodailės genijaus Antano Česnulio rankomis.

E. A ČESNULIO SKULPTŪRŲ IR POILSIO PARKAS

 rodyklė

A. Česnulis vienas žymiausių Lietuvos tautodailininkų, kurio kūriniai žavi daugelį ir yra eksponuojami įvairiose pasaulio šalyse. Įspūdingoje autoriaus įkurtoje sodyboje, prie Ratnyčėlės upelio, būsite priblokšti gausios drožinių ekspozicijos, jų savitų kompozicijų. Keliautojus čia pasitiks paties autoriaus sukurtas bei pastatytas vėjo malūnas, kuriame eksponuojami jo darbai. Pasilepinsite ne tik originalių meno kūrinių, bet ir nepakartojamos gamtos vaizdais. Leisdamiesi upės pakrante pamatysite unikalią Rūpintojėlių sieną ir turėsite galimybę atsikvėpti didelėje pavėsinėje .

DRUSKININKAI                      

Druskininkai – tai miestelis, kuris jo lankytojams turėtų sietis, toli gražu, ne tik su vandens parku. Tai mūsų šalies pasididžiavimas turtingas nuostabia gamta, įvairios mineralizacijos vandenimis, gydomojo durpinio purvo telkiniais, išsiskiriantis ypatingai švariu oru. 2003 metais žurnale „Newsweek“ jis pateko į dešimtuką geriausių kurortų į kuriuos būtina nuvykti. Čia Druskininkai įvardinami kaip geriausias Europoje balneologijos kurortas.Čia kiekvieno skoniui sutelktos įvairios poilsio vietos : Druskininkų gydykla ir Vandens parkas, 6 sanatorijos, 16 viešbučių nuo 2 iki 4 žvaigždučių, 11 svečių namų, 16 kaimo turizmo sodybų ir SPA kompleksai. Taigi šis vaizdingas ir vertingas Lietuvos kampelis galėtų Jūsų galutiniu maršruto tašku, jei pasirinkote vienos dienos kelionę arba apsistojimo vieta, jei numatote dviejų dienų išvyką.

F. DRUSKOS STUDIJA

 DRUSKOS STDIJA

Šioje unikalioje vietoje atrasite netikėtus druskos panaudojimo būdus dar netikėtesnėse srityse: pradedant menu ir baigianat statybomis, dizainu.  Čia apžiūrėsite menininko Tauro Česnulevičiaus darbų (ne tik iš druskos, bet ir medžio, bei  metalo) ekspoziciją. O su kai kuriais galėsite net pavažinėti! Studija rengia ir edukacines dirbtuves, kurios taps puikia pramoga ir mažiems ir dideliems.

G. DRUSKONIO EŽERAS.

 3950472912_110d333aac_b

Retas reiškinys – ežeras mieste. Būtinai turite atsipūsti ant greta įrengtų suolelių ir  pasigrožėti juo ir jame  įrengtu fontanu.

H. DRUSKININKŲ MIESTO MUZIEJUS.

 muziejus

Valstybės saugomame kultūros paveldo  pastate, buvusiame prabangiame moderno ir neoklasicizmo laikotarpio vasarnamyje skambiu pavadinimu Vila  „Linksma“ rasite įrengtą miesto muziejų. Neaplankę jo, negalėsite pasigirti, jog buvote Druskininkuose. Čia sukaupta miesto istorijos raidos  ekspozicija nuo…iki… Šiltuoju metų laiku atviroje terasoje galėsite mėgautis kamerinės muzikos garsais ar poezijos žavesiu. O fotografijos mėgėjams tai neišsemiamas įkvėpimo, bei puikių nuotraukų šaltinis.

I. ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS SKAPLIERIENĖS BAŽNYČIA.

 baznycia aa

1912-1931 m. Pastatyta mūrinė, neogotikinė vienabokštė bažnyčia pagal architekto Stefano Šilerio projektą. Bažnyčios fasade Jus pasitiks stebinančio 4.5 m aukščio Laiminančio Kristaus skulptūra.

J. M.K. ČIURLIONIO MEMORIALINIS MUZIEJUS

 styginių-kvarteto-NMH-repeticija-Norvegija-M.K.Čiurlionio-muziejuje-Druskininkuose1

.  Niekam nereikia priminti, kas ši, visam pasaulyje žinoma, iškili asmenybė, o tai jo žodžiai apie Druskininkus: “Visą pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją; žmonės – tai gaidos, <…>, gražios melodijos – tai tolimieji Druskininkai…“ Taigi šis miestelis turėjo autoriui didžiulę svarbą, o pats autorius, savo ruožtu net po mirties garsina miestelį. Privalote aplankyti dar 1963 metais jo tėvų namuose įkurtą muziejų. Jame ne tik susipažinsite su M.K. Čiurlionio bei jo artimųjų gyvenimo istorija, bet ir pamatysite atkurtą autentišką jų buitį. Čia, žinoma, saugoma ir autoriaus kūrybos ekspoziciją. Muziejuje vyksta įvairūs renginiai, koncertai, parodos, filmų peržiūros. Jei pasirinksite šį maršrutą vasarą, būtinai apsilankykite „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“ renginiuose. Jaunųjų lankytojų laukia itin originalios edukacinės dirbtuvės.

K. DRUSKININKŲ MINERALINIAI ŠALTINIAI.

 saltinis

Tai unikali gamtinė dovana, kuria didžiuotis gali ne kiekviena valstybė. Panemunėje įrengtas akmeninis bareljefas iš kurio išteka „Grožio šaltinis“ . Iš jo tekančio vandens nepatartina gerti dėl didelės druskų koncentracijos, tačiau sakoma, jog juo nusiprausus veidą išgražėsite, bei atjaunėsite – verta pamėginti! Šiomis dienomis plačiausiai naudojami koncentruotam mineraliniam vandeniu išgauti du šaltiniai: „Druskininkai“ bei „Dzūkija“ jų vandeniu galėsite pasimėgauti Druskininkų gydykloje vos už keliasdešimt centų.

L. DRUSKININKŲ PRAMOGŲ AIKŠTĖ.

 driezas

Jei keliausite pavasarį verta tai daryti gegužės paskutinį savaitgalį, kai šioje aikštėje šurmuliuoja miesto šventė. Joje rasite spalvingus  muzikinius fontanus, o keliaudami Vilniaus alėja galėsite pasigrožėti J. ir B. Arčikauskų kurtomis keraminėmis skulptūromis papuošusiomis miestą dar 1987 metais.

M. SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS PASTATAS.

 bujakovskio

Tai buvusi Dr. Bujakovskio vila. Vienas  įspūdingiausių Druskininkų pastatų, kuriame įsikūrusi savivaldybė. Kai tuo tarpu XIX a. pab. – XX a. tai buvo vieno turtungiausių miesto žmonių namai. Iš pradžių pastatas buvo vieno aukšto, tačiau vėliau išsaugant autentišką kupolą, buvo pristatytas ir antrasis.

N. DRUSKININKŲ VANDENS PARKAS.

 vandens parkas

Tai vieta, kur rasite viską, ko trokšta pavargusi širdis. Pramogų ir malonumų čia apstu ir mažam ir dideliam. Čia galite apsistoti viešbutyje, mėgautis Spa bei gydyklų procedūromis, vandens parko linksmybėmis, rasite ir mini kino teatrą, kavines, boulingą ir daug pramogų, kurios padarys Jūsų kelionę nepamirštama.

 LIŠKIAVA.

Miestelis garsus savo istorija, nes rašytiniuose šaltiniuose žymių apie jį aptinkama net apie 1044 metus, o taip pat žinoma, kad vietiniai gyventojai čia kūrėsi jau nuo antro tūkstantmečio prieš Kristų. Liškiava garsi ne tik savo architektūriniais, bet ir archeologiniais paminklais. Su jais ir siūlome susipažinti kelionės metu.

O. LIŠKIAVOS PILIAKALNIS-ALKAKALNIS.

 liskiavos piliakalnis

Piliakalnis  įrengtas atskiroje kalvoje, Nemuno kairiajame krante. Ant jo keturkampė aikštelė. Joje matyti iki 1 m skersmens akmenų. Šio piliakalnio šlaitai siekia 30 metrų aukštį. Aikštelės pietvakarinėje pusėje rasite iš akmenų mūrytas 11,5 m skersmens bokštą 3,5 m storio sienomis, išlikęs iki 3 m aukščio. Nuo jo žvelgiant šiauriau pamatysite iškastą didelę duobę kitam bokštui, tačiau jis nepastatytas, padėti tik keturkampiai pamatai. Duobės kastos ir bokštus jungiančioms sienoms. Rytiniame šlaite įrengti laipteliai, kuriais pakilus, Jums atsivers įspūdingi apylinkių vaizdai.

O. JAUČIO PĖDOS AKMUO.

 jaucio_peda

Rytinėje piliakalnio pusėje netoli Nemuno ir Krūčiaus santakos rasite mitologinį akmenį pavadintą „Jaučio pėda“.  Kažkada nuriedėjęs žemyn, jis ištrauktas iš Krūčiaus upelio.
Akmens aukštis -0,7 m, ilgis 1,4 m, plotis 0,9 m. Pėdos ilgis – 26 cm., plotis – 15 cm.

O. RAGANOS AKMUO (VEDZMOS AKMUO).

 134cbab557e560dc72e2b30a2497aa65_orig

Pasak pasakojimų, Liškiavos pilis buvo mūryta raganų. Ir vienai iš jų benešant akmenį į kalną, užgiedojus gaidžiams ji išsigandusi ir akmenį pametusi. Norint apjuosti akmenį reikėjo 18 m ilgio virvės. Iš pasakojimų žinoma, kad akmuo buvo netaisyklingos piramidės pavidalo apie 3 m aukščio, 7 m ilgio ir 5 m pločio. Šį archeologijos paminklą 1941 m. pavasarį susprogdino Raudonosios armijos kariai. Didžiulio akmens vietoje dabar stūkso 13 maždaug 1 m aukščio gabalų. Ricieliškiai ši akmenį vadina „Nevieros vardu“

P. LIŠKIAVOS XVII a. PABAIGOS SAKRALINIS ANSAMBLIS. 

 image_1_86185830

Ansamblį sudaro bažnyčia, buvęs dominikonų vienuolynas, bei  ūkinis pastatas. Jo akcentu, be abejonės yra Švenčiausios trejybės bažnyčia. Baroko gerbėjai tiesiog privalo pamatyti šį nuostabų vėlyvojo baroko kūrinį iš arčiau.Jos laidojimo rūsiuose atviruose karstuose yra išlikę vienuolių dominikonų palaikai, įrengta liturginio paveldo ekspozicija.

 DARGUŽIAI.

Dzūkijos regionui būdingų gatvinių kaimų puikiausias pavyzdys – būtent Dargužiai. Tai ilgiausias Lietuvoje gatvinis kaimas apjungiantis  155 sodybas. Šiame kaime net 18 paminklinių pastatų. Tai ne tik vietinės reikšmės istorijos paminklas, bet ir pasaulio sūrių sostine tituluojama vieta. Taigi gurmanai padarytų didžiausią nuodėmę neaplankę šios jaukios ir „gardžios“ vietelės.

Q. SŪRININKŲ NAMAI.

 shop_logo

Tai vieta, kur tikrai įdomiai praleisite laiką, susipažinsite su įvairiomis sūrių gaminimo tradicijomis, galėsite ne tik nusipirkti šviežutėlio įvairiausių rūšių sūrio, bet ir sudalyvauti degustacijose, ar net pasigaminti savo sūrį.

Q. DARGUŽIŲ KAIMAS.

 darguziai

Pasivaišinę ir nupirkę lauktuvių gardžiausių sūrių, galite patraukti į smagų pasivaikščiojimą po kaimą. Iš Sūrininkų Namų galite keliauti link pėsčiųjų tilto per Merkį, aplankyti senąsias kapines, pasigrožėti šilauogių plantacija, atkreipkite dėmesį į pavyzdinę J.Daniliausko sodyba  ir pailsėję bei įkvėpę gryno oro grįžkite į pradinį tašką.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

A. MERKINĖS VIEŠPATIES KRYŽIAUS CERKVĖ

Adresas: Dariaus ir Girėno a. 1, Merkinė, Varėnos rajonas.
Tel.: (8 ~ 310) 39 136 Mob. tel. 8 616 52 907.
El. paštas vienaragiui@gmail.com
Direktorius Mindaugas Černiauskas.

Muziejus šiuo metu renovuojamas. Daugiau informacijos apie darbų pabaigą, galite gauti nurodytais kontaktais.

Renovuotas muziejus dirbs:
rugsėjo 1 d. – balandžio 30 d.:
antradieniais – šeštadieniais 9–18 val.
Pietų pertrauka 13–14 val.

Gegužės 1 d. – rugpjūčio 31 d.:
trečiadieniais – sekmadieniais 10–19 val.
Pietų pertrauka 14–15 val.

Muziejaus lankymas nemokamas.

Daugiau informacijos:

http://www.muziejai.lt/varena/merkines_krastotyros.htm

B. MERKINĖS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ BAŽNYČIA

Adresas: Liepų g. 9, LT-65336 Merkinė, Varėnos r.
Tel.: (310) 57371

D. MERKINĖS PIRAMIDĖ

Adresas: Česukai, Merkinės sen., 65342 Varėnos r.

Tel.: 8-682-61617

El.p  pazinimas@gmail.com

Internetinė svetainė:

http://www.merkinespiramide.lt/

Kad pasiektumėte piramidę, Jums teks grįžti iki Merkinės kryžkelės. Sukite DRUSKININKŲ kryptimi. Pervažiavę Merkio upės tiltą sukite į Česukus (ten Jus nukreips kelio ženklas ). Važiuokite 1km mišku, nusileiskite nuo kalnelio ir išvysite kryžių, kupolo bei piramidės kompleksą. Jeigu norite savarankiškai jį apžiūrėti ir praleisti jame laiko, galite atvykti bet kada, jei norėtumėte pabendrauti su įkūrėjais dėl susitikimo, bei kitų apsilankymo detalių tariamasi iš anksto.

E. A ČESNULIO SKULPTŪRŲ IR POILSIO PARKAS

Adresas: Naujasodės km. Druskininkų savivaldybė

Tel.: +37031352448

        +37068793694

El.p cesnuliusodyba@gmail.com

Internetinė svetainė: http://www.cesnuliusodyba.lt/

Bilietų kainos:

Suaugusiems – 8 Lt.

Studentams, moksleiviams ir pensininkams  – 5 Lt.

DRUSKININKŲ MIESTO MUZIEJUS.

Adresas: M.K. Čiurlionio g. 59, 66164 Druskininkai.

Tel.:(8-313) 51024

El.p. muziejus@druskininkai.lt

Internetinė svetainė:

http://www.druskininkumuziejus.lt/lt/muziejus/

Automobilį galėsite saugiai palikti greta esančioje nemokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Muziejų lankantiems neįgaliesiems įrengtas specialus keltuvas.

Daugiau informacijos apie bilietų bei papildomų paslaugų kainas rasite muziejaus internetinėje svetainėje.

Darbo laikas:

Pirmadieniais-šeštadieniais:  11-17 val.

Valstybinių švenčių išvakarėse: 11-16 val.

Valstybinių švenčių dienomis – nedirba.

DRUSKOS STUDIJA.

Adresas: Smiltynų 9 , Ratnyčia, Druskininkai.

Tel.: 8 313 54507,

        8 686 45528, 

         8 685 39467.

Internetinė svetainė:

www.suripamoka.eu

Apie savo atvykimą derėtų informuoti iš anksto. Plačiau susipažinti su studijos veikla galite čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.348988778540316.1073741835.348919735213887&type=3

M.K. ČIURLIONIO MEMORIALINIS MUZIEJUS

Adresas: M. K. Čiurlionio g. 35, LT-66164, Druskininkai.
Tel.: (8 ~ 313) 51 131.
El. paštas

CiurlionioMemorialinis@gmail.com

Prie muziejaus rasite automobilių stovėjimo aikštelę, kur galėsite saugiai palikti savo automobilį.

 

Darbo laikas:
antradieniais – sekmadieniais 11–17 val.

Bilieto kaina:
suaugusiesiems – 4 Lt.
50% nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, būtinosios tarnybos kariams, senjorams.
Nemokamai muziejų lanko ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų namų auklėtiniai, I ir II grupės neįgalieji, Lietuvos Respublikos muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, Dailininkų ir Žurnalistų sąjungų nariai, Vilniaus dailės akademijos, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto studentai, dailės mokyklų mokiniai.
Trečiadieniais (išskyrus birželį, liepą, rugpjūtį) muziejaus lankymas nemokamas.

Ekskursijos
Lietuvių kalba – 25 Lt.
Anglų bei rusų kalbomis – 40 Lt.
Pirmenybė ekskursijoms, registruotoms iš anksto telefonu.

Daugiau informacijos rasite čia:

http://www.youtube.com/watch?v=Vcn_UZWYjYM

SŪRININKŲ NAMAI

Adresas: Dargužių k., Valkininkų sen.

65445 Varėnos raj.

Tel.: 8 655 29171

El.p. suris@vivasol.lt

Internetinė svetainė:

http://www.vivasol.lt/surininkunamai.lt/

Automobilį galėsite palikti nemokamai prie „Sūrininkų namų“.

Darbo laikas: Nuo lapkričio 1

Penktadienį – Sekmadienį: 11-20 val.

Sezono metu

Trečiadienį – Sekmadienį: 11-20 val.

Čia Jums bus pasiūlyta ne tik pasivaišinti ir susipažinti, bet ir dviračių ar baidarių turizmo maršrutai. Užsakymai iš anksto pateikiami šioms paslaugoms: Sūrių degustacijos ir pažintiniai vizitai po Dargužių kaimą grupėms iki 40 žmonių;„Pasigamink ir suvalgyk savo sūrį“ grupėms iki 20 žmonių;Grupių maitinimas tik iš vietinių ir sezoniškų produktų grupėms iki 20 žmonių.


View larger map

Komentarai:

  Adomas

  Kalbant apie Druskininkus, siūlau aplankyti puslapį: https://www.poilsisdruskininkuose.lt/ . Bus tikrai naudinga, jei ieškote idėjų ką galima būtų aplankyti ar kur pavalgyti kurorte ;)

  rugsėjo 20, 2019
  Adomas

  Kalbant apie Druskininkus, siūlau aplankyti puslapį: https://www.poilsisdruskininkuose.lt/ . Bus tikrai naudinga, jei ieškote idėjų ką galima būtų aplankyti ar kur pavalgyti kurorte ;)

  rugsėjo 20, 2019

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.