Kelionių maršrutai > Pėsčiųjų maršrutai

Kelionės maršrutas pėsčiomis: Druskininkai – Saulės takas – Naujasodė 2

Vaikščiojimas tai ne tik puikus bendravimo, laisvalaikio praleidimo, bet ir profilaktinis sveikatos gerinimo ir formų dailinimo būdas. Linkime gero kelio.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie nuo 4 km. Iki 24 km.  pasirinktinai

Maršruto trukmė

Nuo 1 val. 30 min. Iki 8 val ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie 10 Lt.

DRUSKININKAI

Druskininkai tai miestas, kuriame net oras kitoks, čia norint pajausti gamtą arčiau savęs užtenka paprasto pasivaikščiojimo. Tam puikiai tiks garsusis Druskininkų Saulės takas.

A. SAULĖS TAKAS

Šio tako atsiradimo istorija intriguojanti. Į Druskininkus pailsėti atvykęs tuometinis LKP CK pirmasis sekretorius A. Sniečkus tarp gausybės teikiamų paslaugų pasigedo tuo metu labai populiarios: „dozuoto pasivaikščiojimo“ procedūros – tai pasivaikščiojimo takas su pažymėtais nueitais atstumais. Taigi buvo gautas įsakymas per dvi savaites parengti ir įgyvendinti projektą, tokiu būdu sudarant sąlygas miesto svečiams, besireabilituojantiems, ar gyventojams naudotis specialiu pasivaikščiojimų taku su poilsio vietomis. Takui buvo parengta teritorija besidriekianti palei Ratnyčėlės upės krantus.

 papildoma foto IMG_1159[1]

„Saulės“ takas prasideda prie sveikatingumo parko kaskadinių maudyklių ir vingiuoja Ratnyčios upelės pakrantėmis. Tai kurorto svečių ir pačių druskininkiečių pamėgta poilsio zona.
„Saulės“ take galima surasti ne tik puikią gamtą, bet ir pavėsinių, tiltelių. Dozuotas ėjimas derinamas su saikingomis oro ir saulės voniomis, taip pat grūdinimusi vandeniu. Tai rekomenduojama ne tik ligoniams, bet ir tiems žmonėms, kurie nori stiprinti sveikatą.

 Šio maršruto metu galima užsukti į Naujasodės kaimą aplankant A. Česnulio skulptūrų parką.

NAUJASODĖ

Apie 3 kilometrus nuo Druskininkų nutolęs kaimelis žymus savo išskirtinai Lietuviškas tradicijas saugojančiu poilsio ir skulptūrų parku, sukurtu mūsų krašto tautodailės genijaus Antano Česnulio rankomis.

B. A ČESNULIO SKULPTŪRŲ IR POILSIO PARKAS

 4a-cesnulio-skulpturu-ir-poilsio-parkas

A. Česnulis vienas žymiausių Lietuvos tautodailininkų, kurio kūriniai žavi daugelį ir yra eksponuojami įvairiose pasaulio šalyse. Įspūdingoje autoriaus įkurtoje sodyboje, prie Ratnyčėlės upelio, būsite priblokšti gausios drožinių ekspozicijos, jų savitų kompozicijų. Keliautojus čia pasitiks paties autoriaus sukurtas bei pastatytas vėjo malūnas, kuriame eksponuojami jo darbai. Pasilepinsite ne tik originalių meno kūrinių, bet ir nepakartojamos gamtos vaizdais. Leisdamiesi upės pakrante pamatysite unikalią Rūpintojėlių sieną ir turėsite galimybę atsikvėpti didelėje pavėsinėje .

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

A. SAULĖS TAKAS

Šis takas turi kelis maršrutus: trumpiausią 4 km, kurį įveikti galima per 1 – 1,5 val. ir ilgiausią, kuris tęsiasi iki Latežerio ežero (24 km).

B. A ČESNULIO SKULPTŪRŲ IR POILSIO PARKAS

Adresas: Naujasodės km. Druskininkų savivaldybė

Tel.: +37031352448

        +37068793694

El.p cesnuliusodyba@gmail.com

Internetinė svetainė: http://www.cesnuliusodyba.lt/

Bilietų kainos:

Suaugusiems – 8 Lt.

Studentams, moksleiviams ir pensininkams  – 5 Lt.


View larger map

Komentarai:

  CQMO4KLA2XM2 www.yandex.ru

  CQMO4KLA2XM2 www.yandex.ru

  vasario 26, 2020
  Druskininkų meras Ričardas Malinauskas miesto Garbės piliečio vardo suteikimui teikia savo tėvą Viliumą Malinauską – už sovietinių skulptūrų parko Grūte įkūrimą –

  […] Druskininkų savivaldybės tarybos nario socialdemokrato sodybos lankymas, kaip oficialiai skelbiama interneto svetainėje „Turizmas po Lietuvą“, suaugusiems kainuoja 8 Lt, studentams, moksleiviams ir pensininkams – 5 […]

  gegužės 28, 2014

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.239.95.36
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.