Metų renginiai > Festivaliai

Mėnuo Juodaragis 2015 0

Mėnuo_Juodaragis_2015Nuo 1995 metų (su 3 metų pertrauka) vykstantis festivalis “Mėnuo Juodaragis” identifikuojamas kaip nepriklausomas post-folk festivalis. Didelis dėmesys skiriamas tradicinei baltų kultūrai, pagoniškoms tradicijoms ir senovės palikimui. Nors didžiąją dalį festivalio auditorijos sudaro jaunimas iki 30 metų, vyresnio amžiaus žmonės ar šeimos su vaikais šioje šventėje taip pat jaučiasi saugiai ir patogiai.

Neįtikėtina, tačiau tai yra vienas iš nedaugelio nekomercinių festivalių. Nuopelnai už tokius pasiekimus atitenka senosios kultūros entuziastams bei festivalio savanoriams. Nesuklyskite ir nepamanykite, jog nekomercinis = nemokamas. Rengėjams reikia sumokėti už apsaugą festivalio metu, honorarus atlikėjams ir kitus būtinus mokesčius, todėl bilietą į “Mėnuo Juodaragis” kainuoja 30 eurų. Taip pat siūloma įsigyti ir šeimos bilietus – už 55 eurus į festivalio teritoriją bus įleidžiami abu tėvai ir visi jų vaikai iki 12 metų. Bilietai platinami čia: http://goo.gl/0QXuAA.

Skirtingai nuo daugelio kitų Lietuvoje organizuojamų festivalių, Mėnuo Juodaragis lankytojus traukia ne tiek dėl muzikos, kiek dėl savo dvasios, draugiškų ir mąstančių žmonių bei įdomių užsiėmimų, kuriuose festivalio svečiai gali sudalyvauti patys. Būtent todėl Mėnuo Juodaragis vadinamas ne muzikos, bet kultūros festivaliu. Organizatoriai atkreipia ypatingą dėmesį į senosios kultūros puoselėjimą, tradicijų gaivinimą. Su pasididžiavimu pabrėžiama, jog esame šalis, kuri išsaugojo prigimtinę Europos Ugnį ir kalba seniausia žemyno kalba.

Mėnuo Juodaragis vyksta ten pat, kuri ir Roko Naktys – Zaraso saloje, Zarasuose. Tiksli festivalio vieta žemėlapyje: https://goo.gl/4Xrolr. Festivalis vyks paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28-30 dienomis.

Muzika festivalyje “Mėnuo Juodaragis”

Kaip ir kiekvienais metais, “Mėnuo Juodaragis” festivalyje pasirodo gausus atlikėjų būrys iš Lietuvos ir viso pasaulio. Dauguma jų groja folk arba post-folk stiliaus muziką, puikiai derančią su festivalio dvasia ir idėjomis. Pilnas šių metų atlikėjų sąrašas:

LA CHIVA GANTIVA (Colombia/Belgium)

SANGRE DE MUERDAGO (Spain)

VASSVIK (Norway)

KIRLIAN CAMERA (Italy)

SOL INVICTUS (UK)

SHADOW BIOSPHERE (UK)

ASEA SOOL (Georgia)

GODS TOWER (Belarus)

TROITSA (Belarus)

ATMASFERA (Ukraine)

THE DEVIL & THE UNIVERSE (Austria)

 

ANDAJA

ANGIS

ATALYJA

BRIEDIS Mindaugas

DAINA DIEVA

ESATIS

I.V.T.K.Y.G.Y.G.

GIRIŲ DVASIOS

GYS

KAMANIŲ ŠILELIS

KŪLGRINDA

NOJUS /ex Airija

OBšRR

ORLOVA Alina

Saulius PETREIKIS Orchestra

RAGUVOS

SKELDOS

SRAUNUS

THUNDERTALE

UGNIAVIJAS

UNDAN

VILKDUJA

Siūlome atkreipti dėmesį į svečius iš Gruzijos Asea Sool – originalūs, nuotaikingi ir charizmatiški muzikantai. Gyvas Asea Sool pasirodymas:

Be visiems gerai žinomų lietuvių Atalyja, Kūlgrinda, Alina Orlova ar Thundertale, susipažinti vertėtų su nuo 1999 metų gyvuojančiu projektu Vilkudija. Vilkudijos grojama muzika gana kontraversiška – ji jums arba labai patiks, arba pasirodys visiškai nepriimtina. Daina “Oreiviai” iš Vilkudijos albumo “Viduje” (2012):

 
Jei į festivalį važiuojate pirmą kartą, pažiūrėkite informatyvų ir profesionalų trumpametražį filmą apie 2013-ųjų metų “Mėnuo Juodaragis” festivalį:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.26.176.111
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.