Lankytinos vietos

Nemuno deltos regioninis parkas 0

Atvykę į Pamario kraštą, išvysite unikalią Nemuno deltą su savo pagrindinėmis atšakomis – Atmata ir Skirvyte – ir jų apsupta sala Rusne.

Šį kraštovaizdį kuriantis vanduo – tai įvairiapusis susipynusių upių, ežero – lagūnos Krokų lankos ir daugybės kitų mažesnių ežerų žaidimas. Šalia esti dar ir senų upių vagų, pelkių ir liūnų.

Nepamirštamų įspūdžių Jums suteiks kasmetiniai pavasariniai potvyniai. Jūsų žvilgsnis galės netrukdomas keliauti didžiulėmis apsemtomis deltos pievomis, pilnomis retų vandens paukščių.

Delta yra įžymi tuo, kad čia gausu retų perinčių paukščių, bei svarbi kaip poilsio vieta keliaujantiems sparnuočiams. Čia peri per 170 paukščių rūšių: jūriniai ereliai, didieji apuokai, stulgiai, juodkrūčiai bėgikai, juodieji gandrai, gaidukai, griciukai, avocetės ir daugelis kitų. Nemuno deltos regioniniame parke yra didžiausia Lietuvoje perinčių griežlių bei meldinių nendrinukių populiacijos dalis. Šios rūšys įtrauktos į globaliai nykstančių paukščių sąrašą. Čia didžiausios Lietuvoje juodagalvių kirų, baltasparnių žuvėdrų ir ausytųjų kragų kolonijos. Pagal Ramsaro konvencijos kriterijus 1993 metais Nemuno delta buvo įtraukta į tarptautinės reikšmės drėgnų vietovių sąrašą. Šis nepakartojamas, įvairiapusis Nemuno deltos regioninio parko kraštovaizdis, dar tebeturintis natūralią dinamiką, privalo būti išsaugotas.

Nemuno delta garsėja architektūros paminklų gausa. Lankomiausi iš jų yra Uostadvario ir Ventės rago švyturiai, K.Banio etnografinė žvejo sodyba Rusnėje, Ventės rago ornitologijos stotis. Išlikusios unikalaus Žalgirių (Bismarko) kaimo – pelkininkų kolonijos liekanos bei Skirvytėlės etnokultūrinis kaimas.

Nemuno deltos regioniniame parke įrengti dviračių maršrutai, pažintiniai takai, apžvalgos bokšteliai ir kita rekreacijai svarbi infrastruktūra. Kelionė po parką bus daug įdomesnė, jei rinksitės aktyvų poilsį – čia išties yra ką pamatyti.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija
Pakalnės k.
LT-99343 Rusnė
Šilutės r.
Tel./faks. +370 441 75050
Tel. +370 441 61685,+370 441 61684
El. paštas: info@nemunodelta.lt
www.nemunodelta.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 18.232.31.255
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.