Lankytinos vietos > Šiauliai

Pakruojo dvaras 0

Pakruojo dvaras

Tai didžiausias Lietuvoje išlikęs dvaro ansamblis, kurį sudaro 34 pastatai ir nuostabus parkas. Šio ansamblio fundatorius buvo Teodoras fon Ropas ( Teodor von Ropp), XIX a. pirmoje pusėje pastatęs klasicistinius rūmus ir klasicizmo bei romantizmo bruožų turinčius pagalbinius pastatus.

Ansamblis, kurio pastatai išdėstyti pagal lenktą kompozicinę ašį, išsidriekęs apie 1 km teritorijoje, kurią riboja kelias iš Pakruojo į Linkuvą ir Kruojos upelis. Rūmų pastatas išties monumentalus, architektūra būdinga vėlyvajam klasicizmui. Teigiama, jog juospakruojo dvaras projektavo pats fundatorius, padedamas prancūzų kabos mokytojo Frederiko Dubua de Montperjė (Frederik Dubois de Montpereux). Juose yra erdvi stačiakampė šokių salę. Kituose trobesiuose, pradedant sargo nameliu, baigiant vandens malūnu, panaudota kontrastinga apdaila: sienos sumūrytos iš akmenų bei skaldos, angų apvadai, orderio elementai – tinkuoti ir balinti.

Šiuo metu pastatas yra atrestauruotas. Dvare galima ne tik pailsėti, bet ir susipažinti su nuostabia architektūra ir išlikusiomis meno vertybėmis.

Informacija kontaktams

Pakruojo k., Pakruojo sen.
Pakruojo raj., Lietuva

Nuotraukų autoriaus puslapis : http://www.fotosodas.lt/view_photog.php?photogid=61

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.215.16.238
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.