Kelionių maršrutai > Vandens maršrutai

Vandens maršrutas – Šilutės mažųjų laivų uostas – Atmatos ir Kuršių Marių sankirta 0

Mūsų šalis pasižymi išskirtiniu gamtos grožiu, tačiau dar unikaliau jį pajausti bei pamatyti kitu kampu galite leidęsi į vandens išvyką. Šilutės mažųjų laivų uostas tai puiki vieta pradėti savo kelionę.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

 Apie 40 km.

Maršruto trukmė

 Apie 6 val.

ŠILUTĖ

Šilutė Jus pasitiks didžiausio Lietuvoje laikrodžio dūžiais. Tačiau tai tikrai ne vienintelis šio miesto išskirtinumas. Mylintiems vandenį, pramogas susijusias su juo, siūlome apsilankyti ir patiems atrasti vietą, kuri dvelkia įkvėpimu.

A. ŠILUTĖS MAŽŲJŲ LAIVŲ UOSTAS

silute_2_20110711_1071117505

2006 metais gavus Europos sąjungos paramą buvo pradėti uosto rekonstrukcijos darbai ir jau 2008 metais buvo baigti. Rekonstruota prieplauka, galinti talpinti 100 mažųjų laivų, sutvarkyta 4,7 ha uosto teritorija, išvalyta ir pritaikyta vandens turizmui 5 km vandens kelio Šyšos upe, įrengta 50 vietų automobilių ir 4 vietų autobusų stovėjimo aikštelė, pastatytas elingas su uosto administracinėmis ir buitinėmis patalpomis. Jums belieka nuvykti ir mėgautis!

B. 14 km ATSTUMO ATKARPA TARP ŠYSOS, ATMATOS IR KURŠIŲ MARIŲ

116_1625

Įveikdami šią atkarpą, galite sustoti Uostadavrio kaime, kuris įsikūręs Rusnės saloje. Apylinkės – kerinčio grožio, o geriausiai1876atsiskleidžia  iš senojo aštuonkampio švyturio statyto dar 1876 metais. Šiuo metu jis tik simbolinis – laivybai nebenaudojamas, bet Jums kuo puikiausiai pasitarnaus kaip apžvalgos bokštas. Nepamirškite apžiųrėti ir technikos istorijos paminklą 1907 m. pastatyta vandens kėlimo stotį su garo turbina, susiurbiančia pievų vandens perteklių ir nuleidžiančia jį į Atmatą.

C. MINIJOS UPĖS ATŠAKA

rodyklė

Šia atšaka keliausite link Lietuviškosios Venecijos – Mingės kaimo. Kaimas išsidėstęs abiejose upės pusėse ir susisiekia tik valtimis. Tai vienintelis Lietuvoje gatvinis kaimas, kuriame gatvę pakeičia upė. Žiemą čia žvejų rojus. Taigi nepraleiskite pro akis šio unikalaus urbanistinio reiškinio.

D. ATKARPA MINIJA LINK KNIAUPO ĮLANKOS

38bVentesragas

Pasigrožėję Minge, Minija grįžtate atgal ir pasukate į dešinę, Upaičiu link Kniaupo įlankos. Iš įlankos įplaukiate tiesiai į Kurių marias šalia Ventės rago smaigalio. Čia švyturys stovi nuo 1863 metų, kadangi laivyba šiose vietose buvo ypač pavojinga laivams ir sieliams. 1929 metais Ventės rage prof. Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį, kuri sėkmingai veikia iki šiol. Čia atkeliavusiems pirmą kartą verta pasivaikščioti po teritoriją ir tiesiog pasigrožėti stebinančiais vaizdais. Be to BŪTINA nukeliauti iki pat tilto pabaigos ir pasijusti lyg vandenų platybėse.

E. ATMATOS IR KURŠIŲ MARIŲ SANKIRTA

Parselio-regata-2013-Gosail-38

Ten, kur Atmata įteka į Kuršių marias, stovi dar vienas švyturys, žymintis upės žiotis. Čia galite Atmata bei Šyšos upe besigrožėdami gamta grįžti į Šilutės uostą

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

A. ŠILUTĖS MAŽŲJŲ LAIVŲ UOSTAS

Adresas: Uosto g. 9, Šilutė

Tel. 8 441 78314
El. paštas: silutesuostas@gmail.com

infokintai@gmail.com

Direktorius Rimgaudas Višinskas

Uostas veikia plaukiojimo sezono metu.

Patekimas sezono metu į uostą naktį su uosto administracijos leidimu.

Laivų greitis Šyšos upe ir uosto akvatorijoje 5 km/h.

Automobilių greitis uosto teritorijoje 20 km/h.

 Daugiau informacijos: http://www.marina-pamarys.lt/

VENTĖS RAGAS

Adresas: Ventė, Kintų seniūnija, Šilutės raj.
Tel.: +370 441 68516,

Mob. +370 638 90619
El. p.: vrventragis@gmail.com

Direktorius Vytautas Jusys

Daugiau informacijos : http://www.vros.lt/

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.26.176.111
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.