Kurortai Lietuvoje > Kuršių Nerijos

Parnidžio kopa Nidoje 3

Kopos skirstomos į dvi rūšis: gyvasias ir negyvasias. Ši kopa yra mirusi kopa, kuri yra slankiojanti, nes nėra apželdinta kaip gyvosios kopos, todėl ją sėkmingai pūsto vėjas. Jau šiai dienai Parnižio kopa pažemėjusi 17 metrų. Šią dieną kopos aukštis 52 metrai virš jūros lygio. Ant kopos viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė, 1995 m. pastatytas saulės laikrodis. Jis buvo 12 metrų aukščio, 200 tonų svorio. Idėja ten įrengti smėlio laikrodį kilo tuometiniam Neringos architektui Algimantui Zavišai. 1999 m. gruodžio 4 d. praūžęs uraganas „Anatolijus“ apgadino laikrodį ir šiuo metu jo „rodyklės“ aukštis dvigubai mažesnis.
Tai unikali vieta, Kuršių nerija vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus. Parnidžio kopa – mėgstama poilsiautojų regykla. Jos pietvakariniame šlaite stovi atminimo kryžius skulptoriui R.Dauginčiui. Nuo čia kopos galima gėrėtis nerijos kraštovaizdžio įvairove.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aurelija Stancikienė teigia, kad saulės laikrodis – nelegalus statinys „Laikrodis buvo pastatytas be privalomo suderinimo su Aplinkos apsaugos departamentu, taigi tai – nelegalus statinys.“ Laikrodžio atstatymą reikėtų laikyti nauja statyba. Buvo pasiūlyta alternatyva: saulės laikrodį statyti kitoje vietoje, o ant Parnidžio kopos įrengti informacinį stendą, kuriame būtų paaiškinta, kad tos akmeninės nuolaužos simbolizuoja žmogaus pralaimėjimą konkuruojant su gamta. Saulės laikrodžio statybai naudoti granito luitai yra tarsi svetimkūniai kopose. Čia galėtų stovėti medinė konstrukcija, o ne monumentas iš Karelijos granito.

Komentarai:

  gintas

  ir kam tas egiptas. Ar lietuvoj viska apziurejom

  liepos 2, 2011
  Lina

  Tikrai verta apsilankyt

  liepos 2, 2011
  gabriele

  buvau zinokit nuostabu

  vasario 5, 2010

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.215.16.238
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.