Metų renginiai > Archyvas

Paskutinės vasaros dienos Kaune su dainuojamąja poezija 0

Kauno Senamiestyje vykstantis dainuojamosios poezijos ciklas „Senamiesčio žiogas“ Rugpjūčio 28 d., 19 val. pristato dar vieną koncertą po atviru dangumi.

Ketvirtąjį šios vasaros ciklo koncertą surengti visai nedideliame, todėl ypač jaukiame ir gražiame Senamiesčio kiemelyje pakvietė P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus direktorius A. Stunžėnas. L. Zamenhofo gatvėje esantis muziejaus kiemelis išsiskiria savo kamerine aplinka, todėl šis ciklo koncertas leis dar artimiau pajusti dainuojamosios poezijos žanrui būdingą stiprų žiūrovo ir atlikėjo kontaktą.

Saulėtomis nuotaikomis vasarą koncerte pratęs muzikinis Andriaus Kulikausko ir Sauliaus Bareikio duetas. Žinomo kompozitoriaus ir atlikėjo Andriaus Kulikausko neįmanoma nepastebėti ne tik dėl išskirtinės šukuosenos, bet ir pačios įvairiausios kūrybinės veiklos, kuria jis užsiima. A. Kulikauskas buvo estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ muzikantas ir vadovas, su Vytautu Kernagiu įkūrė garsųjį „Dainos teatrą“. Šiuo metu Andrius Kulikauskas dirba „Keistuolių teatre“, kuria muzika, dalyvauja spektakliuose, koncertuoja su violončelių kvintetu „Quincelli“, dažnai talkina autorinių dainų atlikėjams – akompanuoja ir aranžuoja dainas, o šiemet išleido pirmąją savo knygą „Pašėlęs vėjas“, kurioje sudėtas vaikiškų dainų rinkinys su natomis ir akordais.

Pastaruoju metu kompozitorius daug koncertuoja su garsiu Lietuvos aktoriumi, bardu, Sauliumi Bareikiu, kurį daugelis yra pamėgę dėl atvirų, jautrių, nuoširdžiai atliekamų dainų. Daugiau kaip dvidešimt metų vaidinęs Valstybiniame jaunimo teatre, kartu su savo kolegomis O. Ditkovskiu ir K. Smoriginu subūręs grupę „Aktorių trio”, dabar savo kūryba S. Bareikis dažnai dalinasi koncertų scenose. Kaip teigia pats S.Bareikis – dainuojamosios poezijos koncertai išsiskiria intymumu – juk atlikėjas klausytojams atveria savo muzikinio dienoraščio puslapius.

„Senamiesčio žiogo“ koncertą pradės jauni ir talentingi, Lietuvoje sparčiai populiarėjantys dainuojamosios poezijos atlikėjai Kreivas&Raimonda. Jonas Krivickas ir Raimonda Pečkytė groja tik savo kūrybos dainas ir savo akustinėse kompozicijose suderina įvairiausias muzikines kryptis, dainuojamosios poezijos kūriniuose įpindami folkloro, džiazo ir net gi roko elementus.

Bilietus platina Bilietai.lt.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.