Lankytinos vietos > Kaunas

Penktasis fortas 0

V FORTAS pastatytas Zuikinėje, 1889 m.
Penkiakampės formos asimetriškas prisitaikęs prie aplinkos fortas orientuotas į pietus. Nors fortas pastatytas ypač atraktyvioje gamtos požiūriu vietoje, greta Kauno marių, Sėmenos upelio viršutinėje terasoje, didesnė forto teritorija tankiai apaugusi medžiais ir krūmais.


Želdiniai ant pastatų, pylimų, grioviuose, niveliuoja forto specifinį reljefą, kuris aplinkoje neišsiskiria, susilieja su upelio slėnio šlaitų ir medžių bei krūmų masyvu ir kraštovaizdžiui praktiškai nėra reikšmingas.
Net iš paukščio skrydžio sunkiai suvokiama forto konfiguracija. Nepaisant to, forto teritorijos želdiniai kartu su aplinkinių teritorijų želdinių masyvais estetiniu požiūriu yra vertingas ir atraktyvus vizualinis akcentas. Forto teritorijos želdiniai ypač reikšmingi ten kur išlikusios topolių eilės (rytinėje ir vakarinėje pusėje). Forto pastatai išskyrus kareivinių korpusą visiškai pasislėpę po medžių ir krūmų šydu. Kareivinių pastatas su išmuštomis angomis transporto mašinoms, sovietinės kariuomenės paliktos betoninės plokštės, betonu grįsti keliai ir platformos iškreipia istorinį tvirtovės objekto veidą. Vietinė jo aplinka, sunykusių statinių ir tankių želdinių formuojamas kraštovaizdis ypatingai atgrasus.Teritorijos kraštovaizdį formuoja forto teritorijoje sovietmečiu pastatyti priešlėktuvinių raketų bazės pastatai.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.92.91.54
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.