Metų renginiai > Archyvas

Sukilėlių takais 1

Sausio pradžioje, vyksta žygis „Sukilėlių takais“. Jame gali dalyvauti visi norintys, tačiau turėtų užsiregistruoti, kad gautų padėkos raštus. Dažniausiai šiame žygyje dalyvauja kariai, jūrų pėstininkai, šauliai, Lietuvos jūrų skautijos nariai, žygeiviai. Su kareiviškomis uniformomis, miegmaišiais ir kuprinėmis ant pečių dalyviai išsiruošia nakties žygiui, kurio atstumas būna apie 25 km.
Žygio esmė:

paminėti partizanų sukilimą, kuriuo lietuviai norėjo susigrąžinti savo kraštą, tad Jaunieji Tautininkai nusprendė pažymėti šį įvykį ir eiti buvusių partizanų keliu.

Žygio pradžioje visuomet būna sakoma kalba, išklausoma žygio apžvalga, aptariamas jo maršrutas, vėliau žygio dalyvius laimina kunigas, visi pajuda link Klaipėdos, partizanų keliu. Viso žygio metu dalyviai prižiūrimi.

Nuėję beveik pusę kelio, 11km, dalyviai sustoja pavalgyti kareiviškos košės, atsigerti šiltos arbatos, persimauti avalynę, po pusvalandžio, pailsėję, pasidalinę pirmais įspūdžiais, vėl pajuda link tikslo.

Komentarai apie žygį

„Aišku, kelionė neapsėjo be linksmų įvykių, be kiaurai šlapių batų, policijos, anekdotų ir šiaip, linksmu įstorijų, iš tiesų, buvo nepaprastai smagu, turbūt todėl, kad mūsų ‘‘partizanai‘‘ labai draugiški ir puikiai buvo nusiteikę žygiui, paskutiniu kąsniu, gurkšniu geranoriškai pasidalindavo, be to, galime pasigirti, kad beveik daugiausia panelių buvo mūsų būryje, kurios pasirodė labai ištvermingos. Paskutiniai mūsų žygio dalvyviai sutartą vietą priėjo apie pusę trijų nakties, tačiau tada dar buvome pilni jėgų, nors kojos ir nebelaikė.“

Kitą dieną po nueito kelio visi žygio dalyviai renkasi Anikės aikštės, kurioje atsiimami įrodymai apie nueitą kelią – diplomai.

Išsamesnė informacija apie būsimą žygį bus idėta kelias savaites prieš renginį.

Komentarai:

    Indre

    Kur galima rasti issamesnes informacijos?

    sausio 9, 2012

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.237.31.191
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.