Lankytinos vietos

Taikomosios dailės muziejus 0

Taikomosios dailės muziejus įkurtas 1987 m. atstatytame Vilniaus Žemutinės pilies XVI a. Senajame arsenale. XVI a. viduryje Vilniaus arsenalas buvo vienas didžiausių Lietuvos ir Lenkijos valstybėje. Jis pastatytas ant XII–XIV a. medinių pastatų, grindinių ir Žemutinės pilies gynybinių sienų liekanų. Išlikusių ankstyvųjų Vilniaus miesto kultūrinių sluoksnių fragmentų galime pamatyti Arsenalo rūsyje įrengtoje ekspozicijoje.

Arsenalas atstatytas ir muziejui pritaikytas pagal architekto Evaldo Purlio projektą. Atstatant Arsenalą ir jį pritaikant muziejaus reikmėms, atkurta XVI a. vėlyvosios gotikos erdvinė struktūra ir planas, XVII a. pradžios renesansiniai fasadai.

Muziejuje galite pamatyti Lietuvos iš užsienio šalių taikomosios ir vaizduojamosios dailes kūrinių nuo XIV a. Archeologinių radinių amžius siekia III tūkstantmetį prieš mūsų erą.

Adresas:
Arsenalo g. 3A, LT-01100, Vilnius. Tel.: (8-5) 2628080, (8-5) 2121813.
El. paštas: vosylyte@yahoo.com

Lankytojai priimami:
antradieniais – šeštadieniais 11.00–18.00 val.;
sekmadieniais, valstybinių švenčių išvakarėse 11.00–16.00 val.
Bilieto kaina – 6 Lt.
Ekskursijos kaina:
lietuvių kalba – 30 Lt; užsienio kalba – 50 Lt.
50 procentų nuolaida taikoma: moksleiviams, studentams ir asmenims, turintiems tarptautinės studentų organizacijos (ISIC) pažymėjimą, būtinosios tarnybos kariams, pensininkams, Lietuvos dailininkų sąjungos nariams, dailės akademijų studentams, vienam asmeniui, lydinčiam vieną neįglų lankytoją, kuriam nustatytas 0–25 proc. ir 30–40 proc. darbingumo lygis.
Nemokamai ekspozicijas ir parodas lanko: ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų namų auklėtiniai, asmenys, kuriems nustatytas 0–25 proc. ir 30–40 proc. darbingumo lygis, Lietuvos Respublikos muziejininkai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, mokytojai, lydintys mokinių grupes, kuriose ne mažiau kaip 10 asmenų, turizmo firmų, gidų gildijos nariai, kurie lydi ne mažiau kaip 10 Lietuvos Respublikos piliečių grupę ar ne mažiau kaip 5 asmenų užsieniečių grupę.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.239.95.36
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.