Muziejai, galerijos

Televizijos bokštas 1

Vilniaus televizijos bokštas yra aukščiausias statinys Lietuvoje. Pirmas betono kubas į bokšto pamatus buvo supiltas 1974 m., bokštas veikia nuo 1981 m. Jo aukštis siekia 326,5 m.
Iš Vilniaus televizijos bokšto į eterį siunčiama 10 analoginės televizijos ir 18 analoginio radijo programų; veikia 3 skaitmeniniai televizijos siųstuvai ir 1 skaitmeninis radijo siųstuvas. Radijo relinė linija sieja Lietuvos sostinę su retransliatoriais Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Viešintose, Visagine, Tauragėje, Druskininkuose ir kituose miestuose.
Pirmajame bokšto aukšte įrengta fotografijų paroda, skirta 14 žmonių, žuvusių per tragiškus 1991 metų sausio įvykius. Kryžiai ir paminklai prie įėjimo įamžina vieną didžiausių šalies kovų už nepriklausomybę.
Viršutiniame pastato žiede (165 m aukštyje) įrengta kavinė-baras ir besisukanti apžvalgos aikštelė. Esant giedram orui Vilniaus ir jo apylinkių panoramą galima matyti 50 km spinduliu.
Vilniaus TV bokštas patraukia vilniečių ir sostinės svečių dėmesį įdomiais projektais. Aukščiausias šalies statinys, panaudojus modernias šviesos instaliacijos medžiagas, 2000-ųjų metų išvakarėse virto aukščiausia Šventine Kalėdų egle. Puošti TV bokštą šviečiančiomis girliandomis pasitinkant Kalėdas bei Naujuosius metus tapo gražia kasmetine tradicija.

Komentarai:

    milita

    ziauriai grzu viduje

    sausio 16, 2011

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.26.176.111
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.