Lankytinos vietos

Vandens maršrutas: Kaunas – Kulautuva laiveliu „Tolstojus“ 0

Norėdami paįvairinti savo laisvalaikį, pasinaudokite proga ir surinkę draugų būrį ar šeimyną pasimėgaukite Kauno miesto išskirtinumu – laivybos galimybe. Laivelis „Tolstojus“ Jums atvers puikias Kauno apylinkių panoramas, bažnyčių bokštus, dvarų perspektyvas, supažindins su Kulautuvos gražiausiom apylinkėm.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 32 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie  5val.  ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie 21 Lt.

KAUNAS

Kelionė prasideda Kauno miesto istorinėse ištakose – senamiestyje, kur matosi spindintys Vytauto, šv. Jurgio ir šv. Trejybės bažnyčių bokštai. Ten, kur suteka Neris ir Nemunas, matyti viduramžius menanti senoji miesto pilis. Laivas praplauks pro Santakos parką bei vieną seniausių Kauno rajonų Vilijampolę ir priartėja prie Lampėdžių.

A. SANTAKO SPARKAS

 santaka

Nemuno ir neries santaka –  tai taip pat vienas išskirtiniausių Kauno miesto elementų. Šis parkas tai net  12,69 ha ploto užimanti žalioji zona, greta kurios įsikūrę tokie svarbūs miesto objektai, kaip Kauno pilis, Šv. Jurgio bažnyčia su Bernardinų vienuolyno ansambliu, popiežiaus kalnelis su aikšte, kurioje kalbą sakė pats popiežius Jonas Paulius II. Nepatingėję stabtelti akimirkai, pamėginkite neiti iki nepaprastos vietos – sausumos ruoželio ties kuriuo dvi upės susilieja į vieną ir pajauskite tą keistą ore tvyrančią energiją. Gamta – tai didelis stebuklas.

D. LAMPĖDŽIAI

 iz8xrm110

Vietovė puikuojasi čia esančiu Lampėdžio  ežeru. Jis susiformavo  iškasus žvyro karjerą. Pietinėje jo pusėje yra miškas ir poilsio zona. Vasarą tai ypač miestiečių mėgstama vieta. 2012 metais čia buvo įkurtas ir miesto kempingas.

 

Praplauksite net 5 Kauno seniūnijas: tai Noreikiškių, Kačerginės, Raudondvario, Zapyškio ir Kulautuvos. Maršrutui įpusėjus, dešinėje pusėje tviska Raudondvario bažnyčios bokštai

 

RAUDONDVARIS

E. ŠV. KŪDIKĖLIO JĖZAUS TERESĖS BAŽNYČIA

 nemuno_kelias_21_20110215_1098177399

Tai istoristinio stiliaus pastatas turintis neoklasicizmo bei neobaroko bruožų. Šoniniame altoriuje yra italų skulptoriaus I. Pampalonio sukurti Vandos Tiškevičienės ir jos sūnaus Mykolo Tiškevičiaus, anūko žmonos Elzbietos Klaros Bankroft-Tiškevičienės antkapiniai paminklai. Prie senosios bažnyčios buvusiame Tiškevičių mauzoliejuje buvo palaidotas ir pats bažnyčios fundatorius Benediktas Emanuelis Tiškevičius, išliko tik jo paminklo postamentas su užrašu. Mauzoliejus neišliko, grafų šeimos amžinojo poilsio vieta yra bažnyčios šventoriuje.

Pušų šile paskendusi Kačerginė – kitas objektas, su kuriuo supažindina Tolstojus. Miestelis garsus netoliese esančiu Nemuno žiedu. Tai vienintelė Lietuvoje automobilių ir motociklų trasa, taip pat vienintelė Europoje lenktynių arena, kur yra tiek ralio, tiek moto kroso, slalomo bei kitų varžybų žiemos ir vasaros treko trasos.

Po valandą trukusios vandens kelionės pasiekiate miško ramybe dvelkiančią Kulautuvą. Miestelis šiemet žymės savo 650 istorinio gyvavimo metines. Čia turėsite laiko apsidairyti o pamatyti tikrai yra ką.

KULAUTUVA

F. CENTRINIS KULAUTUVOS PARKAS

 2009_09_03_5

Čia galite aplankyti visiškai neseniai puikiai įrengtą centrinį miesto parką, kuriame galėsite ir atsikvėpti po kelionės ir surengti pikniką, mažiesiems keliautojams čia įrengtos žaidimų aikštelės. Kulautuvoje kasmet pirmąjį liepos savaitgalį vyksta vis didesnio populiarumo sulaukiantis ir jau tradiciniu tapęs dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Kasmet daugėja ne tik atlikėjų, bet ir šio muzikos žanro gerbėjų, atvykstančių į Kulautuvą pasigrožėti šiuo reginiu.

G. ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS VARDO BAŽNYČIA

 kulautuva01_vk_d

Tai viena žaviausių bažnyčių ne tik dėl to, jog yra gamtos apsuptyje, bet ir todėl, kad pasižymi unikaliomis liaudies architektūros formomis. Gaila, jog 2012 metais medinė bažnytėlė manomai buvo padegta. Tačiau varpinės gaisras nepalietė, taigi pamatyti šį objektą tikrai verta.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

KELIONĖ LAIVU

Laivas plaukia šiltuoju metų laiku, kiekvieną sekmadienį 12.00 iš Vytauto bažnyčios prieplaukos.

Bilietų kainos į kelionę ,,Tolstojaus” laivu:

vaikams iki 7 metų – nemokamai;

vaikams nuo 7 iki 12 metų – 12 Lt;

suaugusiems – 21 Lt;

neįgaliesiems (turintiems tai įrodantį dokumentą) – 15 Lt.

Bilietus galite įsigyti internete www.e-bilietas.vandensturai.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 34.204.172.188
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.