Kelionių maršrutai > Vandens maršrutai

Vandens maršrutas: Kaunas- Rumšiškės – Dovainonys – Dabinta – Arlaviškės – Samylai – Žiegždriai – Girionys – Kaunas 0

Kelionės vandeniu – tai vis dažniau atrandama laisvalaikio leidimo forma. Taigi šį maršrutą skiriame tiems, kurie mėgsta turiningą poilsį ir nebijo griebtis irklų bei linksmai pakeliauti.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 70 km.

Maršruto trukmė

Priklauso nuo Jūsų fizinio pasirengimo ir sustojimų skaičiaus.

Patogiausia maršrutą pradėti iš senosios Kauno marių prieplaukos. Vos leisitės į kelionę Jums atsivers unikalus Pažaislio vienuolyno  ansamblio peizažas.

A. PAŽAISLIO VIENUOLYNO ANSAMBLIS

 saule

Šiaurės Rytų Europa didžiuojasi šiuo ištaigingu barokiniu architektūros paminklu, kuris puošia Kauno miestą. Pastatų kompleksą sudaro barokinė bažnyčia, vienuolyno korpusai, didieji arkiniai vartai, forestoriumas, oficinos, eremitų nameliai, šuliniai, bokštas, kiti pagalbiniai pastatai. Atkreipkite dėmesį į esminę ansamblio fasadų savybę – statmenąjį polėkį.

Plaukiant toliau Jus pasitiks Kauno Žalgirio  Jachtklubas bei Vieškūnų piliakalnis

A. VIEŠKŪNŲ PILIAKALNIS

 imgp4717m

Marių dugne dabar jau nugrimzdęs Vieškūnų kaimas,. Taigi piliakalnis tarsi ženklas apie jo buvimą. Tai – vienas geriausiai išlikusių Lietuvos piliakalnių, nes ilgą laiką buvo nežinomas. Istoriniai šaltiniai, piliakalnio forma ir gynybiniai įrenginiai leidžia spėti, kad šioje vietoje stovėjo  mūrinę Kauno pilį iš pietryčių pusės dengianti medinė pilaitė.

Plaukdami pro Palemoną, turėtumėte praplaukti ir Salomėjos Nėries apdainuotą lakštingalų slėnį. Taip po truputį irdamiesi pasieksite Kaišiadorių rajoną – Jakštonis ir Grabuciškes

A. GASTILIONIŲ ATODANGA

 gast

Pasiklysti Jums neleis iš tolo matoma Gastilionių atodanga. Ji yra Gastilioniu pusiasalio smaigalyje. Del nuolatinio krantu ardymo atodanga mažai apaugusi. Atodangoje galima ižiureti morenines dangos pjuvi, kuriame dvieju ledynu suguldyti du moreninio priemolio sluoksniai, perkirsti tarpledyntmetyje tyvuliavusio ežero smelio. Atodangos vidutinis aukštis apytikriai 20 metru, aukšciausioje vietoje ji siekia 30 metru.

Atsisveikinę su šiuo įstabiu gamtos kūriniu pasieksite Rumšiškių Buities muziejaus teritoriją, nusidriwekusią iki pat Pravienos upelio žiočių. Už Pravienos upelio aukštame šlaite galite pastebėti bažnytėlę.

A. RUMŠIŠKIŲ BAŽNYČIA IR VARPINĖ

 rumsiskes_1_20110215_1862104247

Labiausiai Lietuviškas statybos tradicijas atspindinti XIX a. rytų Lietuvos liaudiška bažnyčia. pastatyta 1860 m., stovėjo apatinėje Nemuno terasoje, iš kur dėl Kauno hidroelektrinės statybos 1958–1959 m. beveik nepakeista perkelta į aukštesnę vietą – viršutinę Nemuno terasą. Bažnyčios archaiškumą žymi senosios tikybos pėdsakus išlaikę dvi poros storų kvadratinių stulpų su aukštais pjedestalais ir žalčių galvomis dekoruotais kapiteliais.

Kiek paplaukę pasieksite ir Kapitoniškes. Čia derėtų atkreipti dėmesį į kalveles pakrantėse – tai pilkapynai. Už jų Dovainonių atodanga siekianti net 42 metrų aukštį.

A. MILŽINŲ KAPAI

 Dapkiskiu20081011112259

Šiose vietose, deja, nuo seno vyko lobių paieškos, taigi šie unikalūs degintiniai mūsų protėvių kapai – pilkapiai gerokai apniokoti ir iškasinėti. Tačiau čia jų yra net keturi. Išlikusių pilkapių sampilai 6–7 m skersmens ir 0,5-1,5 m aukščio.

A. PAUKŠČIŲ SALOS

 photo_for_homepage_1_37133055

Kauno marių pakrantės, seklumos ir salos yra svarbios daugelio vandens ir pelkių paukščių perimvietės. Šiame dirbtiniame vandens telkinyje sutinkama 25 retų ir nykstančių paukščių, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą, rūšys. Didžiausias Lietuvoje dirbtinis vandens telkinys yra svarbi migruojančių vandens ir pelkių paukščių poilsio vieta.

Už 2 km Strėvos žiotys. Ant šlaito pastatyta Kaišiadorių hidroakumuliacinė elektrinė. Tolumoje išvysite Dabintos salą. Apiplaukę ją galite grįžti atgal į Kauną, besigrožėdami kairiaja pakrante.

A. KADAGIŲ SLĖNIS

 kadagiu

Tai savaime susiformavęs Kadagių miškelis paplitęs per visą Ronakalnio atodangą. Viršuje suformuotas pėsčiųjų pažintinis takas, kuriuo pasivaikščioję tik dar kartą įsitikintumėt, kad Lietuvos gamtos grožis neprilygsta niekam.

Toliau Jūsų laukia Samylių poilsiavietė. Čia pamatysite Samylų piliakalnį, šalimais augančią amūrinio kamštenio giraitę, sėklinės pocūgės ir riešutmedžio plantacijas. Dar už 3 km prasideda Žiegždrių kaimas. Pakrantėje stūkso apardytas piliakalnis, tolėliau grėsmingai žiojėja Kalniškių konglomerato atodanga. Už 1 km – prasideda moksliniu požiūriu vertinga Žiegždrių atodanga. Už 2 km pasieksite Laumėnų poilsiavietę, dar už 2 km atsivers Girionių gyvenvietė, apsupta Girionių parko. Praplaukę Kauno hidroelektrinę  pasieksite Kauno marių prieplauką, maršruto baigiamąjį tašką.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.