Kelionių maršrutai > Vandens maršrutai

Vandens maršrutas: Vilkokšnio ežero apžvalginis žiedinis maršrutas 0

Vilkokšnio ežeras plyti Trakų rajone . Jis driekiasi iš pietryčių į šiaurės vakarus beveik 8 km. Didžiausias ežero plotis nesiekia 1 km. Kranto linija labai vingiuota ir tęsiasi net 26 km. Nelygus ir ežero dugno reljefas. Vakarinė dalis gilesnė –  giliausia vieta 23,6 m. Vidutinis ežero gylis 7,1 m. Ežeras įdomus tuo, kad atskiros jo vietos turi skirtingus pavadinimus. Rytinę dalį vietiniai vadina Baluosiu. Ši dalis atskirta  iš šiaurės į ežerą įsiterpusiu pusiasaliu.

 MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 30 km.

Maršruto trukmė

Priklauso nuo Jūsų fizinio pasirengimo ir sustojimų skaičiaus.

A. ANTAKALNIS-ŽUKLIJAI-SAVAITIŠKIAI

Netoli sąsiaurio kairėje pusėje pastebėsite kaimelį  – tai Antakalnis. Čia ežeras pasisuka į šiaurę ir ne už ilgo vėl siaurėja. Šiaurinė ežero pakrantė Jus palepins puikia panorama: tai Žuklijai Jus pasitinka ant šlaito išdygusiomis sodybomis bei iškiluisia piliakalnio viršūne. Kitoje ežero pusėje – tiesiai priešais Žuklijus – Savaitiškių kaimas. Graži gamta vilioja turistus – pievose, išraižytose raguvų, daubų ir kalvelių, pabirusios pušaitės ir kadagių krūmeliai. Savaitiškėse, prie pirtelės, plaukioja gulbių šeimynėlė.

str_sutiktuves3   8142 - CopyiJXRGQEIS

A. GRENDAVĖ – ALKO KALNAS

Plaukiant toliau dar maždaug kilometrą Jus pasitiks Grendavė. Už 1 km nuo upelio žiočių, ties įlanka, senus laikus mena ne itin išvaizdi ir sunkiai pastebima kalva – alkakalnis, vadinamas Alko kalnu. Tai archeologinis paminklas. Šalia jo kadaise buvo Alkaičių kaimas. Dabar čia tėra viena sodyba, priklausanti Grendavei.

A. ŽALIOSIOS KAIMAS

Krypstant į šiaurę ežero krantai vis aukštėja. Daug kur panoramas keičia tankiai užžėlęs miškas – tai Žaliosios kaimui būdingas kraštovaizdis. Kaimas įsikūręs prie vaizdingos daubos, kuri vienu galu remiasi į Vilkokšnio ežerą. Dauboje, apsupti miško, telkšo du ežerėliai, vadinami Prūdeliais. Iš jų į ežerą bėga triukšmingas upelis, kuris veržiasi per buvusio malūno užtvanką. Žaliojoje, paparčių prižėlusioje tolesniojo Prūdelio pakrantėje, yra dar vienas lietuvių pagoniškosios kultūros paminklas – apeiginis akmuo, norėdami jį pasiekti turėsite palikti savo keliavimo priemones ir eiti pėsčiomis.

A. KOJOS ĮLANKA

Perplaukę į kitą ežero pusę pasieksite Kojos įlanką – siaurą( 100 – 200  m pločio)  ir ilga, 2 km ilgio, vandens juosta, su itin stačiais šlaitais, siekiančiais iki 30 m aukštį. Įlankos gale teka Pakojo upelis, ištekantis iš netoliese esančio Pakojo ežero.

  63506236 - Copy63506286vilkoksno-ezeras-r-balkute-alkas

A. VILKOKŠNIS

Grįžus į Vilkokšnį ir plaukiant tolyn Jus lydės Tolkiškių kaimo trobos. Dešiniąjame krante vėl pamatysite įlanką, už kurios ežeras siaurėja ir šalia nebaigtų statyti pastatų matyti Verknės ištaka su ovandeniniais poliais, kurie pažymi kažkada čia buvusio tiltelio vietą, taigi saugokite savo transporto priemones. Paplaukę dar kelis šimtus metrų ramiai tekančia ir lelijomis pasidabinusia upe, turėsite apsigręžti. Verknė suteka į du betoninius vamzdžius, einančius po vieškeliu. Na o Jūsų kelias veda atgal į kelionės pradžios tašką.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.239.95.36
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.