Metų renginiai > Archyvas

VII Tarptautinis festivalis “Vargonų vasara 2008” 0

2008 metų birželio 25 – liepos 5 dienomis
Vieta – Nidos ir Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčiose.

Vienuolikoje „Vargonų vasaros 2008“ koncertų dalyvaus būrys lietuvių atlikėjų – vargonininkų ir solistų. Festivalis taip pat laukia svečių iš Austrijos, Čekijos, Lichtenšteino ir Vokietijos.

Festivalis „Vargonų vasara 2008“ organizuojamas bendradarbiaujant su Vokietijos Respublikos ambasada ir Goethe’s institutu, Nacionaline moksleivių akademija ir M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondu „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Festivalį remia Kultūros rėmimo fondas, Neringos savivaldybė, Vokietijos Respublikos ambasada, Austrijos Respublikos ambasada, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje.

Apie renginį

Vamzdiniai vargonai – dideli ir maži, seni ir šiuolaikiniai – visi jie dažniausiai stovi kažkur aukštai ir yra tarsi nepasiekiami… Prasidedantis festivalis kviečia į neįprastą ekskursiją: pakilti į Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios balkoną, link vargonų, užsukti į instrumento vidų ir atrasti nepažintus garso šaltinius.

Ekskursijos metu bus galima iš arti ir net iš vidaus susipažinti su itin sudėtingu muzikos instrumentu, savyje apjungiančiu daugelį techninių, architektūrinių bei akustinių sprendimų. Paaiškės, kaip sudaromos vargonų registrų spalvos, kaip dirba vargonininkas ruošdamasis atlikti įvairius muzikos kūrinius, koks milžiniškas skirtumas tarp mažiausio ir didžiausio vargonų vamzdžio. Du patyrę skirtingų kartų vargonininkai atskleis ne vieną šio puikaus instrumento paslaptį, per koncertus taip ir liekančią už nepermatomos muzikos garsų širmos.

Bilietų informacija:

Bilietų į festivalio koncertus galima įsigyti vieną valandą prieš renginį.

Daugiau informacijos:
http://www.vargonai.lt/

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.