Lankytinos vietos

Žalgirių miško pažintinis takas Šilutės rajone 0

zalgiriu-pazintinis-takasŽalgirių pažintinis takas,  kurio ilgis yra 1860 metrų, įrengtas Žalgirių kaimo kraštovaizdžio draustinyje.  Su jame esančiomis pelkėmis, pievutėmis, sodybomis ir kitomis naudmenomis užima 1231 ha žemės plotą. Take turėsite galimybę susipažinti ne tik su būdingiausiais miškuose augančiais augalais, esančiomis miškų buveinėmis, bet ir galėsite pastudijuoti dažniausiai sutinkamų žvėrių pėdsakus, sužinoti apie dažniausiai sutinkamus paukščius, žuvis.

Taip pat pamatysite unikalų, niekur daugiau Lietuvoje neaptinkamą objektą – pelkininkų koloniją – buvusio Bismarko kaimo liekanas. Sodybos ir kaimai kūrėsi didžiųjų aukštapelkių pakraščiuose, grioviais nusausintuose durpynų plotuose.

Iš bendro 3410 ha Rupkalvių pelkės ploto šis miškas mažiausiai paveiktas civilizacijos. Žalgirių miške auga nemažai šimtamečių ąžuolų, kas yra nebūdinga pelkėms. Vienas jų pavadintas H. Zudermano vardu, kadangi šis garsus rašytojas čia dažnai lankydavosi. Tai vienintelis gamtos paminklas Nemuno deltos regioniniame parke.

Adresas
Žalgirių k., Šilutės r.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija
Pakalnės k.
LT-99343 Rusnė
Šilutės r.
Tel./faks. +370 441 75050
Tel. +370 441 61685,+370 441 61684
El. paštas: info@nemunodelta.lt
www.nemunodelta.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.200.169.3
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.