Kelionių maršrutai > Savaitgalio kelionės

Kelionės maršrutas savaitgaliui: žaliaspalvis Birštonas – lankytinos vietos bei pramogos 1

Jaukiam ir spalvingam savaitgaliui! Siūlome aplankyti vieną „žaliausių“ Lietuvos kurortinių miestų  Birštoną.  Lietuvos pietuose esantis  balneologinis ir purvo terapijos kurortas, žymus jame  išgaunamais mineraliais vandenimis („Vytautas“ ir t.t).

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 45 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Trijų dienų išvyka

Orientacinė degalų kaina

Apie 25 Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Priklausomai nuo Jūsų pasirinktų pramogų.

BIRŠTONAS.

Iki šių dienų Birštone veikia seniausia mineralinio vandens pilstymo įmonė Lietuvoje, savo veiklą pradėjusi 1924 m., kai buvo ypač populiaru gurkšnoti mineralinį vandenį „Vytautas“ ar „Birutė“. Atvykę čia galėsite mėgautis nekarbonizuotu mineraliniu vandeniu sanatorijų „Tulpė“ ir „Versmė“ biuvetėse. Turistus čia nustebins ne tik žemių gelmių turtai, bet ir išskirtinis šios vietovės kraštovaizdis.

PIRMOJI  DIENA

A. ŽVĖRINČIAUS MIŠKAS IR PAUKŠČIŲ STEBĖJIMO VIETA.

 zverincius

Žvėrinčiaus miške galite smagiai leisti laiką visą dieną: sportuoti, iškylauti, o tam tikro sezono metu ir miško gėrybių krepšelius prisirinkti. Čia rasite poilsio ir sporto aikštelių su pramoginiais įrenginiais ir medžio skulptūromis, keliautojų patogumui yra įrengtos poilsiavietės su pavėsinėmis ir laužavietėmis. Bene garsiausia Žvėrinčiaus miško įžymybė yra šimtametis Žvėrinčiaus ąžuolas. Visai neseniai jis buvo vienas iš didžiausių Žvėrinčiaus miško turistų traukos objektų. Tačiau 2005 m. uragano „Ervinas“ metu 1,8 m skersmens ir 15 m aukščio senolis atgulė ant miško samanų poilsiui ir ilsisi ten iki šių dienų. Jį rasite šiek tiek pasukę į šoną iš Žvėrinčiaus tako.

Dar vienas, tikrai įdomus Žvėrinčiaus trasos objektas – Velniabliūdžio gamtos takas, kuriuo keliaudami galite susipažinti su miško ir pelkių bendrijomis, joms būdingiausiais augalais ir gyvūnais. Velniabliūdis – tai vienintelė pelkė Prienų kilpose ir anksčiau joje buvo kasamos durpės purvo vonioms Birštono gydyklose.

B. BIRŠTONO ŽIRGYNAS

 190444000000

Norintiems išmėginti karališką pramogą ir susidraugauti su šių metų simboliu, siūlome jodinėjimą žirgyne.

C. ŠKĖVONIŲ ATODANGA

 atodanga

Škėvonių atodanga – tai valstybinis gamtos paminklas, įtrauktas ir į vertingiausių Šiaurės vakarų Europoje geologinių objektų sąrašą. Tai viena žinomiausių kvartero amžiaus uolienų atodangų Nemuno slėnio šlaituose. Ji tęsiasi daugiau nei pusę kilometro. Išlikusi dūlėjimo pluta siekia 1-2,5 m storio – tai maždaug 5 metrai virš vandens aukštyje matoma rausvai ruda ir gelsva juosta. Šio gamtos turto  aukštis siekia net  33 metrus.

D. BIRŠTONO MUZIEJUS

 birstono_muziejus_1

Muziejuje rasite gausią istorinę bei meninę ekspoziciją. Čia sužinosite daugiau apie kurorto vystymąsi, istoriją skirtingais laikotarpiais. Sužinosite apie tai, kas buvo gydymo mineralizuotu purvu pradininkas Lietuvoje. Dalis ekspozicijos skiriama mokslininkams, tyrinėjusiems Birštono gydomuosius veiksnius, sportininkams, garsinusiems ir garsinantiems Birštoną, tradiciniam Birštono džiazo festivaliui. Dviejose muziejaus salėse nuolat keičiamos dailininkų, tautodailininkų, fotografų parodos, rengiami jų pristatymai, susitikimai su autoriais, edukaciniai užsiėmimai, pamokos, renginiai.

E. ŠVENTO ANTANO PADUVIEČIO BAŽNYČIA

 images

Architektūros mylėtojų akis pradžiugins neogotikinio stiliaus miesto bažnyčia. Čia vyksta įvairūs koncertai bei sakraliniai renginiai. Greta jos pastebėsite „Dainų kalnelį“ , kur  puikuojasi lietuvių liausždies motyvų pagrindu išdrožinėtos skulptūros.

F. TULPĖS SANATORIJA

 birstono_muziejus_1

Miesto parko centre, po ilgos dienos ir gausių įspūdžių, Jūsų lauks šiuolaikiškai įrengta ir jauki sanatorija. Čia galėsite ne tik apsistoti, bet ir pasimėgauti įvairiomis atpalaiduojančiomis bei gydomosiomis procedūromis.

ANTROJI DIENA

G. BIRŠTONO PILIAKALNIS

 vytautokalnas_e3Kccvd8

Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų.

H. JUNDELIŠKIŲ DVARAS

 jundeliskiu

Jundeliškių dvaras –  vienintelis iš daugelio Paverknės dvarelių, išlikęs iki šių dienų. Pagrindinis dvaro akcentas – XVIII a. pab. statytas medinis gyvenamasis namas ir šimtmečiu vėliau įveistas vietinių bei introdukuotų augalų parkas.

I. KAVINĖ „KLĖTIS“

 kletis

Čia tiesiog privalote apsilankyti jei norite pažinti tikrąjį Birštoną.  Čia Jūsų laukia tikra tradicinė lietuviška virtuvė ir pikantiškesni patiekalai, taip pat jauki  aplinka.

J. BIRŠTONO SPORTO CENTRAS

 2026527_9

Antrąją dienos pusę rekomenduojame praleisti aktyviau. Birštono sporto centre galėsite išsinuomoti dviračius ir jais apkeliauti Nemuno kilpų regioninį parką. Čia Jums atsivers nuostabiausi Lietuvos gamtovaizdžiai, taigi sėskite ant dviračio ir pirmyn!

TREČIOJI DIENA

K. BIRŠTONO SPORTO CENTRAS. PLAUKIMAS BAIDARĖMIS

 2026527_3

Birštono sporto centre galite išsirinkti maršrutą bei vietą nuo kurios pradėsite savo kelionę. Visais kitais rūpesčiais leiskite rūpintis centro darbuotojams. Pamatyti tikrąjį Nemuno kilpų grožį iš arti tikrai verta.

L. POCIŪNŲ ORO UOSTAS

 pociunai

Pociūnų aviaturizmo centras – tai su aviacija susijusių paslaugų ir pramogų kompleksas, tai – aviacijos šventės, skraidymai lėktuvais, sklandytuvais ir oro balionais, tai – šuoliai su parašiutu ir nuostabios Nemuno kilpų regioninio  parko apylinkės bei svetingi šio krašto žmonės. Kainos riba nuo 80 iki 400 Lt priklausomai nuo pasirinktos pramogos.

KONTAKTAI NAUDINGA INFORMACIJA
B. BIRŠTONO ŽIRGYNAS
Adresas: Prienų g. 14, LT-59202 BirštonasTel.: (8-682) 56063Direktorė S.Mereckienė Darbo laikas: I-II ir IV- VI 10.00-18.00.Trečiadieniais ir sekmadieniais žirgynas nedirba. Kitomis dienomis būtina išankstinė registracija.
D. BIRŠTONO MUZIEJUS
Adresas: Vytauto g.9, LT- 59211 Birštonas
Tel./fax. (8 – 319) 65605
El.p.  muziejus@birstonas.ltDirektorė: Viliejta Šalomskienė
Darbo laikas: Antradieniais — penktadieniais nuo 10 iki 17 val. šeštadieniais nuo 11 iki 17 val. sekmadieniais nuo 11 iki 16 val.Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai vedami tik iš anksto susitarus.Muziejaus lankymas nemokamas.
F. TULPĖS SANATORIJA
Visą išsamią informaciją rasite internetinėje svetainėje:http://www.tulpe.lt/lt/kontaktai 
I. KAVINĖ „KLĖTIS“
Adresas: Vilnius-Trakai-Prienai-Marijampolė-Kybartai 83 km, Jundeliškių k., Birštono sav., BIRŠTONASTelefonas: 8 687 91952El. paštas: kletis@kvitrina.com

 

J.K. BIRŠTONO SPORTO CENTRAS
Adresas: B. Sruogos g. 16, 59209 Birštonas,
tel./faks. 8 319 65 640,El.p. sportas@birstonas.lt 

 

Išsamią informaciją rasite internetinėje svetainėje: http://www.birstonosportas.lt/723/virsus/paslaugos.html 
L. POCIŪNŲ ORO UOSTAS
Išsamią informaciją rasite internetinėje svetainėje:http://www.pociunai.lt/ 

 

 

Komentarai:

    Dalius

    Labai ačiū už idėjas ką galima aplankyti kurorte! Savaitgali važiuosime į Birštoną, apsistoti ketiname https://www.noriunoriunoriu.lt/lt/viesbutis/vytautas-mineral-spa-poilsis-birstone , gal kas buvote? Kokie atsiliepimai?

    birželio 26, 2019

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.215.16.238
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.