Metų renginiai > Archyvas

Zarasai kviečia dalintis gyvuoju kultūros vandeniu 0

Š. m. rugsėjo 5–7 d. Zarasuose įvyksiantys „Lietuvos kultūros sostinės 2008“ renginiai žada daug netikėtumų, netradicinių projektų. Pati Zarasų miesto aplinka lėmė, kad ne vienas iš kultūros sostinės projektų susijęs su vandeniu. Tai ir šiuolaikinio meno galerija „Vanduo“, ir madų pristatymai scenoje ant vandens, ir ambicingasis 100 laivų paradas Zaraso ežere.

Zarasai – miestas ant vandens, tad organizuojant renginius kultūros sostinėje nutarta atgaivinti senąją miesto tradiciją ir rugsėjo 6 d. rengiamas valčių paradas – konkursas, kuriame kviečiami dalyvauti tiek pavieniai vandens sporto entuziastai, tiek vandens sporto ir pramogų klubai iš visos Lietuvos. Irklinės valtys, vandens dviračiai, baidarės, plaustai, katamaranai ar pačių sukurti laivai – visi laukiami Zarasuose! Valčių parado dalyvių laukia ne tik įvairūs paskatinamieji prizai, bet ir pagrindinis – kelionė dviem į Italiją (aplankant Veneciją), kurį įsteigė UAB „Vasaknos“. Susidomėję paradu-konkursu ir nutarę jame dalyvauti kviečiami registruotis tel. 8-686 65343 (Arūnas Zavackas).

Rugsėjo pirmąjį savaitgalį Zaraso ežero saloje vyks pirmoji Lietuvos kultūros mugė, kuri supažindins su įvairiausiomis kultūrinėmis iniciatyvomis – nuo patriotinių dainų festivalio ar Agurkų šventės iki modernaus šokio ir dainuojamosios poezijos projektų. Ši mugė taps svarbiausiu Zarasų rajono savivaldybės projekto „Kultūra kaip gyvas vanduo“ akcentu. Šio projekto pergalė VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ inicijuotame nacionaliniame konkurse „Lietuvos kultūros sostinė 2008“ suteikė galimybę Zarasų miestui vadintis Lietuvos kultūros sostinės vardu 2008 metais.

Į pirmąją kultūros mugę jau užsiregistravo 27 dalyviai. Norintys dalyvauti šioje mugėje kviečiami registruotis el. paštu poilsis@zarasai.lt iki rugpjūčio 15 dienos.

Dėl papildomos informacijos:
Gražina Ragauskaitė,
VšĮ ,,Zarasų turizmo informacijos centras” vadovė
tel.: +370 (~385) 371 71,
poilsis@zarasai.lt

Vilma Janulytė,
VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009”
Komunikacijos vadovė
Tel. 8 615 21287
vilma.janulyte@vilnius2009.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.