Lankytinos vietos

Žydų genocido memorialas Vidzgirio miške 2

dovydo-zvaigzde-vidzgirio-miskeHitlerinės okupacijos metais masinių žudynių vietoje buvo palaidota apie 60 000 žydų, iš jų apie 2 000 žydų alytiškių. Rašytiniai šaltiniai byloja, kad Vidzgirio miške buvo žudomi daugiausia iš rytinių TSRS rajonų ir Čekijos evakuoti žmonės. Po 1993-03-18 rekonstrukcijos Vidzgirio miške buvo atidengtas memorialas žydų aukoms atminti. Memorialo ansamblį sudaro simbolinė Dovydo žvaigždė, 9 piramidės, žyminčios žmonių palaidojimo vietas, obeliskas ir stela, kurioje įrašytos pokario metais žuvusių lietuvių pavardės. Aukščiausiame memorialo kalnelyje stovi skausmo paminklas – sulaužyta Dovydo žvaigždė, amžinai bylosianti apie šventoje medžių paunksmėje patirtą pažeminimą, sulaužytus žmonių likimus ir gyvenimus, apie neteisingą, žiaurų ir nežmonišką fašizmo susidorojimą su žydų tauta. Skausmo memorialą gausiai lanko miesto svečiai ir turistai.

Projekto autorė – architektė Rasa Vasiliauskienė, sulaužytos Dovydo žvaigždės autorius – skulptorius Aloyzas Smilingis.

Kontaktinė informacija

Alytaus m. sav., Alytus, Pulko g.

Komentarai:

  n

  Man senelis vaikysteje pasakodavo apie savo klases drauge, zydaite. Kad kai mokytojas sakydavo "susiraskit pulsa vaikai" ji pasake "palikau namuose". As tada klausiau jo, o kur dabar ta mergaite. Jis tyledavo. Sakydavo, ji seniai...Vidzgirio miskuos sutrunijus. Nenoredavo vaikui aiskinti. Nesupratau ta karta ka norejo pasakyti. Tik itariau. Dabar suprantu : ( Kaip klaiku ir siaubinga. Jie buvo is Alytaus.

  28 kovo, 2015
  Liliana

  Chaimas Paktoris Kai vokiečiai šaudė visus eilėje, Chaimas Paktoris krito po to kai krito žmogus esantis šalia jo, jis krito vokiečiui nespėjus į jį šauti, krito ant kruvinos žemės, vaidindamas kad jį nušovė. Jis gulėjo ten kol, vokiečiai iššaudė visus žydus ir išėjo, tuomet jis atsistojo ir pabėgo. Chaimas Paktoris buvo vienintelis išgyvenęs žydas (per holokaustą). Chaimas Paktoris gimė 1920 m.- mirė 1994m.

  3 sausio, 2011

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.192.38.248
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.