Birštono istorija


Birštono kurortas įkurtas 1846 m. O XIX – XX a. sandūroje į kurorto mineralinio vandens ir gydymojo purvo procedūras taikiusias gydyklas jau atvykdavo ligoniai ne vien iš Lietuvos, bet ir didžiųjų Rusijos bei Lenkijos miestų.

Birštone yra dvi puikios specializuotojo reabilitacinio gydymo ir poilsio sanatorijos, kuriose naujausiais metodais ir būdais, panaudojant mineralinį vandenį ir gydomąjį purvą, gydomi įvairūs susirgimai bei atsikratoma emocinio ir fizinio pervargimo. Ne mažiau svarbus gydymo ir sveikatos atgavimo faktorius kurorte yra ypatingai švelnus, fitoncidais ir lengvaisiais neigiamais jonais įsodrintas miškų ir Nemuno vingių apsupto Birštono oras, veikiantis organizmą lyg didžiulis inhaliatorius.
.
Labai graži yra kurorto erdvė: tarp medžių išsibarstę namai, elegantiškos XIX a. pabaigos — XX a. pradžios vilos, bokštu dangų remianti neogotikinė bažnyčia, mineralinio vandens biuvetė, Vytauto paminklas, Dainų kalnelis, dirbtiniai ežerėliai.

Birštonas darosi ir žiemos kurortu. Čia įrengta kalnų slidžių trasa. Na, o po baltus miškus galima keliauti slidėmis, žirgų traukiamomis rogėmis.

Kurorte dažni koncertai, poezijos vakarai, sporto renginiai. Birštonas – puiki ir konferencijų ar seminarų vieta, kur intensyvių užsiėmimų nuovargį greitai pašalins relaksacinės procedūros ar laisvalaikis darnioje ir gaivioje gamtoje.

Be gydymo tradicijų Birštonas gali Jums pasiūlyti įvairias aktyvaus poilsio formas:

* Pasivažinėjimą dviračiais. Yra sudaryti dviračių maršrutai;
* Jodinėjimą žirgais, jodinėjimo pamokas, pasivažinėjimą karieta
* Teniso kortus, krepšinio, tinklinio, paplūdimio tinklinio aikštelės
* Žvejybą
* Plaukiojimą baidarėmis, laivu
* Žiemos sezonu siūlome slidinėjimą slidžių trasa (į viršukalnę kelia keltuvas). Veikia inventoriaus nuomos punktai, apmoko profesionalūs instruktoriai.
* Ekskursijas po Birštoną ir jo apylinkes.
* Skraidymą oro balionais, šuolius su parašiutu, skraidymą lėktuvu.

Kategorija: Birštono,Kurortai Lietuvoje Straipsnio peržiūros: 903   Paskelbta: 11 balandžio, 2008TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.

TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.

Komentarų nėra.

Komentarų nėra.

Palik komentarą

Laukai su "*" privalomi.

Reklama


Paieška visuose straipsniuose
Orai Lietuvoje Turizmo informacijos centrai  Atstumai tarp miestų  Žemėlapiai
Kategorijos


Apklausos

Ar kada nors teko naudotis aktyvių pramogų paslaugomis?


  • Loading ... Loading ...
    Naudingos nuorodos
    Turistas.lt reklama