Kelionių aprašymai

Dailės Studijos kelionė į Vilnių – Kristina iš Jurbarko 2

Ankstus rytas, stoviu aikštelėje prie mokyklos ir laukiu, kol atvažiuos autobusas ir nuveš visą mūsų dailės studijos būrį į Lietuvos sostinę Vilnių. Aš buvau pati ankstyviausia. Kiti pradėjo rinktis praėjus mažiausiai penkioms minutėms. Apie aštuntą valandą atvyko autobusas, ir visas dailininkų būrys smagiai įšoko į jį. Kelionė prasidėjo.

Žinoma, keliaujant yra svarbiausia tai, kokias vietas aplankysime, tačiau juk ilgiausiai trunka važiavimas. Tam, kad jis neprailgtų, padainavome savo klasės himną, keletą žinomų lietuviškų dainelių ir neilgai trukus įvažiavome į Vilniaus miestą, kur mūsų pirmoji lankytina vieta buvo Šiuolaikinio Meno Centras. Tuo metu jame veikė dvi šiuolaikinio meno parodos. Pirmoji – vokiečių menininko Gerhardo Richterio paroda, kurioje buvo galima išvysti ir visiškai abstrakčių, vien iš skirtingų spalvų teptuko potepių susidedančių darbų, ir visiškai tikroviškų fototapybos darbų. Antrosios parodos eksponatai pasirodė ypač įdomūs. Jos tematika buvo įvairūs antspaudai bei kitokie šiuolaikinio meno raiškos būdai. Tarp jų puikavosi įžymybių veidus ant duonos riekelių graviruojanti skrudintuvė, įspūdingi monetų antspaudų stendai, lietuvių bei užsienio menininkų fotodarbai.

Išėję iš Šiuolaikinio Meno Centro, pasukome link Taikomosios Dailės muziejaus, kuriame eksponuojama įspūdingų darbų iš Korėjos paroda. Muziejaus darbuotoja paminėjo, jog šie darbai yra nutapyti šiais laikais, bet juose tarsi įrėžtos Korėjos meno savitumo paslaptys. Besigėrint šia paroda turėjome apie ką pagalvoti – pradžioje mums uždavė užduotį: turime išsirinkti gražiausią darbą ir jo fragmentą nutapyti pastelėmis. Ilgai laužiau galvą, kurį piešinį pasirinkti, ir po ilgo svarstymo nutapiau piešinio su vaisiais fragmentą, kuriame pavaizduotas moliūgas.

Kai palikome Taikomosios Dailės muziejų, atėjo laikas patraukti link mūsų autobuso ir, jį užkūrus, važiuoti Jurbarko link. Nors buvo jau beveik vakaras, miegoti tikrai niekas nesiruošė, ir važiuojant dainavo, žaidė ir džiaugėsi turiningai ir meniškai praleidę dieną.

Komentarai:

  Modesta

  manau taj labaj geras aprasymas ir mane tj gan sudomino ! saunoule !

  gegužės 28, 2008
  Nijole

  Aprasymas labai sudomino. Saunu, kad mokiniai dziaugiasi kelionemis po Lietuva

  gegužės 22, 2008

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.