Lankytinos vietos > Vilnius

Europos parkas 1

Europos parką įkūrė skulptorius Gintaras Karosas (g. 1968). Muziejaus tikslas – meno kalba įprasminti geografinį Europos žemyno centrą.
Muziejus kuriamas kaip vientisas gamtos ir meno kūrinių ansamblis. Kasmet muziejų aplanko daugiau kaip 60 000 žmonių. Europos parkas, gimęs vienais reikšmingiausių Lietuvai – 1991 metais – savo pavadinimu ir kosmopolitiškomis idėjomis tarsi išpranašavo Lietuvos ateitį ir tapo valstybės perėjimo is vienos sistemos į kitą simboliu.

vielos akmenysfotelis

Po atviru dangumi 55 ha plote eksponuojama daugiau kaip 100 įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų, tarp jų žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų M. Abakanowicz, D.Oppenheimo, S. LeWitto darbai. Europos parke taip pat galima išvysti didžiausią pasaulyje kūrinį iš senų televizorių LNK Infomedį, užfiksuotą Guinnesso rekordų agentūroje.

Europos parkas traukia turistus ir dėl nepaprastos parko sukūrimo istorijos, prasidėjusios 23-ejų metų studento Gintaro Karoso užsispyrimu apleistame miške sukurti modernaus meno muziejų

Vieta, kurioje susilieja menas ir nuostabi gamta, palieka neišdildomą įspūdį kiekvienam atvykusiam. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai sudaro puikų foną skulptūroms. Žavi geltonai žydinčios pievos pavasarį ir taurūs spalvų sąskambiai rudenio rūkuose.

Europos parkas, kupinas kūrybinės energijos ir tarptautinės atmosferos, puikiai tinka konferencijoms, seminarams, susitikimams ir įvairiems renginiams. Įspūdingi 100 žmonių talpinančios konferencijų salės langai ištirpina ribą tarp gamtos ir vidinės erdvės. Jaukus restoranas įsikūręs patalpoje ir po atviru dangumi obelų sode.

Vienas įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi – tik 20 minučių kelio nuo Vilniaus centro.
Muziejus taip pat ir suvenyrų parduotuvė bei unikalus paštas dirba kasdien nuo 9 val. iki saulėlydžio. Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Europos parke pastatyta Johannes Gerhardus Strijdom van der Merwe skulptūra susideda iš 5 vertikaliai stovinčių metalinių lapų, gaudančių vėją. Viena lapo pusė negatyvas, kita atvirkščiai – pozityvas. Menininkas džiaugiasi, kad per eilę metų šie lapai pasidengs storu rūdies sluoksniu .

Joneikiškių k., 15148 Vilniaus r., Lietuva
(Nuo Santariškių žiedo važiuoti Žaliųjų ežerų kryptimi ir sekti kelio nuorodas)

Telefonas, faksas:
(8 5) 2377077

Darbo valandos: kasdien nuo 10 val. iki saulėlydžio
Bilietai: taikomos nuolaidos grupėms, moksleiviams, studentams, pensininkams.
Ekskursijos: lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.
Jaukus restoranas, suvenyrų parduotuvė ir paštas veikia kasdien.
Edukacijos ir konferencijų centro salės atsiveria į skulptūrų parko peizažą.
Europos parkas – ideali vieta konferencijoms, seminarams, mokymams ir kitiems renginiams.

Kaip atvykti. Iš Vilniaus važiuokite Kalvarijų gatve iki Santariškių žiedo, pasukite Žaliųjų ežerų kryptimi ir sekite kelio nuorodas į Europos parką.

Adresas: Europos parkas, Joneikiškių k., LT-15148 Vilniaus r., Lietuva

Elektroninis paštas: hq@europosparkas.lt

Interneto svetainės adresas: www.europosparkas.lt

Komentarai:

    lina

    gal padarysiu reklama ,bet man su vyru ten visai nepatiko,pirmiausia kainos žiaurios ,vien stovejimo aikstele ,nei ten ipatyngai saugoma nei ka 7 lt ,uz fotografavima skulpturu 6 lt as jau nekalbu iejimas 25 lt ,UZ ka ten tiek moketi...takai ,skulpturos kažkoks xaosas,duoda popieriaus lapa i rankas ir eik ,miske jokiu nuorodu kur sukti ,bent jau rodykles is šaku sudetu šitokius pinigus rinkdami... jaukus baras rašo, net juokas neima pamacius salotu kainas ,,taip ir neisdrysom ju paragaut ,gal auksines :)kas paklausia kur sia vasara buvom tai pasakojam su didziausiu malonumu ,o europos parko nei prisimint nei kitiems pasiulyt nenorim

    liepos 30, 2013

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.