Lankytinos vietos > Šiauliai

Frenkelio rūmai 2

Ch. Frenkelio rūmai pastatyti 1908 m. Tai vienintelis Šiauliuose ir vienas iš nedaugelio Lietuvoje secesijos stiliaus pastatų. Šių rūmų kompozicija pagrįsta poriškumu: simetriškai suplanuota pastato išorė ir vidaus patalpos. Rūmų kiemą puočia parkas, kurio centre stovi fontanas.Frenkelio rumai

Šiuo metu rūmai baigiami restauruoti. Restauruotoje dalyje įrengta ekspozicija „Provincijos dvaras“, sukurianti stilizuotą provincijos dvaro vaizdą. Įrengtos trys interjerinės (Biblioteka, Geltonoji svetainė ir Mėlynoji svetainė) ir keturios galerinės salės (Rytų meno salė, Karalių salė, Dvarininkų portretų galerija ir Galerija). Bibliotekoje bei Svetainėse eksponuojami baldai, paveikslai, taikomojo meno kūriniai, knygos, ginklų, laikrodžių ir kt. kolekcijos. Rytų meno salėje eksponuojama unikali japonų graviūrų kolekcija, Karalių salėje – įstabūs karalių portretai, Dvarininkų portretų galerijoje bei Galerijoje – užsienio ir Lietuvos dailininkų sukurti portretai, peizažai, natiurmortai, buitinės scenos, skulptūros. Muziejaus salėse vyksta koncertai, kiti renginiai. Baigus restauraciją, bus įrengtas ekspozicijos tęsinys „Provincijos miestas“, informacijos centras ir kavinė.

Informacija kontaktams

Vilniaus g. 74
Šiauliai, Lietuva
Tel. 8 41 524389
El. paštas: muzreklama@splius.lt

Komentarai:

  Terese

  Vienas labiausiai man patinkanciu muzieju Lietuvoje-Frenkelio vila.Gal todel, kad pati esu siauliete.Pamenu dar ta laika, kai ten buvo ikurtas "gospitalius".Pagarba ten diorbusiems zmonems, kad nesugriove ir nesunaikino.O gal vyr,gydytojo zydo buta..

  rugpjūčio 7, 2010
  mikis

  Rūmų kiemą puočia parkas... kaip puočia?

  rugpjūčio 4, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.92.91.54
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.