Kelionių maršrutai > Dviračių maršrutai

Kelionės maršrutas dviračiu: Kauno centras-Raudondvaris-Kulautuva 0

Mėgstantiems dviračių sportą, o gal tiesiog vertinantiems dviratį, kaip atsipalaidavimo po sunkių darbų priemonę, siūlome pridėti prie savo maršrutų dar vieną ne itin sudėtingą vienos dienos maršrutą  – Kauno centras – Raudondvaris – Kulautuva.

 

 MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

 

Maršruto atstumas

Apie 32 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie  3val.  ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Orientacinė lankomų objektų kaina

 

 

KAUNAS

Kelionę pradėkite nuo mažo,  ošiančių miškų apsupto Rykantų miestelio. Miestelis didžiuojasi viena seniausių bažnyčių Trakų krašte.

A. KAUNO ŠV. ARKANGELO MYKOLO (ĮGULOS) BAŽNYČIA

  Kauno_soboras_2006-07-08

Šis prieštaringai vertinamas objektas puikiai pažįstamas Kauniečiams, gal netgi per daug – keista žmogaus savybė domėtis dalykais, kurie yra nepasiekiami, tolimi, tačiau neatkreipti dėmesio į tuos, kuriuos pastebime kiekvieną dieną, tačiau priimame juos kaip savaime suprantamus. Įrengus Kauno tvirtovės gynybinius fortus, 1888–1891 m. miesto centre (Naujamiestyje), dabartinėse Gedimino, Kęstučio, K. Donelaičio gatvėse, iškilo ištisas kompleksas administracinių tvirtovės pastatų. Projekto autorius ir statybos darbų vykdytojas – karo inžinierius, papulkininkis Konstantinas Limarenka. 1890 m. lapkričio 10 d. Peterburgo architekto akademiko D. Grimo pakoreguotą projektą patvirtino Rusijos caras Aleksandras III.Bažnyčia išgyveno pasaulinius karus ir buvo tapusi politinių žaidimų įrankiu, tačiau išlaikė savo didybę ir iki šiol stovėdama specialiai sukurtoje aikštėje yra vienas svarbiausių miesto urbanistinių akcentų.

Rekomenduojama iš Laisvės al. Išsukti A . Mickevičiau gatve ir pervažiavus Karmelitų tiltu, maršrutą tęsti Nemuno salos dviračių taku.

B. KAUNO NEMUNO SALA

 nemuno_sala

Žinios apie Kauno Nemuno salą fiksuojamos jau seniausiuose istoriniuose šaltiniuose. Iki  1917 metų ji nebuvo užstatyta. Vėliau čia įrengtas žiemos uostas, turėjęs apsaugoti laivus nuo ledonešio. Ties Karmelitų bažnyčia siaura upės prataka nuo Nemuno buvo atskirta žemės pylimu. Iš pratakos susidarė apie 70 m pločio vandens kanalas-įlanka. Iš geležinkelio stoties palei Nemuno krantą atvesta geležinkelio atšaka į susidariusį pusiasalį. Žiemos uostas tapo patogia garlaivių ir baidokų žiemojimo vieta.1935 m. įrengtas krantinės ruožas nuo S. Daukanto iki I. Kanto gatvės. 1936 m. netoli salos, prie Geležinkelio tilto, atidaryta keleivinė prieplauka, nors naudotasi ir senąja prieplauka prie Vytauto bažnyčios. Pietrytinėje salos dalyje veikė paplūdimys ir viena oficialių miesto maudyklų. Nemuno saloje įsikūrė Lietuvos jachtklubas (1921 m.), plaukimo sporto centras. Vakariniame salos kampe įrengtas atskirtas nuo Nemuno plaukimo baseinas. Nuo kranto į salą kursavo keltas. Vėliau žiemos uostą iškėlus į Vilijampolę, sovietmečiu buvo pradėti rengti grandioziniai planai salos sutvarkymui, siekiant ją paversti miesto pramogų zona. Deja, tuo metu jie nebuvo įgyvendinti. Tačiau 2008 metais saloje prasidėjo naujosios „Žalgirio“ arenos statybos, o jau 2011 metais jos durys buvo atvertos visuomenei ištroškusiai pramogų. Atliekant statybos darbus buvo sutvarkytas ir salos kanalas. Taigi važiuodami nepamirškite pasigrožėti unikaliu gamtos dariniu miesto centre.

Kelionę tęskite Santakos parko link.

C. SANTAKO SPARKAS

 santaka

Nemuno ir neries santaka –  tai taip pat vienas išskirtiniausių Kauno miesto elementų. Šis parkas tai net  12,69 ha ploto užimanti žalioji zona, greta kurios įsikūrę tokie svarbūs miesto objektai, kaip Kauno pilis, Šv. Jurgio bažnyčia su Bernardinų vienuolyno ansambliu, popiežiaus kalnelis su aikšte, kurioje kalbą sakė pats popiežius Jonas Paulius II. Nepatingėję stabtelėti akimirkai, pamėginkite neiti iki nepaprastos vietos – sausumos ruoželio ties kuriuo dvi upės susilieja į vieną ir pajauskite tą keistą ore tvyrančią energiją. Gamta – tai didelis stebuklas.

Toliau kelionę tęskite įveikdami Petro Vileišio tiltą ir Brąstos gatve leiskitės į vieną seniausių Kauno istorinių priemiesčių – Vilijampolę. Tęskite kelionę Raudondvario pl. Ir išsukę į Kulautuvos g. Keliaukite iki vakarinio aplinkkelio.

D. LAMPEDZIO EZERAS

 iz8xrm110

Čia privažiuosite Lampėdžius, su juose esančiu Lampėdžio  ežeru. Jis susiformavo  čia iškasus žvyro karjerą. Pietinėje jo pusėje yra miškas ir poilsio zona. Vasarą tai ypač miestiečių mėgstama vieta. 2012 metais čia buvo įkurtas ir miesto kempingas.

RAUDONDVARIS

 Išsukę atgal į Raudondvario pl. Keliaukite juo iki Raudondvario tilto per Nevėžį. Pervažiavę jį ir šiek tiek išsukę iš kelio dešiniau  atsidursite prie Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios.

E. ŠV. KŪDIKĖLIO JĖZAUS TERESĖS BAŽNYČIA

 nemuno_kelias_21_20110215_1098177399

Tai istoristinio stiliaus pastatas turintis neoklasicizmo bei neobaroko bruožų. Šoniniame altoriuje yra italų skulptoriaus I. Pampalonio sukurti Vandos Tiškevičienės ir jos sūnaus Mykolo Tiškevičiaus, anūko žmonos Elzbietos Klaros Bankroft-Tiškevičienės antkapiniai paminklai. Prie senosios bažnyčios buvusiame Tiškevičių mauzoliejuje buvo palaidotas ir pats bažnyčios fundatorius Benediktas Emanuelis Tiškevičius, išliko tik jo paminklo postamentas su užrašu. Mauzoliejus neišliko, grafų šeimos amžinojo poilsio vieta yra bažnyčios šventoriuje.

Grįžę į Pakalnės gatvę pravažiuosite mažą, savo žaluma puikiai atitinkantį pavadinimą, Šilelio kaimą. Visą laiką važiuodami palei Nemuno upę ir besigrožėdami nuostabiais gamtos peizažais nė nepastebėsite, kaip greitai pasieksite žavų miestelį pušynų apsuptyje – Kulautuvą.

KULAUTUVA

 

F. CENTRINIS KULAUTUVOS PARKAS

 2009_09_03_5

Čia galite aplankyti visiškai neseniai puikiai įrengtą centrinį miesto parką, kuriame galėsite ir atsikvėpti po kelionės ir surengti piknią, mažiesiems keliautojams čia įrengtos žaidimų aikštelės. Kulautuvoje kasmet pirmąjį liepos savaitgalį vyksta vis didesnio populiarumo sulaukiantis ir jau tradiciniu tapęs dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Kasmet daugėja ne tik atlikėjų, bet ir šio muzikos žanro gerbėjų, atvykstančių į Kulautuvą pasigrožėti šiuo reginiu.

G. ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS VARDO BAŽNYČIA

 kulautuva01_vk_d

Tai viena žaviausių bažnyčių ne tik dėl to, jog yra gamtos apsuptyje, bet ir todėl, kad pasižymi unikaliomis liaudies architektūros formomis. Gaila, jog 2012 metais medinė bažnytėlė manomai buvo padegta. Tačiau varpinės gaisras nepalietė, taigi pamatyti šį objektą tikrai verta.

 

Kulautuvos miesto centre aptiksite parduotuvę ir didelį žemėlapį su nužymėtu dviračių taku, tačiau Jame pažymėto dviračių tako asfaltuota dalis baigsis iškart už buvusių Kulautuvos kolektyvinių sodų ribos ir teks važiuoti miško keliukais,  o kaikur tiesiog panemunių ganyklų takeliais. Važiuoti nebus sunku, tačiau patogiau būtų mišriu keliu važiuoti su dviračiu, kuris turi amortizatorius ir plačias, universalias, padangas.

Grįžti galite tuo pačiu keliu arba plentu, priklausomai nuo to ar norėsite ilgiau pasigrožėti gamta ar greičiau pasiekti namus.


View larger map

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.144.248.24
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.