Kempingai

Kempingai rytų Lietuvoje 0

Puiki alternatyva kaimo turizmo sodyboms – kempingo poilsiavietės. Nesvarbu ar keliaujate su nameliu ant ratų ar ketinate naktis leisti palapinėje, kiekviename kempinge galėsite jaustis lyg namuose. Vakaruose itin populiarus turizmo būdas nėra naujas ar svetimas ir Lietuvoje – visoje šalyje yra kelios dešimtys tokio tipo poilsiaviečių. Trys dėmesio verti kempingai rytinėje Lietuvos dalyje:

1. Mindūnų kempingas

mindunu_kempingas

Mindūnų kempingas įsikūręs vos 10 kilometrų nuo Molėtų – strategiškai patogi vieta keliaujantiems tiek iš Vilniaus, tiek ir iš Kauno. Anokia paslaptis, jog Molėtų kraštas garsėja savo ežerais ir vaizdingais kraštovaizdžiais, todėl atvykus į Mindūnų kempingą galėsite mėgautis aukščiausios klasės gamtos privalumais.

Kempinge yra paplūdimys, leisiantis mėgautis švariu Baltųjų Lakajų ežero vandeniu. Ypatingas dėmesys skiriamas būtent vandens pramogoms – šioje vietovėje ypatingai gerai išvystytas vandens turizmas. Visa kempingo teritorija sudaro net 5 hektarus, todėl galėsite nevaržomai tyrinėti Labanoro regioninį parką.

Kaip ir daugelyje kempingų, čia rasite pagrindinį pastatą, kuriame yra tualetai, moderni bendro naudojimo virtuvė bei dušai. Specialiai nameliams ant ratų paruoštos 10 vietų su elektros prievadais. Netoli laužavietės sukurta jauki erdvė palapinių miesteliui. Neturintys palapinės ar namelio ant ratų, gali išsinuomoti poilsinį namelį ar kambarį pagrindiniame kempingo pastate.

Mėgstantiems ne tik gulėti šalia vandens ar grybauti miškuose, siūlomas platus spektras aktyvių pramogų: pirtis su kubilu ant ežero kranto, krepšinio bei tinklinio aikštelės, šaudykla, speciali žaidimų aikštelė vaikams ir žuvies rūkykla žvejams.

Kaina: Išsinuomoti 6-8 vietų namelį Mindūnų kempinge kainuos 48 eurus parai, o 2-3 vietų svečių kambarys – 30 eurų. Vieta palapinei parai kainuos 3 eurus, o kiekvienam asmeniui gyvenimas kempinge ir galimybė naudotis bendrais patogumais – 3 eurus parai (vaikams iki 12 metų taikomos nuolaidos).

Vieta: Tiksli Mindūnų kempingo vieta žemėlapyje: https://goo.gl/eZecUV. Mindūnų kepmingo tinklapis.

2. Kempingas “Zarasai”

11

Visiems dėl gero poilsio pasiryžusiems keliauti į patį Lietuvos kraštą – kempingas “Zarasai”. Pavadinimas sufleruoja, jog ši poilsiavietė bazuojasi būtent Zarasuose. Didžiausias Zarasų kempingo privalumas, dėl kurio čia važiuoja būtent šią vietą pamėgę poilsiautojai – ramybė. Šis kempingas nėra pats populiariausias ar prašmatniausias, todėl natūralu, jog nepritraukia itin daug lankytojų.

Kaip bebūtų, tai toli gražu nereiškia, jog Zarasų kempingas yra nepatrauklus. Taip, čia nerasite gausybės pramogų ir kurortinio šurmulio, tačiau čia yra viskas ko reikia reikia ramiam ir kokybiškam poilsiui – erdvi pavėsine, patogi prieiga prie ežero, speciali laužavietė su lauko baldais, poilsio zonos vaikams ir suaugusiems.               


Be visa ko, kempinge yra ir civilizacijos malonumai – tualetai, dušai, virtuvė ir t.t. Kiekvienas atvykęs į kempingą ir susimokėjęs tam tikrą mokestį, turės galimybę naudotis šiais bendrais patogumais.

Kainoraštis:

  • vieta palapinei – 10 Lt (2.9 EUR) + PVM parai;
  • vieta nameliui ant ratų su prijungimu prie elektros – 30 Lt (8.69 EUR)  + PVM parai;
  • vieta nameliui ant ratų be prijungimo prie elektros – 20 Lt (5.79 EUR)  + PVM parai;
  • asmens mokestis – 10 Lt (2.90 EUR)  + PVM parai;
  • vaikams iki 3 metų – nemokamai,
  • vaikams nuo 3 metų iki 16 metų – 5 Lt (1.45 EUR) + PVM parai;
  • skalbimas (1 paleidimas) – 5 Lt (1.45 EUR) + PVM;
  • Grupei nuo 30 žmonių taikoma 20 procentų nuolaida

Vieta: Tiksli „Zarasų“ kempingo vieta žemėlapyje: https://goo.gl/nYkZOh. „Zarasų“ kempingo tinklapis.

3. Šventupės kempingas

10314589_1458870497691485_2802306985505004146_n

Poilsis ant nuostabios Šventosios upės kranto, visai netoli nuo miesto (apie 10 km nuo Ukmergės, Zarasų kryptimi) – kas gali būti geriau? Būtent tai Jums siūlo Šventupės kempingas.

Šį kempingą galima išskirti dėl savo daugiafunkciškumo ir patogumo lankytojams – čia rasite ne tik įprastines panašių poilsiaviečių siūlomas paslaugas, bet ir nuolat dirbančią užkandinę kurioje galėsite pasistiprinti ar krautuvėlę, kurioje galima įsigyti visų būtiniausių produktų.

Pagrindiniame kempingo pastate yra dušai, tualetai, skalbykla ir virtuvė, prieinami visiems kempingo gyventojams. Čia taip pat sumontuotas žaibolaidis, apsaugantis nuo nelaimingų atsitikimų, per 20 specialių vietų nameliams ant ratų (su specialiais elektros energijos įvadais), rezervuaras bio atliekoms, lauko staliukai, žaidimų aikštelės ir t.t.

Kempingo administracija taip pat siūlo ir daugybę papildomų paslaugų, pvz. palapinės, šašlykinės, miegmaišių, buities daiktų, dviračių, stalo žaidimų ar kamuolių nuomą, todėl net ir atvykus tuščiomis, čia galėsite gerai praleisti savo laiką.
Verta atsižvelgti ir į istorinę Šventupės kempingo pusę. Poilsiavietė įsikūrusi dvaro teritorijoje (Šventupės dvare), todėl čia net ir dabar vis dar galima išvysti autentiškų pastatų, savo gyvavimą skaičiuojančių dar nuo XVIII a.

Kaina: Para poilsio suaugusiam asmeniui čia kainuos 4,5 eu, vaikui iki 12 metų – 2,5 eu. Vieta automobiliui kainuos 3 eu, o palapinei – 3-4 eu (priklausomai nuo palapinės dydžio).

Vieta: Tiksli Šventupės kempingo vieta žemėlapyje: https://goo.gl/W0o1O5, Šventupės kempingo tinklapis.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 34.239.170.244
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.