Kelionių maršrutai > Vandens maršrutai

Vandens maršrutas – Rubikių ežeras – Dusyno ežeras – Limino ežeras – Mūšėjaus ežeras 0

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 19 km.

Maršruto trukmė

Geriausiai poilsį su aktyviu laiku suderinsite maršrutui skyrę dvi dienas

Orentacinė degalų kaina

 –

Orentacinė lankomų objektų kaina

 –

ANYKŠČIAI

 Anykščių regioninis parkas gausus gamtos turtais, kurie nustebins net daug mačiusius keliautojus. Tačiau šiam kartui rekomenduojame įdomų ir leisiantį puikiai praleisti savaitgalį maršrutą. Aplink ežerus įrengtos net 9 stovyklavietės

A. RUBIKIŲ EŽERAS.

IMG_7760 copy

Rubikių ežero prieplaukos šiaurinėje ežero dalyje. Ir jau dabar galėsime gėrėtis ežero puošmena – salomis, turinčiomis vaizdingus pavadinimus. Bet pirmiausiai sustojus rytiniame Rubikių ežero kyšulyje, siūlome aplankyti Rubikių  piliakalnį.

B.PILIAKALNIO  PILIAKALNIS

 piliakalnio piliakalnis

Piliakalnis buvo įrengtas atskiroje Rubikių ežero kranto kalvoje. Iš šiaurės ir vakarų piliakalnį juosia Rubikių ežeras. Šlaitai nuolaidūs, tik nuo ežero pusės šlaitas gana status ir yra apie 8 m aukščio. Aikštelė neišsiskiria ir susilieja su nuolaidžiais šlaitais, ji ovali, pailga šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi, 30×24 m dydžio.

C. KRIKŠLIO STOVYKLAVIETĖ

Kitas sustojimas – Kriokšlio stovyklavietė ir kaimynystėje vingiuojantis vaizdingas Kriokšlio upelis, čia galėsite pailsėti ir pasimaudyti

D. BIJEKIŲ PILIAKALNIS

13611089

sustojimas prie Bijeikių piliakalnio (dar vadinamo Papilių kalnu), esančio Rubikių ežero pietinio kranto kyšulyje, Dusyno ežero vakariniame krante. Čia I tūkstantmetyje buvo įtvirtinta senovės gyvenvietė.Piliakalnio aikštelė ovali, pailga iš šiaurės į pietus, 35 metrų ilgio ir 15 metrų pločio, su kultūriniu sluoksniu. Šlaitai vidutinio statumo, nuo 3 iki 16 metrų aukščio. Piliakalnis ilgą laiką buvo ariamas, dabar dirvonuoja, pietvakariniame šlaite auga du lapuočių medžių guotai.

E. DUSYNAS, LIMINAS IR MUŠĖJUS. BUIVYDŲ IR BRADELIŠKIŲ PILIAKALNIŲ KOMPLEKSAS.

img.lrytas.lt

Praplaukus Dusyno, Limino ir Mūšėjaus ežerus apsistoti galima poilsiavietėje nakvynei. Čia verta aplankyti netoliese esantį Buivydų IR Bradeliškių piliakalnių kompleksą šalia Laimučio upelio. Prieš daugiau nei tūkstantį metų Buivydų viršukalnėje buvo pastatyta medinė pilis, o bėgant amžiams piliakalnių komplekso teritorijoje keitėsi kartos, tradicijos ir papročiai, todėl archeologų randamas 1,2 m gylio kultūrinis sluoksnis yra gausus radiniais. Čia aptikta pastatų liekanų, lipdytų puodų šukių, geležinių strėlių antgalių, peilių, molinių verpstukų bei papuošalų. Kai kurie radiniai datuojami XIV a. siejami su kryžiuočiais ir byloja apie vėliausią Bradeliškių piliakalnio gyvavimo datą. Anuomet dėl geros geografinės padėties abu piliakalniai priklausė bendrai Kernavės ir Vilniaus gynybinei sistemai.

F. VARNAGROTĖS IR PERTAKO SALA

rodyklė

Į Varnagrotės salą galite užsukti grįždami, pailsėti ir išsimaudyti. Archeologijos paminklas Rubikių piliakalnis yra Pertako (Piliakalnio) salos, esančios 60 metrų į pietus nuo Rubikių ežero šiaurinio kranto, pietrytinės dalies kalvoje. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu. Jo aikštelė ovali, pailga iš šiaurės rytų į pietvakarius, 27 metrų ilgio ir 18 metrų pločio. Šlaitai statūs, iki 7 metrų aukščio. Sala apaugusi lapuočiais medžiais. Archeologijos paminklas Šiaulių pilkapynas buvo 800 metrų į šiaurę nuo piliakalnio. Dabar jis sunaikintas.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

Rubikių k. , Anykščių r.
Ežeras Rubikiai – 30 m
+370 6659 88610

Sodyba prie Rubikių ežero „Keturi Sezonai“

Dirba visus metus.

Rubikių k., Anykščių r.
Ežeras Rubikiai – 30 m
+370 686 29344

Esina – poilsis ant Rubikių ežero kranto

Dirba tik sezono metu.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.92.91.54
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.