Lankytinos vietos > Šiauliai

Kryžių kalnas 3

Kryžių kalnas – žmonių buvimo ir tikėjimo paminklas. Pirmieji kryžiai ant šio kalno buvo pastatyti po 1831 metų sukilimo, nes buvo nužudyti aktyvūs sukilimo veikėjai. Naktį ant kalno paslapčia žmonės statydavo kryžius ir degindavo žvakutes, nors caras liepdavęs viską sunaikinti, kas atsirasdavo ant kalno. Tačiau caro draudimai vietinių gyventojų negąsdino. Žmonės įprato ten statyti kryžius.
Tarybiniais laikais kryžiai ant šio kalno buvo išariami, deginami.
Pradėjo sklisti gandai, kad visiems, kas naikindavo kalną, atsitikdavo nelaimė. Caro valdžiai paklusnūs žmonės pradėjo atsisakinėti kenkti kalnui.
Šis Kryžių kalnas yra dvylika kilometrų nuo Šiaulių, šalia Šiaulių-Rygos plento ir geležinkelio. Tai Jurgaičių (Domantų) piliakalnis. Šiai dienai manoma ant piliakalnio yra apie 60000 kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš svetimų šalių.

Krikščionių pasaulyje šį kalną dar labiau išgarsino 1993 m. čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II. Kryžių kalnas Katalikų Bažnyčios tikinčiųjų laikomas tikėjimo paminklu.

Informacija kontaktams

Kryžių kalnas
Šiaulių rajonas, Lietuva

kryziu kalnas

Komentarai:

  Andrius

  Važiuojantiems pro Šiaulius ir dar nebuvusiems, tikrai rekomenduoju užsukti ir pasižvalgyti patiems. Net ir netikintiems... :)

  vasario 26, 2010
  Aigars

  Sveiki visiems! Ačiū,gerai parašyta.

  vasario 18, 2009
  ieva

  matau kad as cia pirma.tad manau kad cia raso visa tiesa.

  gruodžio 14, 2008

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.