Kurortai Lietuvoje > Palangos-Šventosios

Pajūrio dviračių trasa 0

dviraciu-trasaKeliaudami Pajūrio dviračių trasa, nenutoldami nuo jūros galite lengvai įveikti net 100 km atstumą nuo Latvijos iki Rusijos (Kaliningrado srities Kuršių nerijoje) sienos. O panorėję galite keliauti pamariu. Šią trasą sudaro 3 skirtingos atkarpos:
1. nuo Klaipėdos į pietus Kuršių nerija iki Nidos (apie 50 km);
Ši atkarpa driekiasi per visą lietuviškąją Kuršių nerijos dalį ir pakeliui aplanko visus Neringos kurortinius miestelius – Juodkrantę, Pervalką ir Preilą.
2. nuo Klaipėdos į šiaurę iki Latvijos sienos (apie 50 km);
Ši trasa vingiuoja per Pajūrio regioninį parką, užsuka į Palagą ir vaizdingu dviračių taku driekiasi iki Šventosios.
3. nuo Klaipėdos į pietus pamariu iki Rusnės salos (apie 110 km).
Ši trasos atkarpa eina žemynine dalimi per unikalų Pamario regioną ik pat Nemuno deltos ir jungia pamario žvejų kaimus Ventę, Rusnę, Uostadvarį.

Pirmosios dvi atkarpos eina puikiai įrengtais dviračių takais. Trečiojoje atkarpoje dviračių takų infrastruktūra ne tokia kokybiška. Didžioji jos dalis sutampa su esamais automobilių keliais (asfaltuotais ir žvyrkeliais), tačiau ši dalis ypač įdomi kultūros paveldu ir unikalia pamario gamta.

Pajūrio dviračių trasa jungiasi su Nemuno dviračių trasa, todėl kelionę dviračiais galite pratęsti Panemune nuo Rusnės salos iki pat Kauno ar Vilniaus. Nuo Palangos ir Klaipėdos į rytus ir šiaurės rytus einančiais dviračių maršrutais, kurie dar nepaženklinti jokiais dviračių trasos ženklais, o pažymėti tik specialiuose žemėlapiuose dviratininkams, galite pasiekti Žemaitijos nacionalinį parką ir Šiaurės Lietuvą, o nuo Priekulės ir Šilutės – Vidurio Lietuvą.

Dėl kelionės dviračiais organizavimo ir turistinių paslaugų paketo užsakymo reikia kreiptis į šioje srityje dirbančias vietines turizmo agentūras Klaipėdoje:
• Turgaus g. 7, tel. (8~46) 41 21 86, faks. (8~46) 41 21 85,
Minijos g. 119 („Baltpark“ vešbutis), tel. (8~46) 38 08 03,
el. paštas tic@klaipedainfo.lt, www.klaipedainfo.lt .
• Smiltynės g. 11, tel. (8~46) 40 22 56, faks.
(8~46) 40 22 57, el. paštas info@nerija.lt, www.nerija.lt .

Keliaujant Pajūrio dviračių trasa rekomenduojami šie trys tipiniai dviračių maršrutai:

1. 2 dienų PALANGOS maršrutas( apie 88 km).
KLAIPĖDA–PALANGA–ŠVENTOJI–PALANGA–KLAIPĖDA
Keliaujama asfaltuotais pajūrio dviračių takais iš Klaipėdos per Girulių girią ir Pajūrio regioninį parką iki Palangos – Šventosios ir grįžtama atgal tuo pačiu maršrutu.
Lankytini objektai: Pajūrio regioninis parkas (Olandų kepurė – 24 m aukščio pajūrio skardis, Karklės žvejų kaimas, Plazės ežeras, senoji Nemirsetos gelbėjimo stotis), Palangos botanikos parkas su F. Tiškevičiaus rūmuose įsikūrusiu Gintaro muziejumi, Šv. Marijos bažnyčia, lurdas ir Birutės kalnas, rekonstruota J.Basanavičiaus pėsčiųjų gatvė su tiltu į jūrą Palangoje, „beždžionių“ tiltas per Šventosios upę, įspūdinga 4 m aukščio skulptūra „Žvejo dukros“ ir Žemaičių alka – Šventosios pajūrio kopose atstatyta pagoniška žemaičių šventvietė su paleoastronomine observatorija. Nakvynė Palangoje arba Šventojoje (1 naktis).

2. 3 dienų KURŠIŲ NERIJOS maršrutas (apie 55 km arba 110 km)
KLAIPĖDA–JUODKRANTĖ–PERVALKA–PREILA–NIDA–KLAIPĖDA
Iš Klaipėdos į Nidą važiuojama dviračiais, o grįždami renkamasi iš trijų variantų:
a) dviračiais maršrutu Nida–Preila–Pervalka–Juodkrantė–Klaipėda (apie 55 km);
b) laivu į Šturmų uostą arba Minijos (Mingės) kaimą kitame Kuršių marių krante ir dviračiais į Klaipėdą per Ventę–Kintus–Priekulę (apie 55 km);
c) laivu iš Nidos į Klaipėdą užsukant į Juodkrantę (4,5 val.).
Lankytini objektai Kuršių nerijoje: mėlynosios vėliavos statusą turintys švariausi Lietuvoje paplūdimiai, Jūrų muziejus ir delfinariumas Smiltynėje, Raganų kalnas ir kormoranų bei pilkųjų garnių kolonija prie Juodkrantės, pažintinis takas į mirusias kopas netoli Pervalkos, Nidos senamiestis su etnografinėmis žvejų sodybomis, Parnidžio kopa, Tomo Mano namas-muziejus, Mizgirio gintaro galerija-muziejus, Nidos liuteronų bažnyčia ir senosios kuršių kapinaitės ir kt.
Lankytini objektai Pamaryje: Ventės rago ornitologinė stotis ir XIX a. švyturys, Minijos (Mingės) kaimas – Lietuvos Venecija, I. Simonaitytės memorialinis muziejus Priekulėje.
Grįžtant iš Nidos a) ir c) maršrutais, nakvoti galite Juodkrantėje (1 naktis) ir Nidoje (1 naktis arba 2 naktys), o grįžtant b) maršrutu – Nidoje (1 naktis) ir Ventėje arba Kintuose (1 naktis).

3. 5 arba 7 dienų TREJŲ VANDENŲ KRAŠTO maršrutas (apie 215 km)
KLAIPĖDA–PALANGA–KLAIPĖDA–PRIEKULĖ–KINTAI–ŠILUTĖ–RUSNĖ–NIDA–JUODKRANTĖ–KLAIPĖDA
Tipinė kelionės dviračiais programa (5 dienų – vietiniams pajūrio gyventojams, 7 dienų – turistams
iš kitų miestų):
1 diena: Klaipėda. Atvykstama į Klaipėdą, išbandomi dviračiai ir pasiruošiama kelionei. Nakvynė Klaipėdoje.
2 / 1 diena: Klaipėda–Palanga–Klaipėda (apie 55 km). Dviračiais važiuojame į Palangą ir atgal per Girulių mišką bei Pajūrio regioninį parką naujai įrengtais ir rekonstruotais dviračių takais su asfalto danga.
Lankytini objektai: Olandų kepurė – 24 m aukščio pajūrio skardis, Karklės žvejų kaimas, Plazės ežeras, Palangos botanikos parkas su Gintaro muziejumi, lurdu ir Birutės kalnu, Šv. Marijos bažnyčia, J. Basanavičiaus pėsčiųjų gatvė su tiltu į jūrą ir kt. Nakvynė Klaipėdoje.
3 / 2 diena: Klaipėda–Šernai–Priekulė–Dreverna–Svencelė–Kintai–Ventė (apie 55 km).
Keliaujame dviračiais keliu per Pamario pievas ir žvejų gyvenvietes ir kaimus.
Lankytini objektai: I. Simonaitytės memorialinis muziejus Priekulėje, Ventės rago ornitologinė stotis ir XIX a. švyturys. Nakvynė Ventėje.
4 / 3 diena: Ventė–Kintai–Šilutė–Rusnė–Uostadvaris–Nida (apie 50 km).
Važiuojama keliu per pavasario potvynių užliejamas pievas ir Aukštumalos pelkes. Laivu persikeliama į Nidą.
Lankytini objektai: Aukštumalos pelkės pažintinis gamtos takas, Šilutės senamiestis, etnografinė žvejo sodyba Rusnėje, polderių muziejus ir XIX a. švyturys Uostadvaryje. Nakvynė Nidoje.
5 / 4 diena: Nida. Poilsio diena, skirta maudynėms jūroje ir susipažinimui su Nidos kurortu.
Lankytini objektai: Parnidžio kopa ir saulės laikrodžio liekanos, bažnyčia ir senosios kuršių kapinaitės, muziejai – etnografinė žvejo sodyba, Mizgirio gintaro galerija ir žymaus vokiečių filosofo bei rašytojo Tomo Mano namas. Antroji nakvynė Nidoje.
6 / 5 diena: Preila–Pervalka–Juodkrantė–Klaipėda.
Dviračiais grįžtama į Klaipėdą asfaltuotu dviračių taku (apie 55 km).
Lankytini objektai: Raganų kalnas ir kormoranų bei pilkųjų garnių kolonija prie Juodkrantės, pažintinis takas į mirusias kopas netoli Pervalkos. Nakvynė Klaipėdoje.
7 diena: Grįžimas iš Klaipėdos namo.

Orus galite pasitikrinti specialioje orų Palangoje svetainėje.

Keliones dviračiais po Lietuvos Pajūrį organizuoja ir paslaugas dviratininkams (dviračių nuoma, dviračių ir bagažo pervežimai, nakvynės, maitinimas, gidas) teikia šios turizmo agentūros Klaipėdoje:
• „Liturimex kelionių tarnyba“, Liepų g. 21 / J. Karoso g. 6,
tel. (8~46) 31 06 08, el. paštas klaipeda@liturimex.lt,
www.liturimex.lt;
• „Krantas Travel“, Teatro a. 5, tel. (8~46) 39 51 11,
el. paštas travel@krantas.lt, www.krantas.lt;
• „Dorlita“, Tomo g. 10A–1, tel. (8~46) 41 13 46, el. paštas
dorlita@tinklai.net.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 35.172.230.21
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.