Aktyvios pramogos > Vandens pramogos

Pasiplaukiojimai Kuršmarėmis ir Baltija 2

Vandens turizmo agentūra „Jovila“ kviečia pasiplaukiokite po Kuršių marias, aplankyti Neringos kurortus ir Nemuno deltos žvejų gyvenvietes, išplaukti į Baltijos jūrą.

Šiuo metu agentūra gali pasiūlyti apie 20 gerai įrengtų įvairaus tipo laivų, talpinančių nuo 6 iki 300 keleivių. Plaukiama pramoginiu laivu, jachta, kateriu, kurėnu ar žvejybiniu laivu. Kelionės metu laive organizuojami furšetus, piknikus, pobūvius. Laivai išplaukia iš Klaipėdos, Juodkrantės, Nidos ir Mingės prieplaukų..

Kolektyvų išvykai siūlomos kelionės laivais, trunkančios nuo 5 valandų iki 2 parų. Sudaroma programa su ekskursijomis po gyvenvietes, žuvies patiekalų pietumis (ungurienė, šviežiai kepta ir rūkyta žuvis), vakarojimu gamtoje su pirtele ir šašlykais, nakvyne viešbutyje ar poilsio namukuose. Pavieniams asmenims siūlomi reguliariai vykdomi kruizus po Kuršių marias. Organizuojama pramoginė žvejyba jūroje ir mariose.

Pagrindinių siūlomų kelionių ir pramogų aprašymai: (pateiktos kainos yra orientacinės, priklausomos nuo įvairių veiksnių: keleivių sk. ir t.t.)

Nida – Nemuno delta – Mingės (Minijos) kaimas – Uostadvaris – Nida

Tai maždaug 5 valandų įspūdinga kelionė į vadinamąją „Mažąją Lietuvos Veneciją“ – senąjį etnografinį Mingės kaimą, įsikūrusį Nemuno deltoje, kurio vienintelė gatvė yra upė, o susisiekimo priemonė – valtis. Kelionės metu grožėsitės plačiai atsiveriančiu Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, gausia laukine Nemuno deltos augmenija bei paukščių įvairove. Mingės kaime galėsite apžiūrėti gyvenvietę, pabendrauti su senbuviais. Laivo įgula Jums paruoš piknikėlį, pavaišins žuvies patiekalais. Taipogi aplankysite žvejų ir upeivių gyvenvietę Uostadvaryje, išvysite prieš šimtmetį statytą vandens kėlimo stotį, apžiūrėsite etnografinį muziejų, o užlipę į švyturį grožėsitės Kniaupo įlanka, Nemuno ir Minijos santaka.

            Kelionė gali prasitęsti iki Kintų, toliau plaukiant Minijos upe (Mingės kaimą praplauksime), kur atsiveria natūrali, nepaliesta civilizacijos gamta su daugybe įvairių paukščių ir vandens augalų. Kintų gyvenvietėje ant upės kranto pasivaišinsite žuviene ar kitais žuvies patiekalais. Čia žvejai mėgėjai už atskirą mokestį galės žvejoti upėtakius, kuriuos jums iškart ir iškeps.

            Kelionės kaina su pikniku 1 keleiviui 60-100 Lt.

 

KRUIZAS: Klaipėda – Juodkrantė – Nida – Juodkrantė – Klaipėda

Įspūdinga savaitgalio kelionė po Kuršių marias (11 valandų). Viso kruizo metu galima grožėtis Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, nes laivas plaukia nedideliu greičiu, netoli kranto: matome ramybės gaubiamas marių pakrantes, praskrendančius įvairiausių paukščių būrius, senąjį švyturį, įspūdingąsias Mirusias kopas, kurios tęsiasi net devynis kilometrus, kasdienį laimikį tinklais iš marių traukiančius žvejus. Juodkrantėje laivas trumpam stabtelės – pageidaujantys keleiviai galės čia ir baigti kruizą, o visi kiti plauks iki pačios Nidos. Čia laivas sustos ilgesniam laikui – dvi valandas keleiviai galės pasivaikščioti po Nidą, aplankyti įžymias vietas, pailsėti prie jūros.

Kruizo metu laive groja gyva muzika, veikia virtuvė ir barai: galima užsisakyti įvairiausių picų, šaltų užkandžių, desertų, gaiviųjų ir alkoholinių gėrimų. Specialiai įrengtame denyje veikia karaokė, diskotekos, rodomi filmai, vyksta koncertai, vaikai gali žaisti vaikų mini klube.

Viso kruizo kaina 1 keleiviui 80-180 Lt, atskiros kelionės atkarpos 25-50 Lt.

Klaipėda – Juodkrantė – Nida – Klaipėda

Dienos kelionė po Kuršių marias (apie 12 valandų, iš jų maždaug 4 laisvos valandos). Kruizo metu grožėsitės unikaliu Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, aplankysite visas 4 žvejų gyvenvietes, iš jų dviejose sustosite. Stabtelėsite Juodkrantėje, kurioje siūlytume aplankyti Raganų kalną ir paskanauti šviežios žuvies patiekalų. O sustoję Nidoje būtinai užsilipkite į kopas ar išsinuomoję dviračius apvažiuokite gyvenvietę ir nulėkite išsimaudyti jūroje.

Kelionės organizuojamos žmonių grupėms ir kaina priklausytų nuo pasirinkto laivo.

Nida – Mirusios kopos – Juodkrantė –  Nida

Jei plaukiate tik iki Mirusiųjų kopų ir atgalios į Nidą, kelionė trunka maždaug 4 valandas. Tai pasiplaukiojimas po Kuršių marias, stebint plačiai atsiveriantį Kuršių nerijos kraštovaizdį su vėjų supūstytomis smėlio kopomis, išskirtine augmenija, žvejų gyvenvietėmis. Mirusios kopos yra tarp Pervalkos ir Juodkrantės.

Kelionę siūlytume pratęsti iki Juodkrantės ir išlipus porai valandų į krantą, paskanauti šviežios žuvies patiekalų, pėsčiomis ar išsinuomojus dviračius apvažiuoti gyvenvietę ir Raganų kalną.

Kelionė organizuojama žmonių grupėms, žmogui kainuotų maždaug 80-100 Lt

Mingės kaimas – Uostadvaris – Nida – Mingės kaimas

Šįkart siūloma kelionę pradėti iš žemyno, visų pirma aplankant Lietuvos „Veneciją“ – etnografinį Mingės (Minijos) kaimą, taip pat Uostadvario švyturį ir muziejų. Praplauksite Krokų Lankų ežerą, Kniaupo įlanką, kur gausu pamario augmenijos ir gyvūnijos. Išvysite Ventės Ragą, per kurį praeina didysis paukščių migracijos kelias. Jūsų pageidavimu kelionės metu laive Jums bus paruoštas gausus piknikas su žuvies patiekalais. Pasiplaukioję Kuršių mariose galėsite pasivaikščioti po Neringos miesto centrą – Nidos gyvenvietę. Kelionės trukmė apie 5 valandas.

Laivo nuoma 1 valandai 200-250 Lt (piknikas su žuvies patiekalais 1 keleiviui apie 20 Lt).

Netoli Mingės kaimo įsikūrusioje turizmo bazėje siūloma nakvynė nameliuose, esančiuose miško apsupty (nakvynė galima ir Mingės bei Rusnės kaimo sodybose). Pasikaitinsite pirtyje; paruošime Jums pikniką: iškepsime šašlykų, dešrelių, parūpinsime gėrimų, įvairių užkandžių.

Nida – Rusnė – Šilutė – Rusnė – Nida

            Tai vienos dienos (8-9 val.) įspūdinga kelionė laivu ir autobusu. Plaukdami laivu iš Nidos į Rusnę grožėsitės rytiniais Kuršių marių, Parnidžio kopos ir Nemuno deltos vaizdais, gausia pamario augmenija. Toliau kelionę pratęsite autobusu. Stabtelsite Rusnėje įsikūrusioje etnografinėje sodyboje, kur galėsite paskanauti šio krašto valgių. Kartu su gidu aplankysite Šilutės lankomas vietas. O vakarop iš Rusnės grįšite į Nidą, iš laivo denio stebėdami unikalią žemupio ir Kuršių nerijos panoramą.

       Kelionė organizuojama žmonių grupėms (kaina 1 keleiviui maždaug 140 Lt)

Juodkrantė – Mirusios kopos – Juodkrantė

Juodkrantės žvejai maždaug 3 valandoms Jums sukurs žvejišką aplinką. Plauksite žvejybiniu botu link Pervalkos. Grožėsitės Kuršių nerijos pakrante, vėjų supūstytomis ir jau pamario augmenija apaugusiomis kopomis, vandens paukščiais. Sustoję ties Mirusia kopa vaišinsitės pačių žvejų pagal senąjį receptą laive paruošta žuviene-unguriene.

Kelionės kaina keleivių grupei (iki 12 žmonių) su unguriene 350 Lt, be ungurienės 150 Lt.

1,5 val. pasiplaukiojimas šiuo maršrutu su pramoginiu laivu kainuotų maždaug 15-30 Lt žmogui.

 

Klaipėda – Juodkrantė – Mirusios kopos – Klaipėda

            Tai poilsinė-pažintinė kelionė į Juodkrantę laivu. Ryte išplaukę iš Klaipėdos uosto, apiplauksite uosto ekvatoriją, grožėsitės unikaliu Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, vėjų supūstytomis kopomis. Nuplauksite iki Mirusios kopos, esančios netoli Pervalkos. Grįždami sustosite Juodkrantėje. Ten Jūsų lauks žvejiški pietūs (žuvienė-ungurienė ir kepta žuvis) ir 3 laisvos valandos apžvelgti gyvenvietę (galėsite išsinuomotais dviračiais ar pėstute apkeliauti gražiąją pakrantę su skulptūrų parku, Raganų kalną ar net išsimaudyti jūroje). Vakarop laivu grįšite į Klaipėdą.

Kelionė organizuojama žmonių grupėms, o kaina priklauso nuo pasirinkto laivo ir kelionės trukmės.

 

2 dienų poilsis ir pramogos pamaryje: Mingė – Juodkrantė – Nida – Mingė; Mingė – Rusnė

Kviečiamos grupės (iki 50 žm.) praleisti savaitgalį Vakarų Lietuvoje, susipažinti su Kuršių marių pakrantėse įsikūrusiomis gyvenvietėmis, pailsėti šiame ramybe ir harmonija dvelkiančiame krašte, pasiplaukioti Kuršių mariose ir paskanauti žuvies patiekalų.

Programa: Ryte autobusas pasiima Jus ir atveža į Mingės kaimo (esančio Nemuno deltoje) prieplauką, kurioje Jūsų jau laukia keleivinis laivas, plukdysiantis po Kuršių marias. Plaukdami per marias, pasiekiate Juodkrantės gyvenvietę, kur šalia marių esančioje Žvejo užeigoje „Žuvelė“ siūlome paragauti žuvienės-ungurienės, verdamos pagal tradicinį žvejų receptą iš 5 rūšių žuvies, ir keptos vietinės žuvies (starkio, plekšnės, uoto). Kol Jūs likusią laisvą valandėlę pasivaikščiosite po gyvenvietę, galbūt užsilipsite į Raganų kalną, mes suruošime Jums į laivą rūkyto ungurio ir kitos žuvies asorti.

Toliau kelionę tęsite laivu iki Nidos, praplaukdami Pervalkos ir Preilos gyvenvietes. Nidoje turėsite keletą laisvų valandų pasivaikščioti po gyvenvietę, užsilipti į Parnidžio kopas, apvaikščioti muziejus arba išsinuomojus dviračius nulėkti iki jūros ir išsimaudyti.

Iš Nidos laivas Jus nuplukdys atgal į Mingės kaimą, iš kur autobusas nuveš Jus į Minijos poilsio bazę. Tenais Jūsų lauks vakarienė (ant laužo kepti šašlykai), keletui valandų pakurenta pirtelė ir nakvynė nameliuose pamiškėje.

Atsikėlus rytą Jums bus pateikti pusryčiai (dešrelės ir kiaušinienė) ir laivu būsite nupludyti po Nemuno deltos parką iki Rusnės salos. Norintys galės pažvejoti. O tada jau pilni įspūdžių autobusu važiuosite namo.

Nakvynę Minijos poilsio bazėje galima pakeisti į nakvynę „Kintų tvenkiniuose“ (viešbutis su restoranu). Pastaroji vieta turi laivų prieplauką, siūlo įvairių vandens pramogų: žvejybą tvenkiniuose, valčių, vandens ir sausumos dviračių nuomą.

Kaina derinama atskirai konkrečiu atveju (apytiksliai vienam žmogui tenka 150-250 Lt).

1 paros pasiplaukiojimas po marias: Klaipėda – Juodkrantė – Nida – Uostadvaris – Mingė – Klaipėda

Tai paros pasiplaukiojimas po Kuršių marias, ryte pradedant kelionę Klaipėdoje, išlipant Juodkrantėje pasivaikščioti, pasimėgauti šviežiai rūkyta ir kepta žuvimi. Toliau plaukiama palei Kuršių nerijos pakrantę iki Nidos, kurioje išlipę galėsite pasivaikščioti po gyvenvietę, užsilipti į Parnidžio kopas, apvaikščioti muziejus arba išsinuomojus dviračius nulėkti iki jūros ir išsimaudyti. Kelionę tęsite iki upeivių gyvenvietės Uostadvario, garsėjančio savo bokštu ir vandens kėlimo stoties muziejumi. Jau vėlų vakarą pasieksite Mingės kaimą, kurio sodybose galėsite užsisakyti pirtį ir maudytis Minijos upėje, nakvoti viešbutyje, arba laivo kajutėse, ar net miegmaišiuose ant denio. Ankstyvą rytą laivas pajudės iš prieplaukos ir nuplukdys Jus atgal į Klaipėdą.

Laive kelionės metu Jums kapitonas išvirs žuvienės, o Jūs turėsite galimybę pasikepti šašlykų ar dešrelių.

Siūloma grupėms iki 10 žmonių. Laivo nuoma parai 1500-3000 Lt.

Klaipėda – Palanga – Klaipėda

Tai maždaug 5 valandų kelionė jūroje, plaukiojant netoli pajūrio krantų iki Palangos kurorto. Nors prie Palangos molo greičiausiai nepriplauksite, tačiau iš jūros galėsite stebėti vasarotojus, skanauti savų vaišių, pasideginti saulėje ar net pasimaudyti apsivilkę gelbėjimosi liemenes.

Kelionės kaina 800-1200 Lt

Pasiplaukiojimas palei Nidos kopas

            Kiekvieną vakarą organizuojamos maždaug 1 valandos trukmės kelionės po Kuršių marias. Palydėkite saulę plaukiodami palei Nidos pakrantę, Parnidžio ir Didžiąją kopas.

Kelionės kaina 1 keleiviui 15-25 Lt.

Pramoginė žvejyba Kuršių mariose ir Baltijos jūroje

Žvejai profesionalai ir mėgėjai kviečiami išbandyti laimę gaudant menkes Baltijos jūroje bei ešerius, starkius ir karšius Kuršių mariose. Menkių žūklės sezonas tęsiasi nuo rugsėjo iki birželio mėnesio.

Žvejybai jūroje laivai priima iki 10-20 keleivių. Laivai aprūpinti visa reikiama navigacine įranga. Išplaukiama iš Klaipėdos apie 7-8 val. ryto, o žvejyba paprastai trunka apie 8 valandas.

Laivo nuomos kaina 900-2000 Lt + PVM (priklausomai nuo laivo). Meškerės su pilna komplektacija nuomos kaina 20-25 Lt + PVM

Komentarai:

  pramogine zvejyba

  Labai smagus dalykelis:)

  lapkričio 14, 2013
  kornelja

  labai noreciau keliones i ventes raga. ta kelione noreciau padovanoti savo mamai gimimo dienos proga, bet pinigu turiu nedaug.....;((((

  liepos 23, 2011

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 34.239.170.244
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.