Metų renginiai

Sunkiosios muzikos festivalis – „Velnio akmuo“ 0

Liepos 17-19 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje vyksiantis sunkiosios muzikos festivalis VELNIO AKMUO tampa vis sunkesnis ir… juodo metalo stiliaus mėgėjų džiaugsmui – kiek „juodesnis“. Jau pristatyta sunkiosios muzikos „mega“ žvaigždė SEPULTURA – ne vienintelis garsus vardas festivalio grupių sąraše. KEEP OF KALESSIN, sterilaus black metalo puoselėtojai, savo kokybišku, švariu ir grynu skambesiu neabejotinai nuspalvins festivalį solidžia juoda spalva. Bent jau savo pasirodymo metu…

Norvegija, regis, niekada neatsikratys sunkiosios muzikos krašto titulo. Ir neveltui. KEEP OF KALESSIN – viena iš tų grupių, kurios šį titulą pateisina su kaupu. Dvasingą ir ekstremalią muzikos energiją ši norvegų ketveriukė skleidžia jau daugiau kaip penkiolika metų, nuo tada, kai šiaurės platumose ir sprogo naujosios metalo muzikos banga. KEEP OF KALESSIN kūrybos išraiška – kokybės atžvilgiu tobula, moderni sunkioji muzika, pranokstanti tipiško black metalo rėmus, tačiau neprarandanti ir pirminio black metalo žavesio bei idėjų. Muzikantai nesiliauja eksperimentuoti su harmonija ir erdviniu skambesiu ir nepaiso jokių stilistinių apribojimų. Stebinantį muzikinį lankstumą bei kūrybinį talentą grupė demonstruoja nesikuklindama – ar tai būtų eksperimentinis pasirodymas Trondheimo džiazo festivalyje (2006 m.), ar ekstremalus šou Anykščių Dainuvos slėnyje…

Festivalyje VELNIO AKMUO išgirsime ir daugiau skandinaviško ekstremalios muzikos skambesio. LEPROUS – tai šimtaprocentinio progresyvaus metalo norvegų grupė, kurios narių talentas pelnytai pripažįstamas sunkiosios muzikos autoritetų. Grupės muzikantai be LEPROUS taip pat dalyvauja „sunkiojoje scenoje“ žinomos grupės EMPEROR veikloje bei talkina tos pačios EMPEROR grupės lyderiui IHSAHN jo soliniame projekte. VELNIO AKMENS festivalis taps vienu pirmųjų LEPROUS tramplinų už Norvegijos ribų.
Tuo tarpu švedai DIABOLICAL – tai jau daugiau kaip dešimtį metų gyvuojanti grupė, pateiksianti technišką death/thrash metalo dozę. Užtikrinta DIABOLICAL ekspresija VELNIO AKMENS publikai neleis abejoti, kas yra kas šių dienų sunkiojoje muzikoje.
Pagaliau, italai THE PROWLERS praskaidrins dieną savo power/progressive metalinėmis melodijomis, o kaimynai latviai HEAVEN GREY, šiais metais minintys penkiolikos metų jubiliejų, išsilies lyriška, emocinga, aistringa gothic/doom metalo srove.

Belieka pabrėžti, jog festivalis VELNIO AKMUO pateiks margą muzikinę programą tiek sunkiosios muzikos stilių, tiek plačios muzikantų geografijos atžvilgiu. Be ką tik pristatytų grupių, anksčiau skelbtų festivalio dalyvių sąrašas nesikeičia. Gros SEPULTURA (Brazilija), SINISTER (Nyderlandai), CODE (Anglija/Norvegija), AZARATH (Lenkija), TRAUMA (Lenkija), FRAILTY (Latvija) bei lietuvaičiai NAHASH, OBTEST ir LUCTUS. Neturėtų nuvilti ir likęs grupių šešetukas, kuris bus atskleistas kiek vėliau, kartu su informacija apie papildomą festivalinę VELNIO AKMENS programą.

Sunkiosios muzikos festivalio VELNIO AKMUO bilietus platina „Tiketa“. Dabartinė jų kainą – 100 Lt. Vėliau bilietai brangs.

Visa informacija festivalio svetainėje www.devilstone.net.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 18.207.160.97
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.