Lankytinos vietos

Akmens skulptūrų parkas „Vilnoja“ 2

Sudervės pakraštyje įsikūręs akmens skulptūrų parkas originalus tuo, kad skulptūros yra eksponuojamos ne tik sausumoje, bet ir greta esančiame ežere. 4 ha teritorijoje šiuo metu eksponuojama daugiau nei 50 skulptūrų. Akmens skulptūrų parkas “Vilnoja” pakrikštytas ežero vardu.

Laiku pagimdyta idėja, patraukli parko topografija bei pasaulinių įžymybių sukurtos skulptūros lėmė šio parko sėkmę. “Vilnojos” akmens skulptūrų parko įkūrėjas Vidmantas Martikonis 2001 metais į pirmąjį granito skulptūrų simpoziumą sukvietė aštuonis gerai žinomus Lietuvos menininkus, kurių skulptūros pirmosios papuošė parką. 2002-aisiais simpoziumas tapo tarptautiniu, į jį atvyko skulptoriai iš Latvijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos.

Akmens skulptūrų parkas “Vilnoja” yra už 20 km nuo Vilniaus, Sudervės kaimelyje. Iš kurios pusės bevažiuotum, pagrindinė posūkio į “Vilnoja” nuoroda visuomet bus Sudervės pakraštyje stovinti unikali bažnytėlė. Nuo Sudervės bažnyčios akmens skulptūrų parkas yra vos už kilometro.

Komentarai:

  privati

  o nuo kada ezeras ir apink ji yra privati valda?kazkaip negirdejau to...

  balandžio 1, 2014
  Jolanta

  apsilankymas parke nemokamas, bet dalis parko skulpturu yra ezere ar pležo vietoje,uz iejima i kuri reik susimoketi iki 10 lt asmeniui. Kaip ir gaunasi apsilankymas parke dalinai mokamas, nes jei ieisit i pleza, tai apsauks, kad prisedot ar kuprine pasidejot, ar vaikui pampersa pakeisit, nors ji ir issinesit... ateina nuotaikos gadinti, nemandagus aptarnavimas.Galite ten tik vaikscioti, teritorija plati. Bet skulpturos apkrautos poilsiautoju rubais rankinem ir pan, aplink jas gulineja bikini dengti zmones dekucius issitiese, ir prie skulpturos neprieisi, - tik is tolo pasidairysi, bet tik nepriseskit, jei ten yra plezas... suoliuku nera... Ten man ir graziausios skulpturos. Gaila skulptoriu darbo, nes direktore nemandagiai kalbasi su lankytojais, fui, neva privati valda...taip ir likom nepamate, kur tas vadinamas grozis...bet verslas tai geras: uz maudymasi ezere, zolyte, tualeta asmeniui net 10 lt ...:)

  rugpjūčio 27, 2011

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.